اخبارپزشکی سلامتزیبایی - آرایشی

بهترین کلینیک برای تزریق بوتاکس زیر بغل

احتمالا بارها شنیده‌اید که بوتاکس زیر بغل، برای درمان تعریق زیاد در این ناحیه استفاده می‌شود. هیپرهیدروز زیربغل (Axillary Hyperhidrosis) اصطلاح پزشکی برای بیان تعریق بیش از حد زیر بغل است. این مشکل با انواع دئودورانت‌ها و سایر داروهای کنترل‌کننده بو و تعریق حل نمی‌شود. به همین دلیل نیز تنها راه حل آن، بوتاکس زیر بغل است.

بوتاکس زیر بغل

موارد استفاده بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل یک روش نسبتاً ایمن است و آسیب خاصی ایجاد نمی‌کند. اگرچه بوتاکس می‌تواند علائم هیپرهیدروزیس اولیه زیر بغل را کاهش دهد، اما نتایج آن دائمی نیست و باید هرچند وقت یکبار تکرار شود.

ثابت شده است که بوتاکس زیر بغل حدود سه ماه دوام می‌آورد، اما بازگشت علائم در برخی از بیماران تا شش ماه یا یکسال طول می‌کشد. با این حال، اگر فعالیت بیش از حد غدد عرق نتیجه بیماری دیگری مانند دیابت باشد، درمان یا کنترل بیماری زمینه‌ای ممکن است علائم تعریق را از بین ببرد.

مکانیسم اثر بوتاکس زیر بغل

درمان تعریق بیش از حد زیر بغل، شامل تزریق بوتاکس در چندین نقطه مختلف در این ناحیه است. این دارو توسط پزشک با یک سوزن در عضلات خاصی که تولید عرق یا بو می‌‍کنند، وارد می‌شود. این فرآیند، سیگنال‌های سیستم عصبی به غدد عرق را مسدود می‌کند. بوتاکس زیر بغل، سریع و بدون درد است و معمولاً فقط 10 یا 15 دقیقه طول می‌کشد.

پس از این درمان، میزان تعریق تا حد زیادی کاهش می‌یابد. همچنین یکی دیگر از فواید بوتاکس این است که بوی عرق نیز کاهش می‌بیابد. البته کاهش بو ممکن است به دلیل کاهش تعریق باشد؛ اما در هر حال، نیاز به بیماران را به مصرف دئودرانت‌ها پس از درمان کم می‌شود.

بیشتر بخوانید  علت خشکی واژن چیست؟ + چگونه درمان می‌شود؟

بوتاکس زیر بغل

عوارض جانبی بوتاکس زیر بغل

یکی از عوارض جانبی رایج بوتاکس، تغییر موقتی در ظاهر زیر بغل است. عضلات زیر بغل ممکن است پس از تزریق بوتاکس شل یا افتاده به نظر برسند. این تغییر ممکن است چند هفته ادامه یابد، اما در نهایت برطرف می‌شود.

فواید بوتاکس بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل با فواید زیر همراه است:

  • این یک روش غیرتهاجمی است و تنها حدود 15 دقیقه طول می‌کشد.
  • عملاً هیچ زمان دوره نقاهتی ندارد و افراد می‌توانند بلافاصله فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.
  • می‌توان از آن در سایر قسمت‌های بدن مانند دست‌ها، پاها و سایر مناطقی که تعریق شدید دارند استفاده کرد.
  • هیچ عارضه جانبی دیگری به جز عوارض ناشی از خود تزریق و شلی عضلات وجود ندارد؛ یعنی مقداری درد، کبودی و قرمزی در محل تزریق.

برخی از افراد فوراً نتایج را می‌بینند، اما اغلب اثرات کامل تا حدود هفته سوم یا چهارم آشکار نمی‌شود. نتایج می‌تواند از شش ماه تا یک سال یا بیشتر باقی بماند.

بوتاکس زیر بغل

چه مراکزی تزریق بوتاکس به زیر بغل را انجام می‌دهند؟

معمولا تزریق بوتاکس کار متخصص پوست است. شما می‌توانید با مراجعه به بهترین مرکز تزریق بوتاکس تهران، این تزریق را به‌شیوه‌ای ایمن و موثر انجام دهید. به‌خاطر داشته باشید که هرگز تزریق بوتاکس و هیچ روش درمانی یا زیبایی مربوط به پوست و مو را در مکان‌های غیرتخصصی انجام ندهید، زیرا ممکن است با عوارض جبران‌ناپذیری مواجه شوید.

بوتاکس زیر بغل

کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط

اگر قصد دارید بوتاکس زیر بغل را انجام دهید، می‌توانید برای این کار به کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط مراجعه کنید. این کلینیک با بهره‌گیری از نیروهای متصص و امکانات بهداشتی و رفاهی پیشرفته، می‌تواند به شما کمک تا تعریق خود را کاهش دهید. کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط علاوه‌بر درمان تعریق زیاد، می‌تواند در زمینه سایر مشکلات پوست و مو نیز به شما کمک کند. اگر هیچ بیماری ندارید، باز هم می‌توانید برای دریافت خدمات زیبایی و جوانسازی به این کلینیک مجهز مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که پوست و موی شما، یکی از مهمترین سد‌های دفاعی بدن شما محسوب می‌شوند. به‌همین دلیل لازم است با مراقبت از آنها از ورود مواد پاتوژن به بدن جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید  چگونه در کمترین زمان وزن بگیریم!؟ + بررسی راه‌های چاق شدن سریع کل بدن

مراقبت، درمان و جوان‌سازی پوست و موی خود را به کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط سپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا