زیبایی - آرایشی

آموزش صفر تا صد ابرو برداشتن حرفه ای در خانه

اصلاح ابرو کاری است که نیاز به دقت، تمرین و حوصله زیادی دارد؛ زیرا ابروها تاثیر زیادی در زیبا شدن چهره، به خصوص چشم‌های شما دارند و در صورت بروز یک اشتباه در برداشتن ابرو یا انتخاب یک مدل اشتباه امکان دارد از زیبایی چهره‌تان کاسته شود. اگر به هر دلیلی لازم نمی‌دانید تا برای برداشتن ابرو خود به سالن‌های زیبایی بروید، می‌توانید این کار را خودتان در خانه انجام دهید. با ما همراه باشید تا در ادامه در رابطه با انواع اصلاح ابرو، اطلاعات به دست آورید.


فهرست مطالب


درباره اصلاح ابرو

ابزارهای متفاوتی برای برداشتن ابرو وجود دارد؛ مانند موچین، وکس، بند، نخ و … که هر کسی با توجه به سلیقه‌ای که دارد، مدل مدنظرش را انتخاب می‌کند. اما اگر می‌خواهید بدانید که کدام مدل بهتر است، باید گفت که بهترین مدل، مدلی است که با شما بیشترین سازگاری را داشته باشد. پس اگر به یک روش خاصی عادت دارید و یا فکر می‌کنید بهتر است، همان را انتخاب کنید.

نکات مهم برای اصلاح ابرو در خانه

برای دانستن نکات مهم اصلاح ابرو در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

1- در صورت نیاز ابروهای تان را کوتاه کنید: برای اصلاح ابرو در خانه، ابروهای خود را به سمت بالا شانه کرده و موهای بلندتر از حد معمول را باید کوتاه نمایید. از یک شانه معمولی دندانه‌دار یا برس ابرو برای جهت دادن موهای ابرو به سمت بالا استفاده کرده و سپس با کمک یک قیچی کوچک مخصوص ابرو، موهایی که بلندتر است را کوتاه کنید. اگر ابروهای بلند یا پرپشتی دارید، امکان دارد نیاز به برداشتن حجم بیشتری داشته باشند. درباره چاقی کودکان چه می دانید؟

2- برای اصلاح ابرو در خانه، ابتدا صورت تان را با آب گرم بشویید: آب گرم باعث آرامش پوست شده و به فولیکول‌های مو کمک می‌کند تا راحت‌تر برداشته شوند. صورت خود را بعد از شستشو، پاک نموده و خشک کنید تا رطوبت آن کاملا از بین برود (پاکسازی ناحیه و تونینگ قبل و بعد از موچین نیز فکر خوبی می‌باشد).

3- موهایی که باید برداشته شوند، انتخاب نمایید: ابتدا با کمک یک مداد سفید، روی موهایی که باید از هر دو ابرو (زیر، بالا و بین دو ابرو) برداشته شوند را خط بکشید. پوست اطراف ابرو را محکم کشیده و با کمک ابزار مدنظرتان، شروع به برداشتن موهای زائد کنید و آن‌ها را از بین ببرید.

4- روی بالای ابروها کار کنید: هنگام برداشتن موهای بالای ابرو، دقت کنید. فقط موهای ظریفی را که خارج از شکل ابروها هستند، بردارید.

5- روی وسط ابروها تمرکز کنید: حالا موهای زائد را از وسط ابروها بردارید. عقب بروید و ابروها را خوب نگاه کنید و بردارید. این فاصله از آینه باعث می‌شود تا ابروها از نظر بصری متعادل به نظر برسند. سپس موهایی که برای یک‌ دست و قرینه شدن ابروها لازم می‌باشد را بردارید. در آخر، موهای زائد را با دستمال کاغذی بردارید.

6- تسکین پوست: در آخر، اگر پوست شما قرمز یا ملتهب شده است، از یک مرطوب کننده یا تونر تسکین دهنده پوست کمک بگیرید.

نحوه اصلاح ابرو در خانه با موچین

اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که خانم‌ها از موچین برای برداشتن ابرو استفاده نمایند؛ زیرا این روش دقیق‌ترین تکنیک برای آن است. شما می‌توانید با کمک موچین، موهای زائد را بردارید. مراحل برداشتن ابرو در خانه به شرح زیر است:

ابرو برداشتن حرفه ای
 • ابتدا ابروها را به سمت بالا شانه بزنید و تاج ابروها را قیچی کنید.
 • برای برداشتن ابرو با موچین باید دقت زیادی کنید. به همین دلیل توصیه می‌شود که با کمک یک مداد سفید، ابروهایتان را علامت گذاری کنید تا در حین برداشتن، قسمت‌هایی را به اشتباه برندارید.
 • سپس موهای زائدی که خارج از محدوده سفید رنگ قرار دارند را به کمک موچین بردارید.
 • زمانی که 4 تا 5 تار ابرو را اصلاح کردید، شانه بزنید تا موهای زائد ازبین بروند و خطای دید ایجاد نکنند.
 • در نهایت ابروها را به سمت بالا از نو شانه زده و قسمت های تیز ابرو را قیچی کنید.

مزایا و معایب اصلاح با موچین

شما با کمک موچین می‌توانید به راحتی ابروهایتان را هر زمانی که بخواهید اصلاح کنید؛ این روش درد زیادی ندارد و در نهایت به شما ابروهایی تمیز و زیبا را می‌دهد. همچنین اصلاح ابرو با موچین، از افتادگی پوست حساس اطراف ابرو جلوگیری می‌کند. در عین داشتن مزایای زیادی که این مدل دارد، برای افرادی که بسیار مبتدی هستند، مناسب نیست؛ زیرا در صورتی که یک تار اشتباهی بردارید، امکان دارد که ابروهایتان کج شود. همچنین وقت زیادی می‌خواهد و ممکن است افراد نتوانند درد را در این مدت تحمل کنند.

مراحل کامل اصلاح ابرو در خانه با تیغ

اصلاح ابرو با تیغ یک روش آسان و سریع برای تمیز کردن ابروها می‌باشد. اصولا آرایشگرها در آخرین مرحله، برای تمیزتر شدن اطراف ابرو، از تیغ استفاده می‌کنند؛ همچنین اکثر خانم‌هایی که در منزل اصلاح ابرو انجام می‌دهند، از این ابزار کمک می‌گیرند. مراحل اصلاح ابرو در خانه با تیغ به شرح زیر است:

 • در ابتدا تیغ مخصوص اصلاح ابرو را کاملا ضدعفونی کنید.
 • با کمک مداد سفید، خط‌هایی را به موازات یکدیگر بکشید تا مدل واقعی ابرو مشخص شود.
 • سپس انتهای ابرو را با کمک یک دست بکشید تا چین و چروک‌های آن باز شده و به آرامی تیغ را زیر ابرو بکشید.
 • برای ازبین بردن موهای زائد بالای ابرو نیز تیغ را از سمت بالا به پایین بیاورید تا پوست تان زخم نشود.

نکته! اگر اطراف پلک تان افتاده و چروکیده می‌باشد، از انجام آن به شدت بپرهیزید؛ زیرا باعث بریدن و زخم شدن آن می‌شود. بیشتر بخوانید: جایگاه آب در رژیم های لاغری

بیشتر بخوانید  آیا راهکاری برای حفظ زیبایی صورت در رژیم وجود دارد؟ + بررسی راه‌های جلوگیری از لاغری صورت حین رژیم+ عکس

 مزایا و معایب اصلاح با تیغ

این روش خیلی آسان است و تمامی افراد، حتی کسانی که مبتدی هستند، می‌توانند ابروهای شان را اصلاح کنند. همچنین امکان اشتباه در این روش خیلی پایین تر است و در نهایت ابروهایی تمیز خواهید داشت.

ابرو برداشتن حرفه ای

اما در عین داشتن مزیت‌های بسیار، از جمله معایب آن می‌توان به رشد سریع موهای زائد، کاربردی نبودن برای افرادی که دارای چین و چروک هستند، خطر بریدن سطح پوست و … اشاره کرد.

مدل ابروی مناسب با فرم‌های مختلف صورت

برای داشتن چهره‌ای جذاب و چشمانی زیبا باید مدل ابروی (آناتومی) مناسب با حالت و فرم صورت خود انتخاب کنید.

ابرو برداشتن حرفه ای

در ادامه انواع فرم‌های صورت و مدل ابروی مناسب با آنها آورده شده است:

۱. صورت گرد

در صورتی که دارای صورتی گرد هستید با ابرویی با قوس تیز صورت تان کشیده تر به نظر می رسد.

۲. صورت‌های کشیده

برای صورت‌های کشیده بهتر است ابرو‌ها به صورت گرد و هلالی باشند تا بدین وسیله کشیدگی صورت کمتر به چشم بیاید.

۳. صورت‌های بیضی

مدل ابروی افراد دارای صورت‌های بیضی بهتر است نه خیلی گرد و نه خیلی صاف باشد.

۴. صورت تخم مرغی

بهتر است افرادی که صورت تخم‌مرغی دارند، مدل ابروی خود را به صورت ابرویی با زاویه کم بردارند.

۵. صورت‌های چهارگوش

بهترین مدل ابرو برای صورت‌های چهارگوش، ابرو‌های زاویه دار است. این مدل از ابرو انحنای صورت آن‌ها را متعادل می کند.

۶. صورت‌های قلبی شکل

افرادی دارای صورت‌ قلبی شکل بهتر است از ابرو‌های گرد استفاده کنند. در صورتی که طول صورت آن‌ها کوتاه باشد انحنای بیشتری به ابرو داده و در صورت بیشتر بودن طول صورت، انحنای ابرو را کمتر کنند.

۷. صورت‌های زاویه‌دار یا الماسی

 افرادی که صورت‌های الماسی یا زاویه دار دارند، مدل ابروی دارای انحنایی با زاویه بیشتر جلوه بهتری پیدا می کنند.

۸. صورت مثلثی

ابرو‌های رو به بالا و دنباله دار بهترین مدل ابرو برای صورت‌های مثلثی شکل هستند چرا که ابرو‌های صاف و بی حالت باعث بی حال و خسته نشان دادن این فرم صورت‌ها می‌شوند.

اموزش برداشتن ابرو برای مبتدی ها

لوازم مورد نیاز برای آرایش ابروها:

 • مداد ابرو
 • ژل ابرو
 • شانه مخصوص ابروها (اسپولی)
 • موچین
 • تیغ ابرو
 • قیچی ابرو
 • شانه مژه

نکته:

در این آموزش، تمام مراحل و لوازم گفته میشه اما هر کس می تونه با توجه به نیازی که داره، این مراحل و لوازم رو به کار ببره.

مرحله اول: ژل ابرو

اول به تمام تارهای ابرو، ژل ابرو بزنین تا اونا رو فیکس کنه و اجازه نده که جابه جا بشن و ابروها رو کاملا صاف و در اختیار آرایش قرار بده.

مرحله دوم: مرتب کردن و اصلاح ابروها

حالا باید موهای رشد کرده زیر ابروها رو اصلاح کنین. این اصلا به معنی شکل دادن به ابروها نیست (اگه مبتدی هستین و نمی تونین ابرو بردارین)، چون اصلا نیازی هم ندارین و با آرایش کردن، ابروها کاملا فرم داده میشن، اما موهای اضافی هم نباید وجود داشته باشن، چون نمای نامرتبی ایجاد می کنن.

ابرو برداشتن حرفه ای

موهای مشخص و معلوم زیر ابرو رو با یه موچین بردارین، کمی پوست زیر ابرو رو بکشین تا هم موها معلوم باشن و هم راحت تر و بدون درد از پوست بیرون بیان.

مرحله سوم: کوتاه کردن ابروها

حالا نیاز دارین که کمی ابروها رو کوتاه کنین. با استفاده از یه شانه ابرو یا شانه مژه، تارهای ابرو رو به زیر ابرو شانه بزنین و با قیچی تیز، موهای بلندتر رو هم اندازه بقیه کنین. اگه توی این کار مبتدی هستین، بدون استرس و با دقت تمام، فقط روی کوتاه کردن تارهای خیلی بلندتر تمرکز کنین تا ابروها خراب نشن.

مرحله چهارم: تیغ زدن بالای ابرو

حالا وقتشه با یه تیغ ابرو، موهای ریز و پرزهای بالای ابروها رو از بین ببرین. مثل تصویر، یه خط فرضی و صاف رو بالای ابروها در نظر بگیرین و طبق همون، بالای ابروها رو مرتب کنین، یادتون باشه که نباید نزدیک قاب ابروها بشین.

خب تا اینجا، کار شکل دادن و فرم دادن به ابرو ها تموم شد. با یه کم تمرین می تونین خودتون تمام کارهای مربوط به شکل دادن و برداشتن ابروها رو یاد بگیرین و دیگه هزینه ای برای آرایشگاه رفتن و اصلاح ابروها نداشته باشین. اما تا زمانی که حرفه ای نشدین، باید خیلی دقت و تمرین داشته باشین که ابروهاتونو خراب نکنین.

مرحله پنجم: پر کردن جاهای خالی ابرو

با یه مداد ابروی مناسب و نرم، قسمت هایی از ابرو که خالی هستن و پوست زیر اونا کاملا مشخص هستش رو پر کنین. این کار رو باید کاملا ملایم انجام بدین تا روی پوست، خط ایجاد نشه، بلکه حالتی سایه مانند پیدا کنه. بعد از پر کردن بخش های خالی، به سراغ قاب ابروها برین. توی این قسمت هم کاملا ملایم مداد رو روی ابرو بکشین تا مثل تصویر، حالتی سایه مانند داشته باشین نه یه خط بولد و مشخص که معلوم باشه شما خودتون اونو کشیدین!

نکته:

اگه احساس می کنین که ابروها به رنگ بیشتری نیاز دارن، می تونین از یه سایه ابرو برای رنگ دادن به تارهای ابرو استفاده کنین. سایه ابرو باید همرنگ تارهای ابروی خودتون باشه (روی ابروهای مشکی، رنگ قهوه ای نزنین). اما برای آرایش روزانه یا یه آرایش کاملا ملایم و طبیعی، استفاده از یه مداد ابرو کفایت می کنه.

مرحله ششم: هایلایت زیر ابرو

با یه مداد سفید هایلایتر، زیر آرک ابروها رو سفید کنین و بعد با یه براش، اونو کاملا زیر ابروها محو کنین. این باعث میشه ابروها کاملا مشخص، برجسته و زیباتر به نظر بیان و حالت چشم و ابرو کشیده و رو به بالا و در نتیجه جوان تر دیده بشه.

آموزش برداشتن ابرو اسپرت

داشتن ابروهایی تمیز و خوش فرم آرزوی هر خانم میباشد و به مقدار قابل توجهی بر روی زیبایی بانوان تاثیر دارد . ما در اینجا فوت و فن ها ابرو برداشتن را برای شما یاد خواهیم داد که چگونه بدون رفتن به آرایشگاه ابروهای خود را بردارید و به آن ها فرم موردعلاقه تان را بدهید.

ابرو برداشتن حرفه ای

بهترین طریقه برداشتن ابرو کدام است؟

به طریقه زیر عمل کنید تا توانایی های لازم را برای برداشتن ابرو را به دست آورید و بتوانید حرفه ای ابروهای خود را بردارید.

 • مرحله اول:
بیشتر بخوانید  فواید خاک رس برای صورت + روش تهیه ماسک

ابتدا در مقابل یک آینه بیایستید و قبل از برداشتن ابروهایتان با موچین ، ابرو ها را با برس مخصوص آن شانه بزنید و اضافات آن را قیچی بزنید برای این کار لبه قیچی را روی استخوان ابرویتان بگذارید و موهای بلند ابرو را با دقت فراوان قیچی

 • مرحله دوم:

یک مداد را روی برآمدگی استخوان بینی طوری قرار دهید تا مجرای اشک را پوشش دهد یعنی سر ابرو باید هم ردیف با استخوان بالای بینی باشد. حالا این قسمت را که باید ابرو از آنجا شروع شود با خط چشم علامت گذاری کنید ، این کار به شما کمک می کند تا بدانید باید کار برداشتن ابرو را از کدام نقطه آغاز نمایید.

 • مرحله سوم:

دوباره مدادتان را کنار انتهای خارجی چشمتان قرار دهید تا بتوانید نقطه پایانی ابرو را بیابید و ابرو را از این نقطه به بعد ادامه ندهید . نقطه ای که مداد و استخوان ابرو به هم می رسند را با خط چشم علامت گذاری کنید تا کارتان راحت تر شود.

 • مرحله چهارم:

ابروهایتان را از نزدیک ببینید آیا می توانید قوس طبیعی آن را ببینید ؟ این قوس در بالای عنبیه به اوج خود می رسد. به یاد داشته باشید هدف برداشتن ابرو ایجاد قوس مصنوعی نیست بلکه باید در جهت قوس طبیعی ابرو آن را بردارید.

 • مرحله پنجم:

قبل از برداشتن ابرو با موچین جهت جلوگیری از ایجاد درد روی آن مقداری یخ و یا پنبه آغشته به عنبر سائل بمالید تا ابروهایتان بی حس شود و بتوانید راحت تر آن ها را بردارید.

 • مرحله ششم :

حالا نوبت به برداشتن ابرو با موچین می شود. برای برداشتن ابرو از یک موچین تیز و سرکج استفاده کنید و موهای اضافه ابرویتان را در جهت قوس طبیعی آن بردارید. این کار را برای ابروی دیگرتان نیز تکرار کنید اما هیچ گاه وارد خط ابرو نشوید و موهای بالاتر از خط ابرویتان را برندارید زیرا یک اشتباه کوچک فرم کلی ابرو را به هم می ریزد.

 • مرحله هفتم:

 در انتها داخل آینه به ابروهایتان نگاه کنید و اگر موی اضافه ای مشاهده نمودید آن را بردارید. تنها برداشتن موهای اضافی برای حالت دادن به ابرو کافی است. در برداشتن موهای ابرو زیاده روی نکنید زیرا این کار باعث می شود که حالت ابرو غیر طبیعی به نظر برسد.

برداشتن ابرو با چسب

برداشتن ابرو با موم یا وکس مشابه برداشتن موهای زائد پا به وسیله موم است؛ با این تفاوت که این روش باید با دقت و ظرافت زیادی صورت گیرد؛ بنابراین بهتر است که این کار را به یک فرد با تجربه و متخصص بسپارید. مزیت اصلی برداشتن ابرو با موم (در مقایسه با روش برداشتن ابرو با موچین) این است که زمان بیشتری لازم است تا ابروها مجددا رشد کنند. علاوه بر این، پوست هم نرم و صاف می‌شود و موهایی که دوباره رشد می‌کنند، با گذشت زمان نازک‌تر می‌شوند. این روش به این دلیل که تعداد زیادی مو و لایه نازکی از پوست همزمان برداشته می‌شوند، روش دردناکی است. همچنین باعث ایجاد تورم و قرمزی پوست صورت می‌شود و ممکن است تا چند ساعت ادامه داشته باشد.

ابرو برداشتن

در این روش، موها باید به‌ اندازه کافی بلند باشند تا به موم بچسبند؛ بنابراین باید تا چند هفته پیش از استفاده از موم با ابروهایی بلند کنار بیایید. مدت زمان فاصله هر بار استفاده از موم باید حدود ۳ هفته باشد تا تارهای مو به حد کافی بلند شوند.

اصول برداشتن ابرو چگونه است؟

۱- نقطه ی شروع ابرو‌ها را پیدا کنید

موچین را بچرخانید، تا برعکس شود و نوک آن به سمت پایین باشد. موچین را به صورت عمودی روی صورت قرار دهید به طوری که در راستای قسمت بیرونی بینی باشد.

ابرو برداشتن

دم موچین هرکجا که قرار گرفت، آنجا محل شروع ابرو است (که باید ۲ سانتیمتر بالاتر از گوشه‌ی چشم باشد). با استفاده از مداد چشم آن محل را علامت گذاری کنید. سپس مستقیم در آینه نگاه کنید که دو طرف قرینه باشند. موهای اضافی را از میان دو خط بردارید.

۲- نقطه‌ی پایان ابرو‌ها را پیدا کنید

موچین را با زاویه روی گونه قرار دهید، به گونه ای که نوک آن پایین بینی قرار گرفته و دم آن به گوشه‌ی بیرونی چشم برسد. محلی که موچین به ابرو می رسد انتهای ابرو است. این محل را با مداد چشم علامت گذاری کنید و موهای بیرون آن را تمیز کنید.

۳- ضخامت ابرو را مشخص کنید

با مداد چشم از پرترین قسمت ابرو شروع به کشیدن یک خط زیر آن کنید، این خط می بایست بالای موهای اضافی زیر ابرو و مطابق با شکل طبیعی ابرو باشد. موهای زیر این خط را بردارید. در نهایت ، ضخامت ابرو باید میان ۶ تا ۱۲ میلیمتر باشد.

۴- به قوس ابرو شکل دهید.

مستقیم به آینه نگاه کنید. قوس ابرو می بایست از لبه‌ی بیرونی عنبیه و راست بر روی استخوان ابرو ادامه یابد. یک تیک برعکس با زاویه‌ی ملایم‌ تر را تصور کنید. محل شکست علامت تیک را با مداد چشم یک نقطه بگذارید، سپس یک ردیف مو را از زیر ابرو و از پایین تا قله ی قوس ، بردارید. بعد از قله ، دم را شکل دهید.

آموزش اصلاح ابرو در مدل‌های مختلف

تا به اینجا درباره برداشتن ابرو برای اولین بار صحبت کردیم؛ در واقع با رعایت کردن موارد فوق می‌توانید همیشه ابروهایی زیبا و قرینه داشته باشید. اما برای بخشید حالت خاصی به ابرو لازم است طبق اصول زیر عمل نمایید:

بیشتر بخوانید  ماسک مو چیست؟ روش استفاده از ماسک مو چگونه است؟

آموزش برداشتن ابرو کمانی

در ابروهای کمانی آرک ابرو زاویه زیادی دارد و قسمت اول ابرو نیز پهن‌تر از بخش دوم آن است. برای این مدل باید هنگام طراحی ابروها، قسمت آرک را در زاویه‌دارترین حالت ممکن در نظر بگیرید و سپس تارهای اضافه را بردارید.

آموزش برداشتن ابرو هشتی

ابروهای هشتی شباهت زیادی با ابروی کمانی دارند؛ با این تفاوت که زاویه ایجاد شده در این مدل تیزتر از مدل کمانی است. البته باید مراقب باشید تارهای اضافه را به گونه‌ای برندارید که مدل ابروهای شما گرد شوند.

آموزش برداشتن ابرو صاف

ابروهای صاف کاملاً برعکس مدل کمانی، در قسمت آرک زاویه‌ای ندارند. اگر به این مدل ابرو علاقه دارید هنگام طراحی باید کمترین زاویه را در نظر بگیرید و علاوه بر آن نیاز است که ابروهای پرپشتی داشته باشید.

آموزش برداشتن ابرو دخترانه

مدل ابروی دخترانه به ابروهای پهن و بلند اطلاق می‌شود که در آن باید کمترین مقدار مو را بردارید. البته برای این کار باید ابروهای ضخیمی داشته باشید و هنگام طراحی نیز، قسمت قوس را کمتر از حد معمول و ضخامت را در بیشترین حالت ممکن در نظر بگیرید.

آموزش برداشتن ابرو نچرال یا هاشوری

در این مدل لازم همان مراحل کلی اصلاح ابرو را انجام دهید؛ با این تفاوت که نباید همه موهای زائد را بردارید. در پایین‌ترین ردیف ابروها، اجازه دهید یک خط به صورت هاشور باقی بماند. علاوه بر آن قسمت بالای ابرو را نیز قیچی نکنید و آن‌ها را به کمک ژل حالت دهنده ابرو به سمت بالا شانه نمایید.

آموزش برداشتن ابرو کم پشت

برداشتن ابروهای کم پشت به دقت بیشتری نیاز دارند؛ چرا که کوچکترین اشتباه می‌توانید تاثیرات منفی زیادی روی نتیجه نهایی داشته باشد. پس سعی کنید تنها موهای اضافه‌ای را که در خط اصلی نیستند بردارید تا ابروها مرتب‌تر به نظر برسند. می‌توانید به کمک سایه ابرو آن‌ها را تا حد امکان پرتر نمایید.

آموزش برداشتن ابرو پیوندی

اگر ابروهای پیوسته‌ای دارید، برای برداشتن قسمت وسط آن لازم است ابتدا طبق مرحله اول طراحی ابرو، مشخص کنید که نقطه شروع ابروها باید از کجا باشد. بدین صورت می‌توانید به سرعت تنها موهای اضافه را بردارید و سپس مطابق مدلی که می‌خواهید برای تمیز کردن مابقی قسمت‌ها اقدام نمایید.

آموزش برداشتن ابرو مردانه

شکل کلی ابروهای آقایان باید پهن باشد و در نگاه کلی تفاوتی با ابروهای طبیعی نداشته باشد. بنابراین به فرم کلی ابروهایتان دست نزنید، کمان طبیعی آن را حفظ کنید و ابروها را بیش از حد تمیز نکنید تا ظاهر شما در عین مرتب بودن، کاملاً مردانه به نظر برسد.

مدل برداشتن ابرو نچرال

شما هم ممکن است برای مرتب کردن ابرو آن هم به شکلی دخترانه و ساده ،ساعتها وقت خود را در سالن های آرایشی گذرانده‌اید و گاهی هم رضایت کامل را به خاطر زیاد برداشتن و یا نازک کردن آن نداشته اید. روشی ساده و آسان وجود دارد که می‌تواند شما را در این امر کمک کند بطوریکه خودتان در منزل و با توجه به سلیقه‌ی شخصی خود ابرویتان را مرتب کنید. ابتدا به نکات مهمی که قبل از برداشتن ابرو طبیعی باید بدانید اشاره می‌کنیم:

نکته مهم و قابل توجه اولیه این است که شما می‌خواهید ابروهایتان را به شکلی کاملا دخترانه مرتب کنید و فرم دهید و قصد ندارید مثل آرایشگران حرفه ای خط بیندازید و مثلا ابروی صاف و شمشیری خود را به شکل هشت در آورید و یا بالعکس چون این کار نیاز به تخصص ویژه ی خود دارد، بلکه می‌خواهید با برداشتن موهای اضافی اطراف ابروها ودر صورت لزوم قیچی کردن بخشی از آنها ،ابروها را منظم و یکدست کنید.

نکته مهم دیگر اینکه اکثر ابروها چه در خانمها و چه در آقایان کاملا مثل هم نیستند و حتما با هم فرق می‌کنند ،پس ما می‌خواهیم با تغییراتی کوچک وساده آنها را شبیه هم سازیم.

 ابروهای کم وخالی معمولا از تاج ابرو خالی وکم هستند ،پس دختر خانمهایی که تاج ابروی کمی دارند زیاد از تاج ابروها کم نکنند و از ادامه‌ی آن شروع به مرتب کردن ابروها نمایند.

بعضی از دختران جوان از مسواک‌های سفت و محکم برای شانه کردن ابروها استفاده می کنند که این خود باعث ریزش ابروها می‌شود ،پس بهتر است از برسهای کوچک ونرم مخصوص ابرو استفاده شود.

تاتو کردن ابرو در سنین جوانی برای دختران جوان علاوه بر ریزش ابرو سبب می‌شود که شما مدتها یک ابروی مصنوعی و زنانه ویک مدل داشته باشید و برای تغییر آن دوباره دست به تاتو زده، پاک کنید تا مدل آن را عوض کنیدکه پاک کردن آن هم مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت که حتما شما را از این بابت پشیمان خواهد کرد. مداد کشیدن هم راه دیگری است که آن هم باعث ریزش شدید ابرو خواهد شد،پس بهتر است برای پر نشان دادن ابروها و پر کردن جاهای خالی آن از سایه های ابرو که در رنگهای مختلف وبا قلم مو همراه است استفاده کنید

هر روز وهر زمان که جلوی آینه قرار می‌گیرید دست به ابروها نزنید چرا که برداشتن پشت سر هم و زود به زود ابروها باعث شل شدن پشت پلک وافتادگی زود هنگام آن خواهد شد.

از تیغ زدن ابرو با هر بار برداشتن آن خودداری کنید وتنها گاهی استفاده نمایید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابروها ،تارهای موی ابرو را کلفت‌تر کرده ،باعث شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده وموهای زیر پوستی ابرو را زیاد می‌کند و همچنین موهادر خلاف جهت ابروها بیرون خواهد آمد و به مرور جهت ابرو هاکاملا به سمت پایین عوض خواهد شد و شما فرم اولیه ی ابروهایتان را که به شکل زیبایی به سمت بالا شانه می‌شد از دست خواهید داد.

بیشتر بخوانید  آشنایی با، باید و نبایدهای جراحی بینی + بررسی نکاتی که قبل از عمل باید آن را بدانید

ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا ومایل، و هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نا منظم شدن تارهای ابرو بسیار تاثیر خواهد داشت.

حال روش برداشتن ابروها:

ابروها را با کمی ژل به سمت بالا با برس ابرو مرتب شانه کنید.

مدل تقریبی ابرویتان را که دوست دارید و البته در ابروی شما جای می‌گیرد را روی ابرو در نظر گرفته و به وسیله‌ی یک مداد چشم روغنی که بهتر است رنگ آن با ابروی شما تفاوت داشته باشد تا کاملا خط تمایز را به شما نشان دهد ،دور تا دور ابرو بکشید.هر دو ابرو را با هم و یکسان کشیده تا در همان ابتدای کار ابروها را مانند هم ببینید و بدون آن که داخل ابرو ها را پر کنید فقط دور تا دور آنها را خط بیندازید.

ابرو برداشتن

از انتهای یک ابرو ،همان ابرویی که دست راحت‌تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز ودر همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید ،همین طور بالای ابرو را.

با قیچی کوچک مخصوص ابرو ودرست بالاتر از خط کشیده شده ،صاف صاف و خیلی کم بعد از شانه کردن در صورتی که نیاز به کوتاه کردن باشد ،قیچی کنید وتنها تیزی های آن را بگیرید که البته در دختر خانمها بهتر است که تاج به همان حالت طبیعی باقی بماند وکوتاه نشود .بقیه ی قسمتهای ابرو یعنی وسط و انتهای آن را به سمت پایین شانه زده و کمی قیچی کنید ،سپس موها را به سمت بالا شانه کرده و اگر مویی اضافه باقی مانده بزنید در غیر این صورت دست نزنید. بهتر است انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی‌تر باشد.

آموزش برداشتن ابرو پرپشت

اگر ابروهای طبیعی و پرپشت دارید ، واقعا دختر بسیار خوش شانسی هستید . خیلی از خانم ها آرزوی داشتن ابروهایی پرپشت را دارند ، این در حالی است که امکان دارد شما به علت داشتن ابروهایی کلفت و بد فرم ناامید و ناراحت باشید . شما به راحتی می توانید با کمک ترفند ها و تکنیک های برداشتن ابرو و هم چنین محصولات آرایشی، ابروهای پرپشت و بد فرم خود را به ابروهایی خوش حالت و زیبا، درست مثل افراد معروف اینستاگرام و سلبریتی ها تبدیل کنید

قدم اول : حالت دلخواه تان را انتخاب کنید

قبل از هرچیزی، باید اول شکل و حالت ایده آل و مورد نظر خود را انتخاب کنید . از چند هفته قبل اجازه دهید ابروهای شما به اندازه کافی رشد کنند . مطمئنا این شرایط برای شما کمی آزاردهنده خواهد بو د ، ولی این کار به شما آزادی عمل می دهد و باعث می شود برای اینکه ابروهای تان را به شکل دلخواه حالت دهید. به این نکته توجه کنید تا بر اساس حالت صورت خود به ابروها فرم دهید . چرا که تاثیر بسزایی در زیبایی چهره شما خواهد داشت .

 قدم دوم : حالت مورد نظر خود را رسم کنید

بعد از اینکه شکل و فرم مناسب خود را تعیین کردید . از یک مداد ابرو برای ترسیم آن استفاده کنید تا شکل اولیه به دست بیاید . اصلا از خود وسواسیت به خرج ندهید تا آن را حتما بی عیب و نقص رسم کنید . به یاد داشته باشید که از این طرح به عنوان یک راهنما برای زینت دادن و برداشتن ابرو استفاده می کنید . پس اگر خطایی رخ داد دستپاچه نشوید و دوباره امتحان کنید . سعی کنید یک مداد ابروی ضد آب را که دارای نوک بسیار ریز ۰٫۵ میلی متری است به کار بگیرید تا بتوانید با دقت بسیار بالا شکل مورد نظرتان را بکشید . به راحتی حالت دلخواه خود را رسم کنید و در صورت نیاز آن را پررنگ بکشید؛ هیچ جای نگرانی نیست چرا که بعدا آن را خواهید شست .

قدم سوم : بخش های زائد را کوتاه کنید

قدم بعدی کوتاه کردن قسمت های زائد است . در این زمینه، آراستن ابروها و مشخص کردن و کوتاه موهای های زائد از اهمیت بالایی برخوردار است. برای انجام این کار از شانه اسپولی استفاده کنید و ابروها را به سمت بالا و به شکل عمودی شانه بزنید . سپس  یک جفت قیچی کوچک مخصوص اصلاح ابرو را بکار بگیرید و هر مویی که از طرحی که کشیده بودید، بیرون زده است را ببرید . سعی کنید در این کار عجله نکنید و دقیق باشید . زیرا اگر در این کار زیاده روی کنید، شما را از هدف تان دور خواهد کرد. هربار ابروی خود را کمی کوتاه کنید و به یاد داشته باشید که همیشه می توانید در صورت نیاز باز هم آن ها را اصلاح کنید، اما اگر زیاده روی کنید دوباره نمی توانید آن ها را باز گردانید !

اگر ابروهای شما به حالت اولیه برگشتند . دوباره آن ها را به سمت بالا شانه بزنید. با کوتاه کردن موهای بلند ابروهای خود، می توانید از این مشکل همیشگی خود که موهای مزاحمی از خط ابروهای تان بیرون می زنند . و موجب نافرم و بد شکل نشان دادن آن ها می شود، جلوگیری کنید .

قدم چهارم : مثل یک فرد حرفه ای ابروهای خود را بردارید

همان طور که حدس می زنید مرحله بعدی، برداشتن ابرو با استفاده از موچین است . برای داشتن ابرویی خوش حالت و زیبا فقط کافی است موهایی که از طرح ترسیم شده بیرون زده اند را با دقت با موچین از جا بکنید. دقت کنید که حتما در نور طبیعی از موچین استفاده کنید و با کمک یک آینه بزرگ نما مطمئن شوید که هیچ مویی از دست تان در نرفته است .

قدم پنجم : طرحی که ترسیم کرده بودید را پاک کنید

حالا که ابروهای پرپشت خود را به راحتی آراسته کردید و حالت دلخواه تان را بدست آورده اید . وقت آن است که طرح اولیه ای که ایجاد کرده بودید را پاک کنید. یک گوش پاک کن را درون مقداری آب یا محلول پاک کننده آرایش قرار دهید . بهتر است از محلول آرایش پاک کن استفاده کنید که برای هر نوع پوستی مناسب باشد. سپس از گوش پاک کن استفاده کنید و طرحی که با مداد ابرو رسم کرده بودید را کاملا پاک کنید .

بیشتر بخوانید  هر آنچه که باید درباره عفونت تاتو بدانید + معرفی راه‌های درمان عفونت تتو بدن

قدم ششم : با استفاده از ژل یا ریمل ابرو، ابروها تان را حالت دهید

در آخر وقتی صحبت از دادن به ابروی پرپشت شما می شود ، نیازی نیست که کار زیادی انجام دهید و به زحمت بیفتید، چرا که ابروهای شما در حال حاضر خودشان ضخیم و پرپشت هستند . فقط نیاز به محصولی دارند تا در طول روز و شب، شکل ثابتی داشته باشند .  حتما از خودتان می پرسید که از چه محصولی استفاده کنم ؟ یک ژل ابرو یا ریمل ابرو می توانند بهترین گزینه ها برای شما باشند . از آن جا که ابروهای شما به اندازه کافی برجسته و ضخیم هستند . به جای استفاده از یک ژل ابروی رنگی که باعث می شود ابروها تیره تر و ضخیم تر از حد معمول به چشم بیایند .  از یک ژل ابروی شفاف و بی رنگ استفاده کنید . یا در صورت دلخواه می توانید بعد از شانه زدن ابروهای تان، از یک ریمل ابرو رنگی استفاده کنید که روشن تر از رنگ طبیعی ابروهای تان می باشد .

برداشتن ابرو در منزل

ابروها یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند که زیبایی چشم ها را چند برابر می کنند . بسیاری از خانم ها برای برداشتن ابروهای خود ساعاتی را در آرایشگاه می گذرانند.

ابرو برداشتن حرفه ای

اگر از کسانی هستید که وقت کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارید و می خواهید خودتان در منزل ابروهایتان را بردارید، میتوانید در ۴ مرحله به سادگی ابروهای خود را در خانه مرتب کنید.

نقطه ی آغاز ابرو ها را بیابید

برای یافتن نقطه شروع ابرو باید موچین را طوری در دست بگیرید که به صورت عمودی روی صورت قرار گیرد و نوک آن به سمت پایین باشد و راستای قسمت بیرونی بینی باشد. محل شروع ابرو جایی است که دم موچین قرار می گیرد ، این محل باید ۲ سانتیمتر بالاتر از گوشه ی چشم باشد . این محل را با مداد چشم علامت می گذاریم. همچنین می توانید برای یافتن سر ابرو یک خط کش را از کناره پره بینی حالت عمود مستقیم بگیرید، تا سر ابرو را قطع کند. این نقطه سر ابرو می شود.

نقطه ی انتهای ابرو ها را بیابید

موچین را طوری روی گونه بگذارید که دم آن به گوشه ی بیرونی چشم و نوک آن پایین بینی قرار گیرد . انتهای ابرو محلی است که موچین به ابرو می رسد . با یک مداد چشم این محل را علامت گذاری می کنیم و موهای بیرون آن را تمیز می کنیم. برای یافتن انتهای برو می توانید خط کش را به حالت اریب از کنار پره بینی تا گوشه خارجی چشم بگذارید، این نقطه انتهای ابرو می باشد.

ضخامت ابرو را تعیین کنید

خطی با مداد ابرو از پرترین قسمت ابرو مطابق با شکل ابرو ، شروع به کشیدن کنید . این خط باید بالای موهای اضافی زیر ابرو باشد . ضخامت ابرو باید ۶ تا ۱۲ میلیمتر باشد . پس از کشیدن این خط موهای زیر این خط را بردارید.

به قوس ابرو شکل دهید

قوس ابرو باید از لبه ی بیرونی عنبیه و راست بر روی استخوان ابرو ادامه یابد. اگر ابرو را به صورت یک تیک برعکس با زاویه ی ملایم تصور کنید. محل شکست علامت تیک قوس ابرو است. همچنین برای تشخیص زاویه ابرو می توانید خط کش را طوری از کنار پره بینی قرار دهید که یک خط فرضی از وسط مردمک چشم رد شود، به زاویه ابرو برسد . حالا باید موهای اضافه این قسمت از ابرو را بردارید و به ابرو شکل دهید و سپس دنباله ابرو را درست کنید.

چند ترفند برای جلوگیری از ایجاد درد هنگام برداشتن ابرو

 • بلافاصله بعد از آمدن از حمام ابروهایتان را بردارید زیرا در این زمان منافذ پوست تان باز هستند و کندن موها راحت تر است.
 • آب را گرم کنید و یک دستمال پارچه ای تمیز را در آن بخیسانید تا کاملا گرم و مرطوب شود و سپس آن را روی ابروهایتان بگذارید تا منافذ پوستتان باز شود و هنگام برداشتن ابرو درد نداشته باشید.
 • یک تکه پنبه که آن را به کمی ژل بی حس کننده دندان آغشته کنید و ابروها و دور و بر آن را بی حس کنید و سپس به برداشتن ابرویتان اقدام نمایید.
 • کمی لوسیون دست روی فولیکول های ابرو بمالید تا آن ها نرم شوند و راحت تر کنده شوند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آموزش صفر تا صد ابرو برداشتن حرفه ای در خانه آشنا شدید. همچنین از آموزش اصلاح ابرو در مدل‌های مختلف آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

اگر موهای ابرو را به اشتباه برداریم آیا دوباره در می آیند؟

باید بگوییم موهای ابرو دوباره رشد می کنند، اما این پروسه زمان بر است. ۶۴ روز زمان طول می کشد تا موهای از دست رفته ابرو دوباره رشد کنند و به شکل اول دربیایند. در برخی مواقع هم خواب ابروها، پس از رویش مجدد بهم می ریزد. بنابراین تا جای ممکن سعی کنید ابروها را به اشتباه اصلاح نکنید.

بهترین و محبوب ترین مدل ابرو کدام است؟

هر فرم ابرویی متناسب با یک مدل فرم صورت است. در این مقاله بهترین مدل ابرو را با توجه فرم چهره و چشم‌ها را معرفی کرده ایم. علاوه بر این امروزه مدل آرایش صورت در صنعت مد در راستای طبیعی تر جلوه دادن چهره افراد حرکت می کند. به همین خاطر ابروهای هاشور و دخترانه که جلوه ای طبیعی تری دارند، محبوب ترین مدل ابرو به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا