پزشکی زنانپزشکی سلامتزیبایی - آرایشی

تزریق چربی به سینه چیست و چگونه انجام می شود؟ + بررسی عوارض تزريق چربي به سينه

تزریق چربی به سینه به عنوان یکی از محبوب ترین انواع جراحی زیبایی و جوانسازی سینه می باشد. روش تزریق چربی به سینه نیز همانند سایر روش های دیگر زیبایی سینه مانند پروتز سینه، جراحی لیفت سینه و.. در بین خانم ها رواج زیادی پیدا کرده است. از انتقال چربی می توان برای بزرگ تر و حجیم تر کردن اندازه سینه ها استفاده کرد که به جای پروتز سینه از بافت های خود بیمار استفاده می شود. پیوند چربی تزریقی با موفقیت در بازسازی پستان پس از انجام جراحی ماستکتومی در بیماران نیز انجام می شود. از آنجایی که روش تزریق چربی یک روش کاملاً طبیعی است، بنابراین لازم نیست خانم ها نگران غیر عادی شدن شکل ظاهر سینه های خود باشند. در طی روش تزریق چربی، چربی ها از طریق برش های بسیار ریز به سینه های تزریق می کند. این بریدگی های کوچک هیچ جای زخمی را باقی نمی گذارد بنابراین نگرانی در مورد زخم های ناشی از روش تزریق چربی نیز بیهود است. در این مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی انجام این جراحی، عوارض و هزینه‌های آن در اختیار شما قرار دهیم.


فهرست مطالب


تزریق چربی به سینه چیست؟

یکی از روش‌های ایمن که موجب جوانسازی و حجم دهی به سینه‌ها می‌شود، تزریق چربی به سینه است. در این روش با استفاده از عمل جراحی ظاهر پستان‌ها بهبود پیدا می‌کند و انحنای غیر طبیعی از تزریق چربی هم اصلاح می‌شود. تزریق چربی به سینه یکی از روش‌های زیبایی سینه بوده که در بین بانوان رواج پیدا کرده است. دلیل جراحی‌های زیبایی سینه متفاوت هستند. این موضوع صحیح است که هدف پایانی همه جراحی‌های زیبایی، بهتر و زیباتر شدن بدن و چهره بیمار می‌باشد و این‌که جراحی‌های زیبایی اختیاری هستند.

تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به سینه چیست

اما باید به این نکته هم اشاره کرد که گاها بیمار، چار‌ه‌ای جز جراحی‌ زیبایی ندارد. برای مثال، بیمار مبتلا به سرطان که جراحی برداشت سینه را انجام داده است، چاره‌ای جز بزرگ کردن سینه از طریق تزریق‌چربی یا دیگر روش‌ها ندارد. به طور کلی، انواع جراحی‌های زیبایی که توسط پزشکان انجام می‌گیرد را می‌توان به شکل زیر دسته‌بندی کرد:

 • جراحی‌های فرم‌دهی سینه با کاشت پروتز
 • جراحی‌های کوچک‌کردن و کم کردن سایز سینه
 • ماستوپکسی و یا جراحی لیفت سینه‌ها
 • تزریق ژل در سینه‌ها
 • تزریق چربی در سینه‌ها
 • بازسازی سینه در بیماران سرطانی و یا کسانی که به هر دلیل سینه‌شان فرم عادی خود را از دست داده است.
 • برداشت و یا ترمیم پروتزهای به کار رفته‌شده در بدن بیمار (تعویض پروتز سینه)

در این بین، تزریق‌چربی به سینه جای خود را در بین جوانان و افرادی که می‌خواهند سینه‌هایی خوش‌فرم و زیبا داشته باشند، باز کرده است. طی بررسی های انجام شده توسط انجمن جراحان زیبایی پلاستیک آمریکا، روش تزریق چربی می تواند در بهبود فرم و برطرف کردن نواقص سینه حتی بعد از ایمپلنت سینه بسیار موثر باشد؛ ولی اینکه بتوان از خود این روش به تنهایی در افزایش اندازه و بزرگ کردن سینه استفاده نمود چندان تاثیرگذاری آن مورد تایید نیست. دلیل دیگری که نمی توان تزریق چربی را جایگزین پروتز برای بزرگتر کردن سینه دانست، این است که در حدود 50 تا 60 درصد چربی های تزریق شده برای طولانی مدت ماندگار خواهد بود و مابقی چربی در محل جدید تجزیه شده و دوباره جذب بدن می شود.

بیشتر بخوانید  مراحل عمل آرتروسکوپی مچ دست

فيلم تزريق ژل به سينه

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود؟

در اولین مرحله برای تزریق‌چربی لازم است با روش لیپوساکشن از نقطه‌ای از بدن بافت چربی برداشته می‌شود تا برای تزریق در سینه مورد استفاده قرار بگیرد. نقاطی از بدن که چربی از آن برداشته می‌شود در جلسات مشاوره قبل از عمل توسط پزشک مشخص می‌شود؛ معمولاً پزشکان از ران، باسن یا بازو چربی برداشت می‌کنند. برای برداشت چربی، منطقه‌ی جراحی بی‌حس می‌شود و سپس یک برش کوچک روی آن ایجاد شود و با دستگاه لیپوساکشن برداشت چربی انجام می‌شود.

تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به سینه

برشی که برای برداشت چربی انجام می‌شود بسیار ریز است و بعد از مدتی کوتاه محو می‌شود و جای آن روی بدن باقی نمی‌ماند.اما مسئله‌ی قابل اهمیت این است که چربی برداشته شده به همان صورت قابل استفاده نیست و باید ناخالصی‌های آن حذف شود. به همین منظور از سانترفیوژ استفاده می‌شود تا ناخالصی‌های چربی گرفته شود. در نهایت چربی آماده شده با استفاده از سرنگ مخصوص یا کانولا به سینه تزریق می‌شود. این فرایند با چندین مرتبه تزریق انجام می‌شود و تکنیک مورد استفاده در انجام آن بستگی به نظر جراح دارد. (افزایش گلبول سفید در بارداری)

مراحل تزریق چربی به سینه:

اصول تزریق چربی به این شکل است که ابتدا به کمک روش لیپوساکشن، بافت چربی از منطقه‌ای از بدن برداشت می‌شود. چربی خالص‌سازی و استریل می‌شود و با سرنگ به صورت، پشت دست یا سایر مناطق مد نظر تزریق می‌شود. پس تزریق چربی به طور کلی سه مرحله دارد که باید توضیح بدهیم:

برداشت چربی

در جلسات مشاوره و قبل از عمل، به کمک پزشک متخصص بخش‌هایی از بدن را برای برداشت چربی انتخاب می‌کنید. در زمان عمل، پزشک بخش‌های انتخابی را با بی‌حسی موضعی، بی حس کرده و برش کوچکی ایجاد می‌کند. سپس با استفاده از دستگاه لیپوساکشن عملیات برداشت چربی را تکمیل می‌کند.

آماده‌سازی چربی

بافت چربی که از بدن برداشته‌ایم دارای ناخالصی‌هاییست که باید حذف شوند. برای همین چربی را در دستگاه خاصی قرار می‌دهیم که سانتریفیوژ نام دارد. ناخالصی‌های چربی در این دستگاه جدا می‌شوند. بافت چربی خالص در سرنگ‌های خاصی ریخته می‌شود تا برای تزریق آماده باشد.

تزریق چربی

در این مرحله از کانولا (ابزار مخصوص تزریق چربی) یا سرنگ‌های ویژه استفاده می‌شود. تکنیک تزریق چربی بستگی به جراح دارد ولی معمولاً تزریق به این شکل است که سوزن چند بار در محل مورد نظر وارد و سپس خارج می‌شود. هربار که سوزن وارد و خارج می‌شود، داربست منظمی از چربی در بین لایه‌های منطقه‌ی مورد نظر قرار می‌گیرد. این کار انقدر تکرار می‌شود که به نتیجه‌ی دلخواه برسیم. بعضی از جراحان علاوه بر تکنیک تزریق از ماساژ هم استفاده می‌کنند. در انتها ممکن است محل تزریقات پانسمان شود. (غدد لنفاوی گلو)

بیشتر بخوانید  نحوه کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

در حین انجام کلیه این مراحل، تیم جراحی کلینیک خانه سفید تمام تلاش خود را می‌کنند که زیباترین و طبیعی‌ترین نتیجه را به شما هدیه کنند و در عین حال کاری کنند که تجربه‌ی جراحی تا حد امکان برای شما آسان و بدون هرگونه ناراحتی باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسب تزریق چربی برای سینه هستند؟

 • کسانی‌که سینه‌ی نامتقارن یا سینه‌ی افتاده دارند.
 • خانم‌هایی که به دلیل سرطان سینه، جراحی شده اند.
 • افرادی که می‌خواهند سینه‌های خوش فرم‌تر یا بزرگ‌تری داشته باشند.
 • خانم‌هایی که بعد از بارداری، شیردهی یا با افزایش سن، حجم سینه‌ی آن‌ها کوچک شده است.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید فقط کسانی می‌توانند از تزریق چربی برای سینه استفاده کنند که وضعیت سلامت مطلوبی داشته باشند و به بیماری‌های قلب و عروق مبتلا نباشند. به همین دلیل دکتر پوست قبل از جراحی حتماً وضعیت سلامت فرد را بررسی می‌کند.

به طور کلی کاربردهای تزریق چربی با تزریق ژل یکسان‌اند. بهترین کاربردهای تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • اگر بخشی از صورت شما حالت فرو رفته پیدا کرده است،
 • اگر می‌خواهید درمانی انجام دهید که نسبت به تزریق ژل ماندگاری طولانی‌تری داشته باشد،
 • اگر می‌خواهید انحناهای سطحی بدن خود را بهبود ببخشید، دست و صورت خود را جوانسازی کنید یا فرورفتگی‌های سطح بدن خود را درمان کنید.
 • برای بهبود ظاهر سینه‌ها، پر کردن انحنای غیرطبیعی یا پنهان کردن اثرات پروتز سینه.

کاندیدای مناسب تزریق چربی کسی است که …

 • به بیماری‌های قلبی و عروقی دچار نباشد.
 • وضعیت سلامت عمومی وی در شرایط مطلوبی باشد.
 • انتظارات صحیح از تزریق چربی داشته و از محدودیت‌ها و اثرات مطلع باشد.
 • اگر می‌خواهید کمی سایز سینه‌های خود را افزایش دهید، در صورتی که شکل و وضعیت پوست آن در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد، کاندیدای خوبی برای تزریق چربی به سینه هستید. اگر پوست سینه شرایط خوبی نداشته باشد، سینه‌ها افتاده باشند یا بخواهید سایز سینه را خیلی افزایش دهید، پیوند چربی راه مناسبی نیست.
 • اگر پروتز سینه انجام داده‌اید و حالا می‌خواهید ظاهر آنها را بهبود ببخشید و اصلاح کنید، تزریق چربی می‌تواند به شما کمک کند. مثلاً در صورتی که انحنا یا تقارن سینه‌ها صحیح نباشند، یا فرورفتگی و مشکلی در سینه‌ وجود داشته باشد می‌توان از این روش استفاده کرد.
 • اگر جراحی لامپکتومی انجام داده و توده‌ای از درون سینه‌ خود خارج کرده‌اید و اکنون مشکل ساختاری در سینه شما به وجود آمده، تزریق چربی می‌تواند به شما کمک کند. از این روش می‌توان برای بازسازی سینه بعد از عمل جراحی ماستکتومی نیز استفاده کرد ولی برای رسیدن به سایز مناسب، باید بین ۲ تا ۴ جلسه‌ی تزریق چربی انجام داد.

چرا از تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه ها استفاده کنیم؟

استفاده از پیوند چربی خود ایمن ترین و سازگارترین روش برای تغییر شکل و حجم دادن به سینه ها است. بنابراین بهترین جایگزین برای پروتز سینه است. تعداد زنانی که تصمیم می‌گیرند برای بهبود عزت نفس خود تحت عمل جراحی از این نوع قرار گیرند و در نهایت از خود احساس رضایت کنند، از جمله بیماران مبتلا به سرطان سینه، رو به افزایش است. (ایا میل به شیرینی نشانه دیابت است)

میزان چربی تزریق شده به سینه چقدر است؟

حجم متوسط چربی تزریق شده 236 سی سی در پستان راست و 250 سی سی در پستان چپ بود.میانگین تغییرات حجم بر اساس تصاویر سه بعدی در سمت راست 1/85 (36 درصد چربی تزریق شده باقی مانده بود) و در سمت چپ 1/98 سی سی بود (2/39 درصد چربی تزریق شده باقی مانده بود). تصاویر بیماران (قبل و بعد از تزریق) به افرادی که از جزئیات مطالعه اطلاعی نداشتند، نشان داده شد و تنها در یک مورد از 10 مورد بهبود قابل توجه را گزارش کردند. آرتیفکت (artifact) ایجاد شده در اثر تزریق‌چربی مورد بررسی قرار گرفت، در 5 بیمار از 10 بیمار نیاز به پیگیری از طریق تصویر برداری گردید. نکروز چربی در تصاویر ماموگرافی25 درصد بیمارانی که تحت عمل تزریق چربی قرار گرفته بودند،مشاهده شد. کیست های روغنی (oil kyst ) در 15 تا 25 درصد بیماران بوسیله سونوگرافی یا ماموگرافی مشاهده شد. معمولا تکرار تزریق‌چربی (2 تا 3 مرحله) برای بدست آوردن نتایج بهتر مورد نیاز می باشد. (ایمپلنت چگونه انجام میشود)

تزریق چربی به سینه
میزان چربی تزریق شده به سینه

تزریق چربی همزمان با تعویض پروتز سینه و نیز تزریق چربی به سینه با استفاده از چربی شکم گزارش شده است. از تزریق‌چربی به سینه می توان به عنوان یک روش تکمیلی در حین جراحی پروتز سینه برای برطرف کردن نا منظمی های شکل و فرم پستان و تغییر شکل سینه به فرم دلخواه استفاده کرد. تزریق‌چربی به سینه نمی تواند نتایجی مشابه جراحی پروتز سینه را ایجاد کند، اما در بیماران غیر معمول که نمی توانند تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار بگیرند، ممکن است تنها روش جایگزین برای بزرگ کردن سینه باشد.

بیشتر بخوانید  آموزش آرایش چشم عربی برای چشم های ریز و درشت!

بهبودی بعد از تزریق چربی به سینه چقدر طول می‌کشد؟

تزریق چربی یک روش جراحی سرپایی است که بیمار می‌تواند بعد از عمل بیمارستان را ترک کند. دوره‌ی نقاهت بعد از این عمل کوتاه است و درصورتی‌که مراقبت‌های لازم انجام شود، بیمار دچار عارضه‌ی خاصی نمی‌شود. (نمونه رژیم فستینگ دکتر کرمانی)

مراقبت‌های پیش از تزریق چربی به سینه چگونه است؟

پیش از تزریق‌چربی به سینه بهتر است تا در معرض نور آفتاب نباشید. همچنین، نداشتن استرس نیز می‌تواند به شما کمک کند تا در طول جراحی و پس از آن، نتایج مطلوب‌تری را کسب کنید. بهتر است تا محدوده وزنی خود را در حد نرمال قرار دهید. شاخص توده بدن یا BMI به شما کمک خواهد کرد. ورزش مداوم پیش از جراحی باعث می‌شود تا دوران نقاهت خود را ساده‌تر و راحت‌تر طی کنید.

تزریق چربی به سینه
مراقبت بعد از تزريق چربي به سينه

مصرف مشروبات الکلی یک هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی ممنوع است. افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند نیز کاندیداهای مناسبی برای این جراحی نیستند؛ چرا که مصرف دخانیات باعث از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست بدن می‌شود. آمادگی‌های لازم برای انجام این جراحی به شرح زیر است:

 • از لحاظ جسمی باید آمادگی انجام جراحی را داشته باشید.
 • نیاز است تا میزان چربی لازم برای تزریق‌چربی به سینه در بدن شما وجود داشته باشد
 • مصرف سیگار و دخانیات را باید تعطیل کنید!

تزریق چربی به سینه چه مزایایی دارد؟

در طی عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، جراحان زیبایی از لیپوساکشن برای حذف سلول های چربی از بدن شما استفاده می کنند. سپس سلول های چربی تصفیه شده را به سینه های شما تزریق می کنند و اندازه فنجان را افزایش می دهند. بزرگ کردن سینه با انتقال چربی خطرات کمتری نسبت به پروتز سینه دارد. (علت عفونت تتو)

عوارض تزريق چربي به سينه چیست؟

همانطور که پیش‌تر گفته شد، این روش یکی از کم عارضه‌ترین روش‌های زیباسازی سینه است. اگر شما به پزشکی متخصص در این زمینه مراجعه کنید که نمونه کارهای موفق بسیاری دارد. بدون شک با کمترین عارضه جراحی شما انجام خواهد شد؛ اما اگر بخواهیم به عوارض احتمالی این جراحی اشاره کنیم، فهرست زیر بیان‌کننده این موضوع خواهد بود:

 • یکی از مهم‌ترین عوارض این جراحی، عدم موفقیت است. به این معنا که چربی تزریق‌شده، دفع شده و نیاز به تزریق مجدد چربی می‌باشد.
 • بعضا و در برخی موارد، چربی تزریق‌شده به چربی ناصاف و سفت در زیر پوست تبدیل خواهد شد. این موضوع دلیل مشخصی ندارد و تنها تبحر پزشک می‌تواند از این قضیه جلوگیری کند.
 • یکی دیگر از مسائل پیرامونی تزریق چربی به سینه، عدم تقارن سینه‌ها پس از تزریق چربی است. تبحر پزشک می‌تواند از بروز این مشکل برای بیمار جلوگیری کند.
 • ایجاد آمبولی چربی یکی دیگر از عوارض این جراحی است. هر چند این موضوع بسیار نادر است اما در صورت وقوع می‌تواند موجب سکته مغزی، حمله قلبی و یا حتی مرگ شود.
 • کلسیفیکاسیون (رسوب کلسیم) چربی در سینه یکی دیگر از عوارض این جراحی است که می‌تواند موجب سفت و سخت شدن سینه شود.
بیشتر بخوانید  لیفت سینه با لیزر چیست؟ + نحوه انجام عمل کوچک کردن سینه با لیزر چگونه است؟

آیا تزريق چربي به سينه بهتر است يا پروتز؟

تزريق چربي به سينه بهتر است يا پروتز؟ تزریق چربی به سینه و پروتز سینه از روش های رایج برای افزایش حجم و فرم دهی سینه هستند. عمل پروتز سینه و تزریق چربی به سینه با هم تفاوت ‌های زیادی داشته و روش انجام آنها کاملاً با هم متفاوت است. این دو روش فقط در یک زمینه مشابه هستند و آن هم افزایش حجم و فرم دهی سینه ها است.

پروتز سینه

تزریق چربی به سینه احتمال بروز مشکلات و عارضه ها را بسیار کاهش می دهد؛ زیرا که از بافت بدنی خود فرد برداشت شده است. از آنجایی که روش تزریق چربی یک روش کاملاً طبیعی است، بنابراین لازم نیست خانم ها نگران غیر عادی شدن شکل ظاهر سینه های خود باشند. در طی روش تزریق چربی، چربی  ها از طریق برش های بسیار ریز به سینه های تزریق می کند. این بریدگی های کوچک هیچ جای زخمی را باقی نمی گذارد بنابراین نگرانی در مورد زخم های ناشی از روش تزریق چربی نیز بیهوده است. با استفاده از این روش شما به انجام عملی کاملاً طبیعی می پردازید و دیگر احتیاج به جراحی، کاشت پروتز مصنوعی سالین یا سیلیکونی برای افزایش سایز سینه های خود نخواهید داشت. در این روش چربی ها با لیپوساکشن برداشته و به سینه تزریق می شوند. چربی که به سینه ها تزریق می شود، یک بافت کاملاً زنده است و موجب بزرگ شدن سینه ها به طور کاملاً طبیعی می شود. در نهایت پزشک شما را در خصوص انتخاب بهترین گزینه یاری خواهد رساند. (دوره باروری چیست)

با اینکه ماندگاری تزریق ژل زیاد است، اما این احتمال هم وجود دارد که ژل جذب بدن شود، درحالی‌که چنین مشکلی برای پروتز پیش نمی‌آید. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو روش این است که در روش تزریق چربی هیچ اثری از بخیه روی پوست فرد باقی نمی‌ماند، درحالی‌که برای پروتز سینه ممکن است یک سال طول بکشد تا جای بخیه بهبود پیدا کند.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که هزینه‌های تزریق چربی و جراحی پروتز سینه با هم تفاوت دارند و با توجه به سخت‌تر بودن پروتز قاعدتاً هزینه‌های آن بالاتر است.

بیشتر بخوانید  چند نکته طلایی برای پاک کردن آرایش صورت

ماندگاری تزریق‌چربی چقدر است؟

تزریق چربی به سینه یک روش دائمی با ماندگاری بالا است، فقط ممکن است با افزایش سن تا حد کمی اثرات آن کاهش پیدا کند. البته میزان مهارت و توان جراح در ماندگاری تزریق چربی تاثیرگذار است.

هزینه‌ی تزریق‌چربی به چه عواملی بستگی دارد؟‌

فاکتور اصلی در هزینه بزرگ کردن سینه با روش تزریقیچربی طبیعی بدن، پیچیدگی جراحی در این روش است. در ابتدای این روش، عمل لیپوساکشن برای برداشت چربی مورد نیاز برای سینه انجام می‌شود. با توجه به اینکه لیپوساکشن روش جراحی پلاستیک از خود بدن بیمار است، با این وجود به دلیل دو مرحله‌ای بودن این روش هزینه کلی شما را در مقایسه راهکار ایمپلنت سینه افزایش می دهد. همچنین این هزینه با میزان مساحت مورد نیاز برای برداشت، انتخاب منطقه مناسب، تعداد نواحی و میزان حجم چربی منتقل شده افزایش می‌یابد. حجم بیشتر چربی قبل از تزریق نیاز به آماده‌سازی بیشتری دارد.

تزریق چربی به سینه
عوارض تزريق چربي به سينه

عامل دیگری که در هزینه انتقال چربی تاثیر گذار است، تعداد دفعات مورد نیاز برایانتقال است. زیرا همانطور که اشاره شد تمامی سلول‌های منتقل شده زنده نمی‌مانند و نتایج همیشه مطلوب پیش نخواهد رفت. در اینصورت در برخی مواقع ممکن است نیازمند چند روش پیوند چربی برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌باشید. (اورسودکس ۳۰۰ برای چیست)

از طرفی انتخاب درست و مناسب یک پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی که بتواند بهترین انتخاب و بهترین روش‌ها را در انجام جراحی زیبایی شما داشته باشد، عامل بسیار مهمی است که این اطمینان را به بیمار می‌دهد که بهترین نتایج را تجربه خواهد کرد. برای آشنایی با ویژگی های بهترین دکتر تزریق چربی به سینه این مقاله در سایت دکتر نجف بیگی را مطالعه کنید.

عامل وابسته دیگر نیز انتخاب محل درمان و انتخاب نوع بی‌هوشی (موضعی یا بی‌هوشی عمومی) است. اگر بیمارستان یا کلینیک خصوصی باشد، اگر بی‌هوشی عمومی و نیازمند شرایط، لوازم و پرسنل متخصص باشد، این هزینه برای شما گران قیمت‌تر خواهد بود. (طوق دندان)

سخن پایانی

شما در این مقاله با تزریق چربی به سینه و نحوه انجام آن آشنا شدید. همچنین از عوارض تزريق چربي به سينه آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چقدر چربی برای افزایش حجم سینه لازم است؟

هیچ بیماری برای عمل بازسازی و یا بزرگ کردن سینه خیلی لاغر نیست. به ندرت پیش می‌آید که بیماران به دلیل نداشتن چربی کافی از انجام این روش زیبایی منع شوند. حتی اگر بیمار دارای هیچ منطقه‌ی چربی اضافی نباشد. امروزه تکنیک‌های بسیاری وجود دارد که به پزشکان فوق تخصص پوست و زیبایی این اجازه را می‌دهد تا مقدار بسیار کمی چربی را از یک سطح بزرگ برداشت کنند.
پیشنهاد می‌شود وزن خود را قبل و بعد از جراحی سینه ثابت نگه دارید زیرا سلول‌های چربی طبیعی و کوچکتر برای انتقال مناسب‌تر از کیسه‌های چربی کاذب ناشی از افزایش وزن است. همچنین میزان جذب و تغییرات پس از تزریق آن‌ها کمتر خواهد بود.

برای تزریق چربی به سینه از بی حسی موضعی استفاده می شود یا بی حسی عمومی؟

برای تزریق چربی، بسته به ناحیه ای که نیاز به تزریق دارد، شرایط جسمانی فرد و تشخیص پزشک فوق تخصص، هم میتوان از بی حسی موضعی استفاده کرد هم بیهوشی عمومی.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا