زیبایی - آرایشی

خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

خط چشم گربه ای به دلیل آن که سبب کشیده شدن و زیباتر نشان دادن چشم ها می شود طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اما مشکلی که در کشیدن این خط چشم وجود دارد این است که با کوچکترین لرزش دست تمامی آرایش صورت بهم می ریزد. همچنین یکی دیگر از دغدغه های افرادی که به این نوع از خط چشم علاقه مند هستند این است که حتی اگر بسیار زیاد هم حرفه ای باشند، گاهی اوقات خط چشمی که می کشند غیر همسان می شود. ما این بار در ویتالوکس قصد داریم که با ارائه چند ترفند ساده به شما آموزش دهیم که چگونه در مدتی کوتاه و به سادگی خط چشم گربه ای بکشید.


فهرست مطالب


انواع خط چشم

اگر شما از افراد مبتدی در زمینه آرایش یا خط چشم کشیدن هستید در ابتدا توصیه ما به شما این است که با انواع لوازم آرایش و خط چشم های موجود در بازار آشنا شوید. زیرا آشنایی با انواع خط چشم و محصولات آرایشی به شما در کشیدن بهتر خط چشم گربه ای کمک خواهد کرد. امروزه خط چشم های متفاوت با برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. اما به طور کلی می توان گفت که 3 مدل خط چشم وجود دارد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم.

 1. مداد چشم

مداد چشم را می توان قدیمی ترین نوع خط چشم معرفی کرد. اکثریت افراد در زمان های نه چندان به دلیل راحت تر بودن مداد چشم، از آن برای کشیدن خط چشم استفاده می کردند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که اگر در دسته افراد مبتدی قرار دارید بهتر است که کشیدن خط چشم گربه ای را با مداد چشم شروع کنید. زیرا کنترل در دست گرفتن مداد برای ایجاد خطوط و همچنین پاک کردن آن آسان تر است. برای این کار لازم است که یک مداد چشم روان و ضد آب را پیدا کنید که کشیدن خطوط با آن آسان باشد.

نکات استفاده از مداد چشم

 • نوک مداد چشم باید نرم و روان باشد.
 • در صورتی که از مدادهای چشم با نوک سفت و سخت استفاده کنید در پشت پلکتان چروک ایجاد می شود.
 • قبل از استفاده و شروع کشیدن خط چشم ابتدا نوک مدادتان را کمی با دست نرم کنید تا روان تر شود.
 • بهتر است که مدادهای چشمی را انتخاب کنید که در انتهای بدنه آن ها اسفنج کوچک و نازک برای فید کردن وجود داشته باشد.
 • حتماً قبل از استفاده از مداد چشم نوک آن را تیز کنید تا خط های نازک پشت پلک بکشید.
 • ایجاد خط های کلفت و ضخیم با مداد چشم زیبایی آرایش شما را از بین خواهد برد.
 1. خط چشم ژله ای

نوع دوم خط چشم های موجود در باز، خط چشم ژله ای است. این مدل از خط چشم معمولاً در ظرف یا کاسه های کوچک تولید می شود و برای استفاده از آن لازم است که یک براش نازک و تخت داشته باشید. در انتخاب این نوع خط چشم لازم است که به برند آن توجه کنید. یکی از برندهای معتبر بازار خط چشم ژله ای تاپ فیس است. این خط چشم ساخت کشور ترکیه بوده و یک گزینه مناسب برای افراد تازه کاری که به دنبال کشیدن خط چشم گربه ای می باشد، است. زیرا کار با این خط چشم بسیار آسان است.

بیشتر بخوانید  مراقبت از پوست خشک؛ راهکارها و نکات مهمی که باید بدانید
خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

نکات استفاده از خط چشم ژله‌‌ای

 • به دلیل آن که این نوع از خط چشم نسبت به سایر نوع های آن دیرتر خشک می شود، این فرصت برای افراد مبتدی وجود دارد که بتوانند در این مدت خط چشم خود را مرتب یا حتی پاک کنند.
 • در صورتیکه در دسته افرادی قرار دارید که میزان تعریق صورتتان زیاد است، خط چشم ژله ای بهترین گزینه برای شما است. زیرا نوع با کیفیت آن هرگز زیر چشم نمی ریزد.
 • با استفاده از قلم های مختلف می توانید بر حسب سلیقه خود خط چشم نازک یا ضخیم با آن بکشید.
 1. خط چشم مایع

خط چشم مایع را می توان پرطرفدارترین نوع خط چشم دانست. اگر در دسته افرادی قرار دارید که به کشیدن خط چشم کشیده و نازک علاقه مند هستید، این خط چشم بهترین انتخاب برای شما است. خط چشم مایع انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها عبارتند از ماژیکی، کوزه ای و غیره. به دلیل آن که این نوع خط چشم به سرعت خشک می شود، پیشنهاد ما به شما این است که پس از تمرین و یادگیری کافی با سایر خط چشم ها از نوع مایع آن استفاده کنید. این نوع خط چشم بهترین گزینه برای ایجاد خط چشم گربه ای نازک است.

نکات استفاده از خط چشم مایع

 • پیگمنت یا همان رنگدانه های موجود در خط چشم مایع بیش تر از انواع دیگر است.
 • به دلیل سریع خشک شدن، پاک کردن آن دشوار است و لازم است که خط چشم از ابتدا به درستی کشیده شود.
 • خط چشم های مایع دو نوع براش دارند: براش های ضخیم و گرد و براش های نازک و نوک تیز. حال با توجه به نوع خط چشمی که می خواهید بکشید می توانید مدل براش خود را انتخاب کنید.

خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد ؟

طبق نظرسنجی های مختلف می توان گفت که اکثریت بانوان به خط چشم گربه ای و کشیده علاقه مند هستند. زیرا این نوع از خط چشم سبب گیراتر شدن چشم ها و همچنین زیباتر شدن میکاپ می شود. اما سوال بسیاری از افراد این است که خط چشم گربه ای مناسب چه مدل چشمی است؟ در پاسخ باید گفت که این مدل خط چشم برای تمامی فرم های چشمی مناسب است و تنها نکته ای که مهم است این است که شما با توجه به فرم چشمتان مدل آن را انتخاب کنید. در ادامه به چند نکته در این خصوص می پردازیم.

خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

خط چشم گربه ای برای پلک بلند یا عمیق

اگر در دسته افراد با پشت پلک بلند یا عمیق قراردارید، یا اینکه استخوان ابروی شما برجسته است، توصیه ما به شما این است که خط چشم گربه ای خود را ضخیم بکشید. زیرا در این فرم چشم ممکن است که آرایش چشم ها پنهان شود و خیلی مورد توجه قرار نگیرد. بنابراین اگر خط چشم خود را ضخیم بکشید، به بهتر شدن میکاپ چشمتان کمک می کند. همچنین می توانید خط چشم گوشه داخلی چشمتان را نازک کشیده و دم خط چشم را ضخیم بکشید.

بیشتر بخوانید  بیوتی لاویا مرکز تخصصی کراتین مو در کرج
خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

خط چشم گربه ‌ای برای پلک افتاده

تشخیص پلک افتاده و پلک عمیق کمی مشکل است، زیرا آن ها شبیه به هم هستند. تنها تفاوت آن ها در این است که ابرو نزدیک چشم ها قرار داشته و به نظر می رسد که پوست ابرو بر روی پلک قرار گرفته است. در کشیدن خط چشم گربه ای برای پلک افتاده دقت کنید که ابتدا کشیدن خط چشم خود را از دم آفاز کنید. همچنین لازم است که هنگار کشیدن خط چشم، چشم های خود را باز نگه دارید. خط چشم خود را نزدیک مژه خط رویش مژه ها و به صورت ضخیم بکشید. دقت کنید که ضخامت آن نباید به گونه ای باشد که تمام پلک را سیاه کند. برای پلک های افتاده در کنار خط چشم داشتن مژه های بلند، زیبایی آرایش چشم را دوچندان می کند.

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای

خط چشم گربه ای یکی از انواع قدیمی خط چشم که تا به امروز طرفداران خود را از دست نداده و همیشه ترند است. در ادامه این مقاله می خواهیم با چند ترفند متفاوت به آموزش این خط چشم پرطرفدار بپردازیم. مهم نیس که حرفه ای هستید یا مبتدی یا می خواهید به تازگی کشیدن این فرم از خط چشم را یاد بگیرید، تنها کافیست که تمامی مراحل گفته شده را به ترتیب انجام دهید تا به سرعت در کشید خط چشم گربه ای حرفه ای شوید.

اصول کشیدن خط چشم گربه‌ای کشیده

در ابتدا قصد داریم که به اصول کشیدن خط چشم گربه ای کلاسیک و کشیده بپردازیم. برای این کار لازم است که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 • تمامی چربی پلک خود را تمیز کنید. لازم است که پلک شما فاقد چربی باشد تا ماندگاری خط چشم شما افزایش یابد.
 • پس از تمیز کردن پلکتان، مقداری پرایمر را به پشت پلک بزنید. استفاده از پرایمر سبب افزایش ماندگاری ارایش چشم شما خواهد شد.
 • حال مقداری کرم پودر و سپس مقداری کانسیلر به پلک خود بزنید.
 • پس از آن که سایه پشت پلک خود را زدید نوبت کشیدن خط چشم می شود.
 • برای داشتن چشمانی کشیده لازم است که مقداری سایه با توناژ قهوه ای را به سمت بیرون چشم کشیده و سپس آن را فید کنید.
 • برای کشیدن این مدل از خط چشم گربه ای باید چشمانتان در عادی ترین حالت ممکن باشد؛ بنابراین هرگز چشمان خود را با دست نکشید.
 • در ابتدا یک خط مورب در گوشه انتهایی پلک خود بکشید.
 • سپس خط نازکی را از وسط پلک تا بیرون چشم خود بکشید. (لازم است که خط چشم به محل رویش مژه ها نزدیک باشد.)
 • در آخر یک خط مورب برای دم خط چشم گوشه پلک خود بکشید. (این خط مورب می تواند کاملاً ساده یا به صورت عدد 8 باشد.)
 • اگر دم خط چشم خود را به صورت عدد 8 کشیدید، داخل آن را خیلی آرام پر کنید.
 • برای کامل شدن آرایشتان و ایجاد چشمانی نافذ لازم است که ریمل بزنید. (در صورت برخورد ریمل با پشت پلکتان اصلاً نگران نباشید؛ اجازه دهید که ریمل شما خشک شود و سپس به آرامی آن را به یک گوش پاک کن آرایشی تمیز کنید.)

خط چشم گربه ای با قاشق

در ابتدا لازم است که بگوییم کشیدن خط چشم گربه ای با قاشق چندان ساده به نظر نمی رسد، اما نتیجه ای که به جای می گذارد بسیار تمیز و جذاب خواهد بود. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا زیر سازی ارایش پوست و چشمان خود که شامل کرم مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر، کانسیلر و سایه چشم است را انجام دهید.
 • حال نوبت کشیدن خط چشم فرا رسیده است.
 • در ابتدا دسته یا انتهای قاشق را به صورت مورب گوشه چشمان خود قرار دهید. (با این کار به راحتی می توانید دم یا امتداد خط چشمتان را به راحتی بکشید.)
 • پس از اتمام مرحله کشیدن امتداد خط چشم لازم است که قاشق را روی پلک خود قرار دهید. (توجه کنید که قاشق باید به گونه ای قرار گیرد که قسمت فرورفتگی آن بر روی پلک باشد.)
 • حال در این مرحله نوبت آن رسیده که یک خط از زیر قاشق بکشید. (این خط کشیده شده در بالای خط اول قرار می گیرد و دارای کمی قوس است.)
 • با برداشتن قاشق یک مثلق خالی بر روی پلک شما ایجاد می شود.
 • حال داخل مثلث را به آرامی پر کرده تا دم خط چشم گربه ای شما کامل شود.
 • در این مرحله یک با یک خط دم و میانه خط چشم را به هم وصل کنید. (دقت کنید که با نزدیک شدن به میانه چشم، خط چشم نازک تر شود.)
 • در صورتیکه تمایل به کامل شدن خط چشمتان درید می توانید خط آن را تا گوشه چشم ادامه دهید.
بیشتر بخوانید  آشنایی با بهترین روش های کاشت ابرو

خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد

خط چشم گربه ای یک هنر تمام ‌عیار است، چون نه تنها هرگز از مد نمی‌افتد، بلکه به هر فرم چشم و هر فرم صورتی می‌آید، البته اصولی در این میان وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کرد. خط چشم گربه ای برای فرم‌های مختلف چشم به نحوی متفاوت کشیده می‌شود. به بیان بهتر، نحوه کشیدن خط چشم گربه ای برای چشم‌های درشت متفاوت با چشم‌های ریز یا بادامی است.

خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

نکات پیش از کشیدن خط چشم گربه ای

حال که متوجه شده‌اید خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد احتمالاً وسوسه شدید برای یک‌بار هم که شده آن را امتحان کنید. ولی توصیه می‌شود قبل از شروع هر آرایشی، نکات مهم زیر را در نظر گرفته و به آن‌ها عمل کنید تا آرایش، ماندگاری بیشتری داشته باشد.مقدمه شروع هر آرایشی، ایجاد بیس و پایه خوب روی صورت است. پس صورتتان را به خوبی تمیز کرده و با تونر و مرطوب‌کننده تقویت کنید. اگر اطراف چشمتان قرمز، تیره یا پف‌دار است، از کرم دور چشم یا سرم چشم استفاده کنید. اگر می‌خواهید آرایش به خوبی روی پوست بنشیند، پرایمر گزینه‌ای عالی به حساب می‌آید.

اصول اولیه کشیدن خط چشم

خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد و چطور کشیده می‌شود؟ پاسخ به این دو سوال می‌تواند نحوه آرایش شما را برای همیشه تغییر دهد، چون اگر تاکنون خط چشم گربه ای را امتحان نکرده‌اید، با یادگیری نحوه کشیدن و اجرای آن روی چشم‌های خود، عاشق این مدل آرایش می‌شوید. خط چشم گربه ای، صورت خانم‌ها را باکلاس و بسیار جذاب نشان می‌دهد، ولی مهارت در کشیدن آن به تمرین فراوان احتیاج دارد. دستورالعمل کلی آرایش خط چشم گربه ای را می‌توان در چند مرحله زیر خلاصه کرد.

خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

کشیدن خط چشم گربه ای به دقت و حوصله زیادی احتیاج دارد. اول از همه با استفاده از یک مداد چشم مویی، ماژیکی، معمولی یا هر مداد چشم دلخواه دیگر، یک خط روی خط مژه پلک بالا بکشید. حالا باید گوشه چشم را با یک زاویه مناسب به سمت بالا امتداد دهید. سپس خط مژه پایین را با چند نقطه ریز ادامه دهید تا زاویه مناسب به دست آید. سپس نقاط را به هم وصل کنید. بعد به سراغ خط مژه بالا بروید. از کمی پایین‌تر از وسط خط مژه بالا، یک خط صاف تا بالای گوشه چشم کشیده و سپس آن را شکسته و به دنباله خط پلک پایین وصل کنید. در نهایت داخل آن را پر کنید. همین کار را برای چشم دیگر نیز انجام دهید. حالا از ظاهر خود با خط چشم گربه ای لذت ببرید. هر چه تمرین بیشتر باشد، در کشیدن خط چشم گربه ای ماهرتر و سریع‌تر خواهید شد، هرچند که مهم‌ترین قاعده این آرایش، صرف دقت و حوصله فراوان است.دستورالعمل بالا روش کلی کشیدن خط چشم را آموزش می‌دهد. ولی همان‌طور که قبلاً گفته شد، کشیدن خط چشم گربه ای برای چشم‌های درشت، ریز، بادامی، پف‌دار و … متفاوت است. اگر می‌خواهید علاوه بر خط چشم، از سایه چشم نیز استفاده کنید، اول آرایش سایه را انجام داده و بعد کشیدن خط چشم را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید  راهنمای کامل کشیدن سایه چشم برای تازه کارها

خط چشم گربه ای برای چشم درشت

در پاسخ به این سوال که خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد باید گفت چشم‌های درشت با آرایش گربه ای به نهایت زیبایی می‌رسند. اگر صاحب چشمان درشت هستید، نیازی نیست در ابتدا یک خط روی خط مژه بالا بکشید. از همان ابتدا، امتداد خط پلک پایین را به سمت بالا کشیده و سپس آن را به اواسط خط پلک بالا وصل کرده و داخل آن را پر کنید. می‌توانید از خط چشم رنگی برای کشیدن خط چشم گربه ای استفاده کنید تا تمرکز از روی درشتی چشم‌ها به سمت رنگ متفاوت خط چشم انتقال یابد و کشیدگی چشم‌ها نمود پیدا کند.

خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

خط چشم گربه ای برای چشم بادامی

دستورالعمل کلی کشیدن خط چشم برای چشم‌های بادامی نیز صدق می‌کند. می‌توانید از میزان فضای پلک بالا استفاده کرده و خط چشم را پهن‌تر بکشید. همانند چشم‌های درشت، توصیه می‌شود به جای مداد مشکی، از مداد چشم رنگی روشن مثل طلایی، نقره‌ای یا طوسی برای کشیدن خط چشم گربه ای استفاده کنید تا جذابیت چشم‌ها بیشتر شود.

خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

خط چشم گربه ای برای چشم‌های افتاده

افرادی که دارای چشم‌های افتاده هستند، بدون شک از شنیدن پاسخ سوال خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد خوشحال می‌شوند. کشیدن خط چشم گربه ای برای چشم‌های افتاده بسیار راحت است و جلوه خاصی به آن‌ها می‌بخشد. یک نکته مهم در مورد گربه ای کردن این فرم چشم‌ها وجود دارد. برای کشیدن خط چشم نباید از فرم چشم‌ها و امتداد خط پلک پایین پیروی کنید. ابتدا یک خط روی خط مژه کشیده و آن را تا انتهای چشم ادامه دهید. سپس یک نقطه مناسب به سمت بالا پیدا کرده و خط چشم را به آن وصل کنید. توجه داشته باشید که رد خط چشم باید ضخیم باشد تا به چشم‌ها حالت دهد.

خط چشم گربه ای نازک دخترانه

مهم‌ترین نکته در مورد کشیدن خط چشم گربه ای نازک دخترانه، استفاده از قلم‌های باریک و مویی، مثل قلم کوزه‌ای، ماژیکی، ژله‌ای و غیره است. خط چشم گربه ای دخترانه بسته به فرم چشم، باید با ظرافت دخترانه نیز کشیده شود. پس کشیدن خط چشم را از قسمت داخلی چشم آغاز کرده و تا وسط پلک بالا ادامه دهید. از وسط پلک تا گوشه خارجی چشم می‌توانید ضخامت خط را با دو یا سه بار کشیدن قلم افزایش دهید. پس از رسیدن به انتهای بن مژه، خط چشم را کمی زاویه‌دار کرده و یک خط نازک مورب به سمت بالا بکشید. خط را زیاد امتداد ندهید تا حالت افراطی و زنانه پیدا نکند. بعد نوک این خط مورب را به قسمت انتهای مژه وصل کرده تا یک مثلث به وجود آید. داخل مثلث را پر کنید.

بیشتر بخوانید  هیرفیلر حاوی چیست و چه مزایایی دارد؟ + بررسی تزریق فیلر برای رشد و تقویت موی سر
خط چشم گربه ای چیست و چگونه کشیده می شود؟

خط چشم گربه ای جدید

به غیر از روش کلاسیک کشیدن خط چشم گربه ای، روش‌های دیگری نیز برای این مدل آرایش وجود دارد که جلوه خاصی به چشم‌ها می‌بخشد. یکی از ترندهای جدید، خط چشم گربه ای توخالی یا هشتی است.اگر می‌خواهید بدانید این خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد و آیا برای چشمان شما مناسب است یا خیر، باید بگوییم که در صورت پف نداشتن چشم‌ها، می‌توانید از این مدل آرایش جدید چشم لذت ببرید. روش کار به دستورالعمل کلی کشیدن خط چشم گربه ای شباهت دارد. یک خط روی خط مژه بالا کشیده و سپس در امتداد خط فرضی پلک پایین ادامه دهید. حال به جای اینکه سر خط را به مژه گاه پلک بالا وصل کنید، آن را به خط پلک بچسبانید. بدین ترتیب گوشه چشم شبیه به عدد ۸ می‌شود. حال به سراغ قسمت داخلی چشم بروید. با یک قلم نازک، خط مژه بالا را حدود ۳ الی ۵ میلی‌متر به سمت بیرون امتداد داده و سپس به خط مژه پایین بچسبانید تا چشم شما حالت گربه ای پیدا کنید.

چگونه بدون لرزش دست، خط چشم بکشیم؟

اگر هنگام کشیدن خط چشم گربه ای، دستانتان می‌لرزد، دست را در هوا نگه ندارید. سعی کنید آرنج‌ را روی میز یا به صندلی تکیه دهید و سر را به دستتان نزدیک کنید. همچنین اگر از آینه بزرگ‌کننده استفاده کنید، میزان لرزش دستتان کمتر خواهد شد و می‌توانید به دقت روند کشیدن خط چشم گربه ای را تماشا کنید. علاوه بر این، اگر نمی‌توانید یک خط صاف بکشید، ابتدا چند نقطه بکشید، سپس این نقاط را به هم وصل کنید.

چگونه خط چشم گربه‌ای همسان شود؟

اگر نمی‌توانید برای هر دو چشم، خط چشم گربه‌ای همسان و هم شکل بکشید، از یک کارت یا قاشق استفاده کنید. کارت را گوشه چشمتان قرار دهید و خط چشم را بکشید. این روش به تمیز ماندن خط چشم نیز کمک می‌کند.

چگونه خط چشم گربه ای کشیده و تیز شود؟

اگر می‌خواهید خط چشم گربه ای، کشیده و تیز شود، حتما از خط چشم مایع با قلم نوک تیز استفاده کنید. مداد چشم مناسب کشیدن خط چشم گربه ای کشیده و تیز نیست.

از چه نوع خط چشمی برای آرایش خط چشم گربه ای استفاده کنیم؟

خط چشم مایع و یا خط چشم ژله‌ای بهترین انتخاب برای آرایش گربه ای هستند البته افراد مبتدی بهتر است تا از خط چشم ماژیکی استفاده کنند. نکته مهم این است که خط چشم شما باید کیفیت خوبی داشته باشد تا خراب نشده یا زیر چشم نریزد.

چگونه زاویه مناسب خط چشم را ایجاد کنیم؟

زاویه مناسب خط چشم باید متناسب با حالت چشم شما باشد. برای ایجاد زاویه مناسب می‌توانید از نوار چسب استفاده کنید تا خطوط مشخص شوند. همچنین استفاده از شابلون خط چشم نیز انتخاب مناسبی خواهد بود.

برای تسلط بیشتر در هنگام کشیدن خط چشم چه کنیم؟

بهتر است پشت یک میز آرایشی بنشینید و آرنج خود را روی میز بگذارید. با این کار دست شما در موقعیت مناسبی قرار گرفته و در هنگام کشیدن خط چشم گربه‌ای تسلط بیشتری خواهید داشت.

سخن پایانی

خط چشم گربه ای یکی از مدل‌های جذاب خط چشم است که برای هر نوع چشم مناسب به نظر می‌رسد. این نوع آرایش چشم باعث می‌شود تا پلک‌ها بلندتر دیده شوند و گیرایی آن‌ها بیشتر نیز شود. مدل‌های مختلفی برای کشیدن خط چشم گربه ای وجود دارد و جالب است بدانید که اولین بار از نیم تنه ملکه‌های مصر باستان مانند نفرتیتی و کلئوپاترا الهام گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا