اخبارمشاوره پزشکی

معرفی بهترین کلینیک برای آنژیوگرافی قلب در شرق تهران

چنانچه دچار بیماری‌های قلبی در زمینه رگ‌های عروقی همچون تپش قلب شده باشید، امکان دارد پزشک شما را برای آنژیوگرافی ارجاع بدهد. این روش بررسی و درمانی اغلب با نام آرتریوگرام هم شناخته می‌شود. پزشک برای آنکه بتواند از رگ‌های خونی شما تصاویری را در اختیار داشته باشد، با استفاده از اشعه ایکس از آن‌ها عکس می‌گیرید. پزشک با استفاده از این عکس می‌تواند شرایط عروقی مغز، قلب، پا و بازو را به‌خوبی مورد بررسی قرار دهید.

آنژیوگرافی قلب چیست؟

چنانچه پزشک به بیماری قلبی خاصی در شما مشکوک باشد، امکان دارد از آنژیوگرافی استفاده کند. در این روش برای بررسی رگ‌های خونی و عروق کرونر، اشعه ایکس به‌کار می‌رود. اشعه ایکس به‌تنهایی نمی‌تواند شرایط رگ‌ها را در عکس‌ها نشان دهد؛ به همین دلیل برای انجام درست این روش، باید به تزریق رنگ مخصوص دارای ید بپردازید. این رنگ می‌تواند رگ‌ها را را به‌خوبی برجسته و بولد کرده و مشکلات را نشان دهد. پزشک می‌تواند با استفاده از تصاویر به‌دست آمده، تمامی عروق را مورد بررسی قرار داده و مشاهده کند که باریک یا بسته شده‌اند یا خیر!

در بسیاری از مواقع، عروق کرونری از طریق تجمع کلسترول باریک و نازک می‌شوند. امکان دارد ماده‌ای که سبب انسداد رگ‌های می‌شود، علاوه‌بر کلسترول، ماده‌ای چرب که پلاک نام دارد باشد. هر چه دیواره‌ها ضخیم‌تر شوند، مجرای عبور خون و اکسیژن در رگ تنگ‌تر و باریک‌تر می‌شود. با این اوصاف، خون، اکسیژن و مواد مغذی کمتری به قلب می‌رسد. آنژیوگرافی در چنین موقعیتی می‌تواند به پزشک متخصص اجازه بررسی راحت‌تر و انتخاب روش مناسب‌تر را بدهد.

بیشتر بخوانید  همه چیز درباره قهوه آروما استار

در این موقعیت، پزشک می‌تواند برای درمان از رش‌های جراحی بای پس، دارو یا آنژیوپلاستی بهره ببرد. البته انتخاب این روش‌ها باید بر‌اساس مشورت شما با پزشک انجام شود. این مرحله به نتیجه‌ای که از آنژیوگرافی به‌دست آمده هم بستگی دارد؛ چراکه ممکن است میزان یا شدت بیماری‌تان زیاد یا کم باشد.

روش های انجام آنژیوگرافی

به‌صورت کلی، از این روش تنها برای بررسی عروق قلب استفاده نمی‌شود. آنژیوگرافی مغزی، ریه‌ای و کلیه‌ای از انواع این روش درمانی هستند؛ اما منظور از انواع آنژیوگرافی در این بخش، آن دسته از آزمایشاتی است که برای قلب و عروق کرونر مربوط به آن انجام می‌شود.

متخصص قلب تهران

سی تی آنژیو

سی تی آنژیوگرافی که اغلب با نام سی تی آنژیو شناخته می‌شود، روشی بدون وجود اشعه ایکس است. در این روش از سی تی اسکن یا ام آر آی استفاده می‌شود. این روش‌ها تفاوت چندانی با نوع اشعه ایکس ندارند و تمامی آن‌ها می‌خواهند که از رگ‌های تصویری واضح و خوب داشته باشند. بسیاری از روش‌های تصویربرداری نمی‌توانند عروق خونی را به‌درستی نشان دهند؛ چراکه بافتی نرم دارند. ام آر آی و سی تی اسکن در این دسته از روش‌های تصویربرداری قرار نمی‌گیرند.

سی تی آنژیو علاوه‌بر آنکه یک روش تشخیصی برای وجود بیماری یا سلامت شما است، می‌تواند در صورت تشخیص تنگ‌بودن رگ‌ها، شما را برای درمان سریع‌تر سوق دهد. تفسیر جواب این روش تشخیصی کار چندان ساده‌ای نبوده و نیاز به تخصص کافی دارد؛ به همین دلیل خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید. برگه‌ای که به‌همراه تصویر عروق خونی به شما داده می‌شود، حاوی توصیف موقعیت و وضعیت رگ‌ها در بخش‌هایی است که از آن‌ها تصویربرداری کرده‌اید.

بیشتر بخوانید  راهکار فوق‌العاده برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای روی پوست

در هر صورت فرقی نمی‌کند که از کدام روش استفاده می‌کنید؛ روش تشخیصی مد‌نظر باید بتواند کلمه آنژیوگرافی را به‌خوبی تفسیر کند. کلمه آنژیوگرافی متشکل از 2 کلمه آنژیو (به معنی رگ) و گرافی (به معنی تصویربرداری) است. سی تی اسکن به تنهایی نمی‌تواند این حالت را برایتان به‌وجود آورد؛ به همین دلیل در این روش هم از مواد حاجب که همان ماده رنگی است استفاده می‌شود. این ماده از طریق یکی از عروق تزریق شده و پس از گذشت چند دقیقه به محل مورد‌نظر در اطراف قلب می‌رسد. حال پزشک متخصص می‌تواند سی تی آنژیو را برایتان انجام دهد.

آنژیوگرافی قلب با تزریق از طریق دست

معمول‌ترین نوع آنژیوگرافی از طریق دست و با تزریق ماده حاجب در این قسمت است. برای آنکه در این روش بتوان تصویر درستی از عروق کرونری را در اختیار داشت، ماده حاجب که ماده‌ای رنگی و ید‌دار است، از طریق یک لوله بلند و نازک که انعطاف مناسبی هم دارد تزریق می‌شود. این عملیات باید از قسمت ساعد دست به سمت شریان کرونری انجام شود. این لوله منعطف و نازک کاتتر نام دارد. نوک آن کمی تیز بوده و حاوی سوراخی است تا بتواند مواد حاجب را از طریق سیستم شریانی به شریان مورد‌نظر برساند.

حال اشعه ایکس می‌تواند کار خود را آغاز کرده و پزشک از این طریق ب تصویربرداری بپردازد. با استفاده از تصاویر حاصل‌شده می‌توان اندازه دهانه شریان‌ها را به‌خوبی بررسی کرد. البته گرفتگی در قسمت دیواره رگ‌ها در این تصاویر چندان واضح نخواهد بود؛ البته اگر مقدار این گرفتگی در رگ‌هایی با بافت نرم کم باشد. برای آنکه بتوان راحت‌تر مفدار تنگی عروق را مشخص کرد، پزشک می‌توان بخش مورد‌نظر را با رگ کناری یا قسمت‌های وسیع‌تر همان بخش مورد مقایسه قرار دهد.

بیشتر بخوانید  جدیدترین دستگاه‌های سم زدایی بدن
متخصص آریتمی قلب

بهترین کلینیک برای آنژیوگرافی قلب

کلینیک دکتر ریاستی یکی از کلینیک‌هایی است که می‌تواند پاسخگو بسیاری از نیاز‌های شما در زمینه بیماری‌های قلبی و عروقی باشد. اگر قصد دارید برای آنژیوگرافی به کلینیکی مراجعه کنید که پزشک متخصص در این زمینه کار‌هایتان را انجام دهد، کافی است با نام کلینیک دکتر ریاستی آشنا شوید. این کلینیک تا به حال توانسته آنژیوگرافی‌های موفق بسیاری را در پرونده رضایتی خود قرار داده و این موارد را به‌عنوان افتخارات بزرگ در این زمینه بداند.

البته خدمات آن تنها در زمینه آنژیوگرافی نبوده و می‌توانید برای الکتروکاردیوگرافی، تست ورزش یا استرس، هولتر مانیتورینگ فشار خون، هولتر مانیتورینگ ریتم و ضربان‌های دهلیزی و بطنی و… به این کلینیک در شرق تهران مراجعه کنید. تمامی دستگاه‌هایی که برای آنژیوگرافی و همچنین دیگر روش‌های تشخیصی و درمانی استفاده می‌شود، جزو بهترین و به‌روز‌ترین دستگاه‌ها است. همین مسئله باعث می‌شود تا پزشک بتواند از این طریق به تشخیص سریع‌تر بیماری‌های قلبی بپردازد.

نکته قابل توجه در این کلینیک آن است که علاوه‌بر دستگاه‌های به‌روز و پیشرفته، تکنسین‌ها متخصصانی که در آن به انجام خدمات می‌پردازند، بسیار حرفه‌ای بوده و از اخلاق مناسبی برای رفتار با بیماران برخوردار هستند. این افراد دست به دست هم داده‌اند تا بتوانند نارسایی‌ها و بیماری‌ها را در این زمینه به‌درستی تشخیص داده و بتوانند برای درمان‌تان بسیار موثر واقع شوند. آنژیوگرافی در این مرکز تنها برای قلب نبوده و برای مغز هم انجام می‌شود.

اکو قلب تهران

بهترین متخصص قلب و عروق کرونر

دکتر محمد ریاستی که در دسته اساتید برجسته هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد، به‌عنوان بهترین متخصص قلب تهران شناخته می‌شود. این پزشک متخصص عضو انجمن آترواسکلروز ایران و همچنین انجمن جراحان قلب فرانسه بوده و توانسته سوابق درخشانی را از طریق انجام آنژیوگرافی رادیال دست، کاروتید مغز و عروق رنال کلیه از آن خود کند. دکتر ریاستی عضو تیم تخصصی آنژیوگرافی کت لب بیمارستان بوعلی و بیمارستان فوق تخصصی تهرانپارس است.

بیشتر بخوانید  جراحی‌های زیبایی سینه، انواع روش‌های جراحی زیبایی سینه

این متخصص توانسته از طریق همین زمینه‌ها به‌عنوان یک مدرس هم عمل کرده و سوالات دانشجویان اینترن و اکسترن دانشجویان علوم پزشکی را طرح کند. سوابق علمی و تحصیلی این پزشک متخصص قلب و عروق بسیار زیاد بوده و بنا‌بر تجربه‌هایی که در این زمینه دارد، می‌توان آن را به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در این حیطه دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا