پزشکی سلامتمشاوره پزشکی

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟

اسپری تاخیری چیست؟

همان طور که گفته شد، زود انزالی یکی از مشکلات جنسی آقایان است که سبب نارضایتی جنسی در آنها و همسرشان می‌شود. زودانزالی اختلالی جنسی است که در آن فرد زیر ۱ تا ۳ دقیقه دچار انزال می‌شود و دیگر نمی‌تواند عملکرد جنسی مناسبی داشته باشد. اسپری تاخیری معمولاً حاوی مواد بی‌حس کننده است. این اسپری باعث تقویت نعوظ و طولانی‌تر شدن مدت نعوظ می‌شود.مکانیسم اثر این اسپری به شکلی است که سرعت و تعداد پیام‌های عصبی انتقالی از آلت تناسلی به مغز را کاهش می‌دهد. همین مسئله سبب طولانی‌تر شدن مدت نعوظ و تاخیر در انزال می‌شود.


فهرست مطالب


نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برای درمان زودانزالی می‌توان از راه‌های بسیاری استفاده کرد. برخی از این راه‌ها استفاده از قرص تاخیری و اسپری تاخیری است. نحوه‌ی درست استفاده از اسپری تاخیری تأثیر بسیاری در عملکرد صحیح آن دارد. اگر به درستی از این اسپری استفاده شود اثربخشی فوق‌العاده‌ای دارد.پیش از استفاده از اسپری و قبل از برقراری رابطه‌ی جنسی، آلت تناسلی را به خوبی بشویید. این مسئله باعث باز شدن منافذ پوستی شما شده و تأثیر اسپری را چند برابر می‌کند. البته که این کار برای سلامت رابطه‌ی جنسی هم ضروری است.سپس هنگامی که آلت تناسلی در حالت نعوظ است، اسپری را در فاصله‌ی ۵ تا ۱۰ سانتی‌متری از آلت تناسلی نگه دارید و اسپری کنید. اسپری را در بالا و پایین و نوک آلت بزنید. زیر آلت تناسلی حتما باید اسپری شود. سعی کنید از برخورد اسپری به بیضه‌ها خودداری کنید و از ورود آن به مجاری ادراری هم بپرهیزید. بهتر است بعد از استفاده از اسپری تاخیری از کاندوم استفاده کنید. این مسئله از بی‌حسی اندام تناسلی همسر شما پیش‌گیری می‌کند. اگر بی‌حسی صورت اتفاق نیوفتاد، سعی کنید بعد از ۲۰ دقیقه مجدداً از اسپری بی‌حسی و تاخیری استفاده کنید. برای بار دوم از مقدار کمتری اسپری استفاده کنید.در برخی اسپری‌ها باید ابتدا آن را در سر آلت تناسلی اسپری کنید و کمی مالش بدهید تا جذب شود و اثرگذاری داشته باشد. در استفاده از اسپری تاخیری حتماً طبق دستورالعمل خود محصول اقدام کنید. گاهی از ژل‌ها در برطرف کردن زود انزالی استفاده می‌شود که برای جذب باید مالش داده شود. برای اسپری‌ها به این کار نیاز نیست، اما برای اثربخشی بهتر می‌توانید این کار را انجام دهید.

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟

انواع اسپری تاخیری

اسپری تاخیری علاوه بر تأخیر در انزال، حجم آلت را هم افزایش می‌دهد. به طور کلی چند نوع اسپری تاخیری داریم. برخی از آن‌ها بر پایه‌ی لیدوکائین است و برخی بر پایه‌ی اتانول. همچنین تعدادی اسپری تاخیری وجود دارد که مواد بی‌حس کننده‌ی آن‌ها شامل پروپیلن گلیکل، بنزوکائین و بنزیل الکل هستند. اسپری‌های تاخیری حاوی لیدوکائین سبب بی‌حسی آلت تناسلی شده و به این شکل از انزال زودرس جلوگیری می‌کنند و آن را به تعویق می‌اندازند. البته لیدوکائین ممکن است باعث بروز حساسیت شود.اسپری‌های تاخیری بر پایه‌ی اتانول، مانند لیدوکائین نیست و باعث واکنش آلرژیک نمی‌شود. در واقع اتانول همان ماده‌ای است که در عطر و اسپری‌ها هم وجود دارد. انواع اسپری‌های تاخیری موجود در داروخانه‌ها عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید  ایمپلنت بدون جراحی لثه چیست و چگونه انجام می شود؟ + بررسی مزایا و عوارض ایمپلنت بدون جراحی

۱. اسپری تاخیری ویگا

این اسپری تاخیری از بهترین محصولات در درمان زود انزالی است. اسپری تاخیری ویگا ساخت کشور آلمان است و با بی‌حس کردن آلت تناسلی مرد زمان انزال را افزایش می‌دهد. این اسپری باید برای افراد بالای ۱۸ سال استفاده شود. این اسپری عقابی هم نامیده می‌شود. معروف‌ترین و بهترین مدل این محصول، اسپری تاخیری ویگا ۵۰۰۰۰ است. در حال حاضر محبوب‌ترین و بهترین اسپری تاخیری در بازار ایران اسپری عقابی یا ویگا است.

نحوه‌ی مصرف:

این اسپری را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از سکس بر روی و زیر و نوک آلت تناسلی اسپری کنید. سعی کنید اسپری را در ۵ سانتی‌متری آلت تناسلی نگه دارید. بعد از ۱۰ دقیقه تأثیر بی‌حس کنندگی اسپری را به وضوح خواهید دید.

هشدار:

 • سعی کنید محتویات اسپری وارد مجاری ادراری نشود.
 • بعد از اسپری کردن بی‌حس کننده بر روی آلت تناسلی مرد، از کاندوم استفاده کنید تا واژن زن بی‌حس نشود. اسپری همچنین نباید وارد مجاری ادراری زن شود.
 • بهتر است بیشتر از یک بار در روز از این اسپری استفاده نکنید.

فواید اسپری تاخیری ویگا:

 • این اسپری می‌تواند مدت زمان نعوظ را تا ۴۵ دقیقه افزایش دهد.
 • اسپری ویگا باعث افزایش حجم آلت تناسلی هم می‌شود.
 • اسپری ویگا در افزایش میل جنسی هم تأثیر دارد و رابطه را لذت‌بخش می‌کند.
 • این اسپری در سفت شدن و به تأخیر انداختن انزال مؤثر است.

عوارض اسپری تاخیری ویگا

ممکن است باعث بروز حساسیت در فرد شود.

۲. اسپری تاخیری لیدوکائین سزار

از نام این اسپری می‌توانید متوجه شوید که حاوی لیدوکائین است. لیدوکائین یک ماده‌ی بی‌حس کننده‌ی قوی است که در درصد خلوص‌های متنوعی برای بی‌حسی با جاهای مختلف بدن استفاده می‌شود. در این اسپری هم لیدوکائین وجود دارد. لیدوکائین سبب بی‌حسی اندام تناسلی مرد می‌شود و این کار انزال را به تأخیر می‌اندازد. از این رو مدت سکس طولانی‌تر شده و برای هر دو طرف لذت‌بخش‌تر خواهد بود. لیدوکائین موجود در این اسپری ۱۰% است.

روش استفاده اسپری تاخیری لیدوکائین سزار:

در مصرف این اسپری باید دقت داشته باشید که بیشتر از ۱۰ بار استفاده منع شده است. گاهی مصرف‌کننده به علت نتیجه نگرفتن از اسپری و یا برای طولانی‌تر کردن مدت نگه‌دارندگی اسپری، بیش از اندازه از آن استفاده می‌کند که می‌تواند عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد. به طور معمول دو یا سه بار اسپری بر رو و زیر آلت و اندکی در نوک آن، از فاصله‌ی ۵ تا ۱۰ سانتی‌متری می‌تواند اثربخش باشد.

فواید اسپری تأخیری لیدوکائین سزار:

 • سبب سفت شدن و بزرگ شدن آلت هم می‌شود.
 • مدت زمان نعوظ را افزایش می‌دهد و انزال را به تعویق می‌اندازد.
 • میل جنسی را افزایش می‌دهد و سکس را برای طرفین لذت‌بخش‌تر می‌کند.
 • اعتماد به نفس مرد را در سکس زیاد می‌کند و باعث لذت بیشتر خانم می‌شود.

عوارض اسپری تاخیری لیدوکائین سزار:

 • ممکن است باعث ایجاد حساسیت در مردان شود.
 • در صورتی که از کاندوم استفاده نشود، می‌تواند باعث بی‌حسی در واژن زن و کاهش میل جنسی شود. همچنین می‌تواند برای زن حساسیت‌زا هم باشد.

اسپری تاخیری سزار در رنگ‌های مختلف (رایحه‌های مختلف) موجود است و به همین خاطر محدوده قیمت گسترده‌ای هم دارد. قیمت اسپری تاخیری سزار تقریبا از ۳۰ تا ۸۰ هزار تومان است.برای اطلاع از نحوه مصرف، عوارض استفاده از اسپری تاخیری بهتر است با متخصص اورولوژی مشورت کنید. در دکترتو می‌توانید با بهترین پزشکان متخصص اورولوژی آشنا شوید، به‌صورت تلفنی و یا آنلاین با آنها مشورت کنید یا برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

بیشتر بخوانید  معرفی راه حل‌های اصولی و عملی برای افزایش وزن سریع کودک + معرفی بهترین مواد غذایی برای افزایش وزن

۳. اسپری تاخیری دلتا

یکی دیگر از اسپری‌های حاوی لیدوکائین در دسترس آقایان با مشکل زودانزالی، اسپری تاخیری دلتاست. این اسپری از انواع قوی داروهای تاخیری بوده و تاثیر ویژه‌ای در به تعویق انداختن انزال دارد. انواع مختلف این اسپری در داروخانه‌ها در دسترس است. این اسپری اسانس‌ها و رایحه‌های مختلفی دارد و متناسب با سلیقه‌ی زوجین می‌توان آن را خریداری کرد. قیمت اسپری دلتا بین ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان در نوسان است. نوعی اسپری تاخیری دلتا وجود دارد که اسپری تاخیری دلتا پاورمن نامیده می‌شود.

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟

طریقه‌ی مصرف:

بین ۵ تا ۷ بار این ماده را بر روی آلت تناسلی از فاصله‌ی نزدیک اسپری کنید و ۱۰ دقیقه‌ی بعد می‌توانید نزدیکی کنید.

هشدار:

با وجود این‌که این اسپری باعث اعتماد به نفس آقایان شده و انزال را به تاخیر می‌اندازد، ممکن است در برخی سبب ایجاد واکنش حساسیت شود؛ بنابراین با احتیاط اسپری‌های تاخیری را انتخاب کنید.

۴. اسپری دراگون

اسپری تاخیری سوپر دراگون از داروهای قوی تاخیری است. این اسپری حاوی لیدوکائین و ویتامین ‌E است که انزال را به تعویق انداخته و نعوظ را تقویت می‌کند. ویتامین ‌E در نعوظ تأثیر‌گذار است و در بسیاری از اسپری‌ها از آن استفاده شده است. لیدوکائین با اثر بی‌حس‌کنندگی که دارد سرعت ارسال پیام‌های عصبی به مغز را کاهش داده و انزال را به تأخیر می‌اندازد. از این رو نعوظ ادامه‌دار خواهد بود و طرفین از سکسی طولانی‌تر لذت خواهند برد.

نحوه‌ی مصرف:

این اسپری را حدود ۵ باز از فاصله‌ی ۵ سانتی‌متری به زیر و روی آلت تناسلی اسپری کنید و ۵ دقیقه صبر کنید. سپس متوجه اثربخشی آن خواهید شد.

هشدار:

به علت وجود لیدوکائین در این اسپری، ممکن است واکنش حساسیت در فرد رخ دهد. همچنین استفاده از کاندوم در حین سکس فراموش نشود. اگر از کاندوم ضخیم استفاده شود، اثربخشی بالاتر بوده و انزال هم دیرتر رخ خواهد داد. قیمت اسپری دراگون حدود ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

۵. اسپری تاخیری آدم و حوا

این اسپری فاقد لیدوکائین است و برای کسانی که به لیدوکائین حساسیت دارند، انتخاب فوق‌العاده‌ای است. اسپری ماراتن آدم و حوا نسبت به سایر اسپری‌ها دیرتر اثر می‌کند اما اثربخشی آن فوق‌العاده است و می‌تواند یک سکس دلنشین و لذت‌بخش را برای دو طرف به ارمغان آورد.

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟

هشدار:

در صورتی که از این اسپری استفاده می‌کنید، باید از سکس دهانی اجتناب کنید. همچنین ۱۵ دقیقه و یا بیشتر طول می‌کشد تا اسپری اثر کند. قیمت اسپری آدم و حوا بین ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

فیلم طریقه استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین

خطرات و عوارض اسپری تاخیری

 • از آنجایی که اسپری‌های تاخیری آلت تناسلی را بی‌حس می‌کنند، ممکن است نگه‌داشتن نعوظ برای مرد دشوار شود و در حین سکس نعوظ را از دست بدهد.
 • از آنجایی که این مواد بر روی پوست استعمال می‌شوند و موضعی هستند، می‌توانند پوست را آزار دهند و مشکلاتی از قبیل خارش، سوزش، قرمزی و التهاب در آن ایجاد کنند.
 • ورم و باد کردن آلت تناسلی بعد از مصرف این اسپری‌ها دور از ذهن نیست و ممکن است رخ دهد.
 • خطرات و ریسک‌های این محصولات می‌توانند برای هر دو طرف ایجاد شوند، البته اگر بعد زا استفاده از اسپری تاخیری از کاندوم استفاده نکنید.

فواید استفاده از اسپری تاخیری

کارشناسان امور جنسی این اسپری را یکی از بهترین محصولات جنسی می‌دانند که به افزایش کیفیت رابطه جنسی کمک می‌کند. این اسپری زمان انزال مردان را به تعویق می‌اندازد و همین امر سبب می‌شوند زوجین از رابطه جنسی خود لذت بسیاری بیشتری را ببرند.این اسپری به درمان اختلال زودانزالی کمک می‌کند و سبب می‌شود فشار روانی ناشی از این اختلال از روی مردان برداشته شود. در نتیجه مردان احساس بهتری را در زمان برقراری این رابطه خواهند داشت.

بیشتر بخوانید  بهبود روابط زناشویی

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

به منظور مصرف اسپری تاخیری طبق مراحل زیر پیش بروید:

۱- بطری محصول را خوب تکان دهید.

۲- سر اسپری را نزدیک به آلت تناسلی نگه دارید.

۳- اسپری را در فاصله ۳۰ سانتی متری آلت تناسلی گرفته و بزنید. اگر محصول را در فاصله نزدیک‌تر یا دورتر بگیرید، ممکن است اثر بخشی خود را به بهترین شکل بر جای نگذارد.

۴- محصول را به آلت تناسلی اسپری کنید.

۵- زیر کلاهک آلت تناسلی و در طول آلت تناسلی اسپری را زده، به صورت دورانی مالش دهید تا خوب جذب شود.

۶- ۱۵ دقیقه صبر کنید. مانند هر اسپری بی‌حس کننده دیگری اسپری تاخیری هم به مدتی زمان نیاز دارد تا اثر خود را بگذارد.

۷- پس از اینکه اسپری تاخیری اثر خود را گذاشت، رابطه جنسی را آغاز نمایید.

۸- بعد از اتمام رابطه، آلت تناسلی را خوب بشویید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

در پاسخ به سوال اسپری تاخیری را کجا بزنیم می توان گفت، استفاده از اسپری تاخیری ساده است. 10 دقیقه تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی، اسپری تاخیری را در قسمت زیرین سر و ساقه آلت تناسلی خود بمالید. سپس آن را به شکل دایره ای مالش دهید تا اسپری جذب آلت تناسلی شما شود. اسپری تاخیری به شما امکان می دهد یک یا چند اسپری را روی آلت تناسلی خود اعمال کنید. بهتر است قبل از رابطه جنسی با یک اسپری با دوز مشخص شروع کنید. اگر متوجه بهبودی در زمان انزال نشدید، می‌توانید دوز را طبق دستورالعمل‌های ارائه شده افزایش دهید. مراحل استفاده از اسپری تاخیری عبارت انداز:

 1. اسپری را به آرامی تکان دهید
 2.  آن را نزدیک آلت تناسلی خود نگه دارید
 3. مکانیزم اسپری را محکم فشار دهید تا اسپری کامل آزاد شود
 4. صبر کنید تا اسپری عمل کند

تأثیر اسپری تاخیری روی بدن

برخی از افراد که از اسپری تاخیری برای برطرف کردن زود انزالی استفاده می‌کنند، از این که چرا این اسپری‌ها تأثیر به موقع ندارند و یا برای شریک جنسی آن‌ها ایجاد مشکل می‌کنند شاکی هستند. باید گفت در واقع این مشکلات به خودی خود مربوط به اسپری تاخیری و تأثیر آن بر روی بدن نیست. بلکه این مصرف نادرست آن است که مشکلات این چنینی را پدید می‌آورد. قبل از هرچیز بهتر است اسپری تاخیری با تاخیر زیاد را انتخاب کنید و برای این که بفهمید واقعاً اسپری تاخیری چقدر تأثیر دارد، به نحوه درست مصرف کردن این محصول دقت کنید:

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟
 1. اسپری تاخیری باید حدود 5 تا 15 دقیقه قبل از نزدیکی بر روی آلت تناسلی اعمال شود. البته این مدت زمان بستگی به برند محصول دارد که البته بر روی انواع اسپری تاخیری زمان درست استفاده از آن نوشته شده است.
 2. در هر بار استفاده از اسپری تاخیری آن را بیش از 3 بار اسپری نکنید. استفاده بیش از حد از اسپری تاخیری در یک بار استفاده می‌تواند لذت رابطه جنسی را به طور کلی از بین ببرد.
 3. ناحیه درست را مورد هدف قرار دهید. برای این که اسپری تاخیری بیشترین تأثیر خود را داشته باشد. مهم است که آن را روی درست‌ترین ناحیه آلت تناسلی اسپری کنید.
 4. بهتر است پس از اعمال اسپری و قبل از نزدیکی آلت را با آب ولرم و یا دستمال از اسپری پاک کنید.
بیشتر بخوانید  تاثیر رژیم غذایی بر سلامت دندان ها چیست؟ + معرفی مواد غذایی مفید برای دندان‌ها و لثه‌ها

اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

افرادی که از اسپری تاخیری استفاده می‌کنند سه دسته هستند. افرادی که بعد از دوران بلوغ با مشکل زود انزالی جدی رو به رو هستند، افرادی که زود انزالی گذرا را تجربه می‌کنند و افرادی که صرفاً قصد دارند رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشند. برای این که بفهمیم اسپری تاخیری چقدر تأثیر دارد به سراغ تحقیقات بر روی گروه اول می‌رویم. تحقیقات توسط پزشکان بر روی تأثیر اسپری تاخیری بر روی افرادی که از زود انزالی طولانی مدت رنج می‌برند انجام شده است. در نتیجه این تحقیقات به وضوح دیده می‌شود که افراد با زمان ارگاسم زیر یک دقیقه پس از استفاده سه ماه از اسپری تاخیری به زمان ارگاسم 4 دقیقه رسیدند.

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟

معرفی بهترین اسپری تاخیری در بازار ایران

برخی از انواع اسپری تاخیری که در بازار وجود دارند، دارای تائیدیه‌ها و مجوزهای لازم برای فروش در داروخانه نبوده و به همین دلیل نمی‌توانیم از آنها به عنوان بهترین نام ببریم. ما در اینجا سعی می‌کنیم ابتدا از محصولاتی شروع کنیم که فروش آنها در داروخانه‌ها بلامانع بوده و از لحاظ کیفی کاملا کنترل شده باشند:

اسپری تاخیری سیمپلکس حاوی ویتامین E

تاخیر در انزال و نعوظ طولانی مدت را با اسپری تاخیری سیمپلکس حاوی ویتامین E تجربه کنید. ترکیبات موجود در این اسپری به افزایش جریان خون در آلت تناسلی کمک کرده و در رفع اختلال نعوظ موثر است. این اسپری همراه با کاندوم قابل استفاده بوده و این مورد از مزایای آن است. شما می‌توانید این اسپری را که حاوی لیدوکائین است در رایحه‌های مختلف از داروخانه آنلاین مثبت سبز تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس
این اسپری دارای پروانه وزارت بهداشت، گواهینامه CE و دارای گواهینامه GMP از سازمان غذا و دارو بوده و در زمره بهترین‌ها قرار می‌گیرد. این اسپری جریان خون را در آلت تناسلی افزایش داده و به نعوظ طولانی مدت کمک می‌کند. حتی همراه با کاندوم نیز می‌توانید از این محصول استفاده کنید. اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس استفاده آسانی داشته و فورا تاثیر خود را بر جای می‌گذارد. از همه مهم‌تر تاخیر در انزال برجسته‌ترین مزیت استفاده از این اسپری به حساب می‌آید.

اسپری تاخیری حساس کدکس

اگر پوستی حساس دارید، بهترین اسپری تاخیری در بازار ایران برای شما اسپری تاخیری حساس کدکس می‌تواند باشد. این اسپری نیز از انزال زودرس جلوگیری نموده و مدت زمان رابطه جنسی را با بهترین کیفیت افزایش می‌دهد. این محصول معمولا عارضه جانبی به همراه ندارد و به سهولت می‌توان از آن بهره گرفت. لیدوکائین موثرترین ماده موجود در این اسپری به شمار می‌آید.

اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری روی بدن می‌گذارد؟

اسپری تاخیری VIP ایموشن

اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E بوده و مشکل انزال زودرس را به خوبی برطرف می‌سازد. گواهینامه GMP از سازمان غذا و دارو، گواهینامه بین المللی UKAS و نشان CE از اتحادیه اروپا نشان از کیفیت مرغوب این محصول دارد. کافیست 5 دقیقه قبل از نزدیکی از این اسپری استفاده کنید تا اثرات مطلوب آن را مشاهده نمایید. ماده موثره موجود در این اسپری لیدوکائین است که تاخیر در انزال را سبب می‌شود.

ژل آبی تاخیری ایموشن

این محصول اگرچه اسپری نیست و به حالت ژل به فروش می‌رسد اما در میان بهترین محصولات تاخیری برای آقایان قرار می‌گیرد. ژل آبی تاخیری ایموشن نیز دارای گواهینامه‌های بین المللی ایزو ۲۰۰۰ و ایزو ۲۰۰۱ بوده و از اتحادیه اروپا و سازمان غذا و دارو نیز تائیدیه دارد. این ژل تاخیری درصد لیدوکائین کمتری نسبت به اسپری‌های تاخیری داشته و با اینکه بی‌حسی کمتری ایجاد می‌کند اما تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ای دارد. فرمولاسیون این ژل بر پایه آب بوده و دارای خاصیت آنتی باکتریال است.

بیشتر بخوانید  پزشک فوق تخصص گوارش کلینیک سپید

ژل لوبریکانت تاخیری سیمپلکس

ژل لوبریکانت تاخیری سیمپلکس مدل Long Love با فرمولاسیونی ویژه موجب تاخیر در انزال آقایان شده و در کاهش درد به هنگام مقاربت نیز موثر است. این محصول مبتنی بر آب بوده و بدون ایجاد حساسیت با کاندوم‌های لاتکس نیز سازگار است.  این ژل رایحه بسیار مطبوعی داشته و در افزایش میل جنسی موثر است.

اسپری تاخیری سزار

اسپری تاخیری 10 درصد مدل Gold سزار با رایحه‌ای خوشبو و استفاده‌ای آسان کیفیت رابطه جنسی را بهبود بخشیده و در انزال تاخیر ایجاد می‌کند. این محصول نیز بدون عارضه جانبی بوده و روی پوست نیز سوزش ایجاد نمی‌کند. در این اسپری نیز از ویتامین E استفاده شده و رایحه‌ای تحریک‌کننده دارد. استفاده از این فرآورده اعتماد بنفس را در آقایان افزایش می‎‌دهد

سوالات متداول

اسپری تاخیری را در حالت نعوظ بزنیم یا در حالت عادی؟

انتخاب با شماست. در هر یک از این حالت‌ها می‌توانید از اسپری تاخیری استفاده کنید.

هنگام استفاده از اسپری تاخیری می‌توان کاندوم هم استفاده کرد؟

بستگی به نوع محصول دارد. بنابراین باید دستور روی بطری را بخوانید. بیشتر اسپری‌های تاخیری می‌توانند همزمان با کاندوم‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

آیا قبل از برقراری رابطه جنسی باید اسپری تاخیری را بشوییم؟

اگر مقداری از اسپری هنوز روی آلت تناسلی وجود دارد، بهتر است آن را پاک کنید تا مواد بی‌حس کننده به شریک جنسی شما منتقل نشود.

اگر شریک جنسی باردار است، می‎‌توان از اسپری تاخیری استفاده کرد؟

به دلیل حساسیت‌هایی که در دوران بارداری وجود دارد، این کار توصیه نمی‌شود. محصولاتی مانند لیدوکائین یا بنزوکائین برای استفاده در دوران بارداری بی‌خطر به حساب نمی‌آیند.

آیا اثرات اسپری تاخیر به شریک جنسی هم منتقل می‌شود؟

اگر درست از اسپری تاخیری استفاده کرده باشید، نباید این اتفاق بیفتد. مقدار اضافی اسپری تاخیری که جذب پوست نشده است، قبل از رابطه جنسی باید پاک شود.

عوارض جانبی اسپری تاخیری چیست؟

اسپری تاخیری اگر بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند در نعوظ اختلال ایجاد کرده و بی‌حسی موقت ایجاد نماید. تحریک پوستی و سوزش بر اثر مصرف اسپری تاخیری ممکن است در موارد نادر دیده شود. در این صورت باید محصول را از روی آلت تناسلی با آب و صابون بشویید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

اسپری تاخیری باید در ناحیه فرنولوم (زیر کلاهک آلت تناسلی) و ناحیه گلنس (کلاهک آلت مردانه) زده شود.

چگونه اثر اسپری تاخیری را از بین ببریم؟

با شستن اسپری تاخیری از روی آلت تناسلی به راحتی می‌توانید اثر اسپری را از بین ببرید.

سخن پایانی

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر زوجی است و در صورتی که مشکلی در آن به وجود بیاید، می‌تواند به بخش‌های دیگر زندگی طرفین آسیب برساند و حتی منجر به جدایی شود.یکی از رایج‌ترین مشکلات رابطه جنسی که آقایان زیادی در سراسر دنیا از ابتلا به آن رنج می‌برند، مشکل زود انزالی یا Premature ejaculation است که رابطه جنسی را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. حدود ۳۹ درصد از آقایان ممکن است در هر مقطعی از زندگی درگیر این مشکل شوند.اما امروزه درمان‌های زیاد و متنوعی برای حل یا کاهش شدت این مشکل وجود دارد که رایج‌ترین و تاثیرگذارترین آن‌ها، استفاده از قرص و اسپری تاخیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا