زیبایی - آرایشی

رنگ لاک برای ناخن کوتاه + جذاب ترین مدل های 2023!

در دنیای امروز خانم ها بیشتر به سمت داشتن ناخن هایی با شکل، فرم و رنگ های ساده می روند. انجام مواردی از جمله کاشت ناخن و ژلیش ناخن می تواند ناخن های بلند و حتی کوتاه را زیبا و جذاب تر نشان دهد.ذاگر به ناخن های کوتاه علاقه دارید، نگران نباشید؛ چون با استفاده از طرح های زیبا و رنگ لاک های جذاب و هوس انگیز، به راحتی می توانید دستان خود را زیبا کنید. برای زیباتر جلوه دادن ناخن های کوتاه، می توانید از ایده های مختلف و رنگ های خاص استفاده نمایید. در ادامه با ما همراه شوید تا به رنگ لاک برای ناخن کوتاه + جذاب ترین مدل های 2023 بپردازیم.


فهرست مطالب


راهنمای کلی برای انتخاب لاک ناخن

اگر بخواهیم یک راهنمای کلی برای انتخاب لاک ناخن به شما بگوییم باید گفت که این مورد کاملا به نظر شخصی و سلیقه فرد بستگی دارد. بعضی از خانم‌ها عاشق رنگ‌های تند و جیغ هستند و بعضی دیگر طرفدار رنگ‌های آرام و ملایم هستند.

یکی از پر طرفدارترین لاک ناخن در بین خانم‌ها، لاک ناخن ژلی است که این لاک ناخن به دلیل زیبایی و دوام بالا بسیار طرفدار دارد و در رتبه بعدی می‌توان از لاک‌های ناخن ساده نام برد. لاک‌های ناخن نئونی و کروم نیز طرفداران ویژه خود را دارد. هزینه لاک ناخن، ماندگاری، زمان خشک شدن، شفافیت و زیبایی رنگ‌ها، در دسترس بودن آن از مواردی است که در انتخاب انواع لاک ناخن می‌توان به آن اشاره کرد.

معرفی انواع لاک ناخن

یکی از نکات مثبتی که در مورد انواع لاک ناخن می‌توان به آن اشاره کرد این است که لاک‌های ناخن تنوع بسیار زیادی دارند و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف می‌توانید این لاک‌های ناخن را تهیه کنید. به دلیل تنوع زیاد رنگ شما می‌توانید رنگ لاک ناخن خود را با انواع تم‌های مختلف ست کنید و به زیبایی دستان و استایل خود بیفزایید. یکی از مواردی که می‌توان درباره میزان تنوع لاک‌های ناخن ذکر کرد این است که شما هر رنگ لاک ناخنی را که بخواهید می‌توانید انتخاب کنید اما این حجم از تنوع باعث ایجاد سردرگمی خواهد شد. اگر بخواهیم به بررسی انواع لاک ناخن بپردازیم می‌توانیم به انواع لاک مات، اکلیلی، براق، آیینه‌ای، کروم، ژلی، نئون، صدفی، ترک، مغناطیسی، مخملی و شنی اشاره کنیم.

لاک ناخن مات

این لاک ناخن دارای رنگ‌های متنوع و زیبایی است و وقتی روی ناخن قرار می‌گیرد حالت گچی و غیر براق دارد. در دسته بندی تیپ‌های ساده و کلاسیک قرار می‌گیرد و برای تیپ‌های اسپرت کمتر استفاده می‌شود. درباره رژیم پالئو بیشتر بخوانید.

لاک ناخن اکلیلی

این لاک ناخن دارای زرق و برق زیادی است و بیشتر در مراسمی مانند عروسی، جشن‌های تولد و مراسم ها به کار می‌رود.

بعد از اینکه این نوع لاک روی ناخن زده شد باید روی آن را با یک لایه لاک ناخن بپوشانید تا اکلیل‌ها برای مدت بیشتری روی ناخن باقی بمانند.

لاک ناخن کروم

یکی از انواع لاک ها، لاک ناخن کروم یا متالیک است که دارای سطحی کاملا صاف و صیقلی است. البته اگر قصد استفاده از این لاک ناخن را دارید بهتر است به سالن‌‌های زیبایی مراجعه کنید زیرا استفاده از این لاک‌ها و پخش آن به صورت کاملا یک‌دست روی ناخن کار سختی است. این لاک‌ها را هم بهتر است با یک لایه لاک ناخن بپوشانید زیرا در مقابل خط و خش مقاومت کمی دارند. با توجه به حالت خاص و فلز مانندی که دارد می‌توانید آن‌ را با انواع اکسسوری ست کنید.

لاک ناخن ژلی

در بررسی انواع لاک ناخن به لاک‌ ناخن ژلی می‌ رسیم که مقاومت و دوام بالایی دارد و وقتی می‌خواهید از آن استفاده کنید در حقیقت باید از یک پکیج ۳ بخشی استفاده کنید. این لاک ناخن در سالن‌های آرایشی طرفداران بسیار زیادی دارد و در رنگ‌های بسیار متنوع موجود است. همچنین می‌توانید از لاک‌ ناخن های ساده و طرح‌دار نیز استفاده کنید. پکیجی که آرایشگر برای هر مشتری استفاده می‌کند شامل ژل بیس، ژل رنگی و تاپ ژل است.

لاک ناخن ژلی

استفاده از این لاک ناخن نیاز به دستگاهی دارد که نور uv را به سطح لاک می‌تاباند. وقتی آن را روی ناخن زدید باید دست‌ها را زیر نور uv قرار دهید تا لاک ناخن روی سطح ناخن سفت شود. ضخامت لاک در این مدل زیاد است و برای استفاده روی ناخن مصنوعی مناسب نیست زیرا ضخامت خود ناخن مصنوعی در کنار ضخامت ایجاد شده لاک ناخن ژلی از زیبایی کار می‌کاهد.

لاک ناخن نئونی

لاک‌های ناخن نئونی دارای رنگ‌های بسیار شادی هستند که به طور ویژه برای خانم‌های اهل فشن و تیپ اسپرت بیشتر استفاده می‌شود. به دلیل درخشش این لاک ناخن در محیط‌های تاریک نام نئونی را روی آن گذاشته‌اند. علت این ویژگی این است که در مکان‌‌های پر نور به دلیل ماده ویژه‌ای که در این لاک ناخن به کار رفته است نور جذب آن می‌شود و در محیط تاریک نور از سطح لاک ناخن بازتاب می‌کند به همین دلیل این لاک ناخن به تنهایی جذابیت بسیار زیادی به ویژه در محیط‌های تاریک به دستان شما می‌بخشد.

بیشتر بخوانید  نحوه استفاده از پرایمر چگونه است؟

لاک ناخن صدفی

اگر به دنبال انتخاب رنگ‌های ساده هستید اما دوست دارید کمی هم از جذابیت رنگ‌های درخشان بهره ببرید لاک‌های ناخن صدفی بهترین انتخاب هستند. اگر دارای پوست برنزه هستید لاک ناخن صدفی بهترین انتخاب برای شما است زیرا جلوه‌ای بسیار خاص به دستان شما می‌بخشد و استفاده از یک اکسسوری مانند انگشتر این زیبایی را تکمیل می‌کند.

لاک ناخن ترک

یکی از انواع لاک ناخن که می‌تواند ظاهر متفاوتی به دستان شما بدهد لاک ناخن ترک است که وقتی خشک شود کاملا طرح ترکدار آن روی ناخن مشاهده می‌شود. این لاک ناخن، براق نیست و به دلیل ایجاد فضاهای خالی روی ناخن دست شما را باز می‌گذارد تا این ترک‌ها را با رنگ دیگری پر کنید مثل استفاده از رنگ مشکی برای لاک ناخن ترک و پر کردن ترک‌ها با طلایی یا نقره‌ای بسیار زیبا است البته تنوع رنگی در این مدل لاک ناخن بسیار زیاد است و از این نظر دست شما در انتخاب رنگ کاملا باز است.

لاک ناخن مغناطیسی یا چشم گربه ای

اگر به دنبال ایجاد طرح‌های سه بعدی روی ناخن خود هستیدلاک ناخن سه بعدی بهترین انتخاب برای شما است در این لاک ناخن از موادی با خاصیت مغناطیسی استفاده شده است و روی درب این لاک ناخن نیز یک آهنربای کوچک تعبیه شده است. وقتی شما لاک ناخن را روی ناخنتان زدید می‌توانید با استفاده از این آهنربا و استفاده از نیروی مغناطیس طرح‌های زیبایی را روی سطح ناخن ایجاد کنید.

لاک ناخن مخملی

یکی از انواع لاک ناخن که می‌تواند ظاهرکاملا متفاوتی به دستان شما بدهد لاک ناخن مخملی است. سطح این لاک ناخن اصلا براق و صاف نیست و کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد و در مقابل شستشو نیز مقاوم نیست.

لاک ناخن شنی

یکی دیگر از انواع لاک ناخن که در بازار مشاهده خواهید کرد لاک ناخن شنی نام دارد البته این نوع از لاک ناخن نیز بیشتر برای کودکان جذاب است و معمولا بزرگسالان آن را انتخاب نمی کنند. در این لاک ناخن از اشکال هندسی و توپ مانند زیادی استفاده می‌شود و دوام پایینی هم دارد. بیماری نقرس چیست؟

مدل ناخن جدید ۱۴۰۲

با شروع فصل زیبای بهار،همه چیز جذابیت خاصی به خود گرفته است. طرح ناخن نیز جزو همین موارد است. یکی از نکات مهم در جذابیت ظاهری، به روز بودن است. شما با آشنایی ترندها و طرح ناخن بهاری ۱۴۰۲ متناسب با فرم و مدل ناخن هایتان می توانید ظاهری فریبنده‌تر به دستانتان بدهید.

فرم ناخن چگونه است؟

اولین سؤالی که یک فرد ناخن‌کار برای مراقبت و زیبایی ناخن از شما بپرسد این است که دوست دارید فرم ناخن‌هایتان به چه شکل باشد. البته این روزها به علت وجود کاشت ناخن می‌توانید برای دست‌هایتان هر مدل ناخنی را انتخاب کنید. انواع مناسب فرم ناخن در هر فصل متناسب با ترندهای روز و بر اساس فرم اصلی ناخن طراحی می‌شوند. در دنیای طراحی ناخن ۵ مدل اصلی ناخن وجود دارد که عبارت‌اند از : مدل گرد، مربع، بادامی (هلال) , بیضی ,مدل ناخن تابوت یا بالرین.

مدل ناخن گرد

در این مدل قد ناخن کوتاه است و ناخن‌ها لبه‌های گرد دارند. این مدل برای کسانی که انگشتان پهن و کوتاهی دارند مناسب است و باعث می‌شود که صدف ناخن برای انگشتانی که پهن هستند ظریف و کشیده دیده شود.

مدل مربعی

این مدل هم برای افرادی که انگشتانی پهن دارند مناسب است و هم برای کسانی که دستانی ظریف و انگشتان باریک دارند. مدل ناخن مربعی را می‌توان به کسانی که می‌خواهند ناخن کوتاه و مرتب داشته باشند می‌توان پیشنهاد کرد البته مدل مربعی کوتاه و بلند جلوه‌ای شیک و زیبا دارد.

مدل ناخن بادامی

این مدل دارای کناره‌های باریک و قسمتی انتهایی و بیرونی شکل بادام را به خود می‌گیرد و هلال سوهان می‌خورد. ظاهر این مدل برای ناخن‌های بلند بسیار جذاب است و برای کسانی که دستانی ظریف و انگشتان کشیده بلند دارند بسیار مناسب است. مدل ناخن بادامی برای کسانی که می‌خواهند ناخن‌های کوتاه داشته باشند مناسب نیست همچنین افرادی که صدف ناخن‌های پهنی دارند اگر از مدل ناخن‌های بادامی بلند استفاده کنند باعث می‌شود تا دست آنها باریک و کشیده‌تر نشان داده شود.

طرح ناخن بیضی

مدل بیضی با قد متوسط و فرمی که انتهای شکل آن بلند است بسیار شبیه به فرم مدل ناخن بادامی به نظر می‌رسد. این مدل برای کسانی که ناخن کوتاه می‌خواهند و صدف ناخن‌هایشان پهن است مناسب است و باعث می‌شود که انگشت‌های آنها باریک و بلندتر جلوه کند و دست آنها را ظریف‌تر نشان می‌دهد.

مدل ناخن بالرین

این مدل ناخن برای کسانی که انگشتانی پهن دارند و ناخن کوتاه می‌خواهند به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود. در عوض برای کسانی که صدف ناخن‌های آنها باریک است و انگشتانی بلند و کشیده دارند بسیار مناسب است. این مدل بسیار فریبنده است و ظاهری شکیل دارد.

بیشتر بخوانید  بلفاروپلاستی چیست؟ + هر آنچه که باید درباره عمل بلفاروپلاستی بدانید

انواع لاک ناخن کوتاه شیک

اگر ناخن هایتان کوتاه است و می خواهید رنگ لاک ناخن جدید و ترندی را انتخاب کنید، توصیه می کنیم فقط به تغییر رنگ لاک ناخن هایتان اکتفا نکنید! در واقع می توانید ناخن های کوتاه خود را نیز مانند ناخن بلند دیزاین کرده و باعث زیبایی بیشتر آن ها شوید. در ادامه مدل های مختلفی را که برای دیزاین ساده ناخن کوتاه می توان استفاده کرد برایتان شرح می دهیم.

لاک‌های ساده (Basic)

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب لاک، میزان غلظت آن است، چراکه اگر لاکی بیش از حد رقیق باشد، حین استفاده روی ناخن پخش شده و رنگ زیادی نخواهد داشت. بنابراین لاک با یک بار زدن، خوش‌رنگ نمی‌شود و باید چند لایه از آن را روی ناخن‌ها بزنید. در عین حال لاک‌های غلیظ نیز بسیار دیر خشک می‌شوند و باعث ایجاد پستی و بلندی‌هایی روی ناخن خواهند شد که این ناهمواری، زیبایی لاک را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با در نظر گرفتن این نکته، به یاد داشته باشید که همیشه شروع هر کاری با انتخاب محصولات باکیفیت، ساده و خالی از جزییات بهتر و راحت‌تر است. در این میان انتخاب لاک ناخن هم از این قائده مستثنی نیست و گزینه‌های ساده ولی باکیفیت و حتی کمی گران‌قیمت بدون نیاز به ساعت‌ها وقت گذراندن در سالن‌های ناخن، یک روش ایدئال برای استایل کردن ناخن‌ها برای هر تناژ رنگ پوستی است. با این حال مشکل اصلی استفاده از لاک معمولی این است که این دسته از محصولات به اندازه‌ی لاک ژل یا اکریلیک دوام ندارند.

لاک ناخن جلادهنده (Lacquer)

این نوع لاک‌های ناخن جلادهنده، کمی ماندگارتر از لاک‌های ساده هستند، بنابراین می‌توانید با زدن مدل‌های بی‌رنگ آن بر روی لاک پایه، ماندگاری لاک پایه را بالاتر ببرید. لاک جلادهنده یا همان براق، برای برای کسانی که به دنبال یک راه حل سریع برای زیبایی ناخن‌های خود هستند، مناسب است.

 لاک ناخن ژلی

لاک ناخن ژلی یکی از بادوام‌ترین انواع لاک‌های موجود در بازار است. از طرفی این لاک ناخن در سالن‌های آرایشی طرفداران بسیار زیادی دارد و در رنگ‌های بسیار متنوعی هم موجود است.به طور کلی این دسته از محصولات اغلب در سالن‌ها ناخن به کار می‌روند و پکیجی که آرایشگر برای هر مشتری استفاده می‌کند معمولا شامل ژل بیس، ژل رنگی و تاپ ژل است.

استفاده از این لاک ناخن نیاز به دستگاهی دارد که نور فرابنفش را به سطح لاک می‌تاباند، چرا که با کمک این دستگاه ژل روی سطح ناخن سفت می‌شود. لازم به ذکر است که ضخامت لاک ژلی زیاد است و برای استفاده روی ناخن مصنوعی چندان مناسب نیست، زیرا ضخامت خود ناخن مصنوعی در کنار ضخامت ایجاد شده از طرف لاک ناخن ژلی از زیبایی کار کم می‌کند. در پایان این بخش لازم است بدانید که بهترین برند لاک ژل شامل لاک ژل ویستا و لاک ژل یونی کورن می‌شود.

لاک متالیک یا کروم در لیست خرید بهترین لاک ناخن

این نوع لاک زیبای و درخشش خاصی دارد و می‌تواند استایل شما را به‌خوبی تحت شعاع قرار دهد. همچنین این گزینه‌های متالیک یک انتخاب خاص برای افرادی است که به دنبال شکستن روتین‌ها هستند. البته اگر قصد استفاده از این لاک ناخن را دارید بهتر است به سالن‌‌های زیبایی مراجعه کنید زیرا استفاده از این لاک‌ها و پخش آن به صورت کاملا یک‌دست روی ناخن کار سختی است. با این حال اگر علاقه‌مند به انجام این کار در خانه هستید پودرهای کروم می‌توانند راه‌حلی جذاب برای شما باشند. به طور کلی پودر کروم ناخن نوعی پودر است که برای آینه‌ای و صیقلی کردن صدف ناخن به کار می‌رود. این پودر روی بیس کت استفاده می‌شود و می‌توان به وسیله آن، جلوه‌های گوناگون کاملاً آینه‌ای و متالیکی را ایجاد کرد.

لاک اکریلیک

ناخن های اکریلیک از ترکیب پودر براق و مایع ساخته می‌شوند. از طرفی اگر به دنبال دوام و ماندگاری بیشتر هستید، این دسته از محصولات می‌توانند گزینه‌ای کاربردی باشند. این لاک ناخن دارای زرق و برق زیادی است و بیشتر در مراسم‌هایی مانند مهمانی‌ها، عروسی، و موارد مشابه به کار می‌آید. لازم به تاکید است که بعد از اینکه این نوع لاک روی ناخن زده شد باید روی آن را با یک لایه لاک ناخن بی‌رنگ بپوشانید تا اکلیل‌ها برای مدت بیشتری روی ناخن باقی بمانند.

استفاده از لاک‌های اکریلیک زمان‌بر است زیرا ناخن‌ها بعد از کار باید در معرض هوای آزاد خشک شوند. زمانی که برای کاشت ناخن اکریلیک به سالن می‌روید باید بدانید که در روش اکریلیک ناخن نیاز است تا فشار زیادی بر روی ناخن‌های طبیعی وارد شود. از همین رو ضخامت و انعطاف آن ها کم است اما در مقابل بسیار محکم هستند. اما در کاشت ژل، ناخن ها دارای انعطاف کمتری هستند و به همین دلیل دوام کاشت ژل نسبت به اکریلیک کمتر است

انواع لاک مات

لاک مات، از جدیدترین محصولات آرایش ناخن است که فقط چند سال از ورودش به دنیای آرایشی می­‌گذرد ولی با وجود آن، میان خانم‌­ها پرطرفدارترین گزینه است، چرا که علاوه بر مرتب و خوش‌رنگ نشان‌ دادن انگشت‌ها، بسیار هم ماندگار است. به طور کلی لاک‌های ماتی با رنگ­‌های خاکستری، خنثی و پاستلی مثل صورتی یا آبی کمرنگ در مجموعه رنگ­‌های پرفروش و محبوب برای این کالای آرایشی قرار دارند. از مجموعه رنگ­‌های گرم، هم گزینه‌های زرشکی، کالباسی یا قرمز متمایل به قهوه­ای انتخاب خانم­‌های خوش­‌سلیقه از بهترین مارک لاک ناخن است.

بیشتر بخوانید  بهترین درمان برای خلاصی از شر جوش ها

آشنایی با ترند لاک 2023

مهم‌ترین رنگ‌هایی که در سال 2023 ترند شده‌اند از این قرار است:

رنگ‌های سفید و ملایم

رنگ‌های ملایم و در تناژ رنگی سفید، مانند لاک صدفی در سال ۲۰۲۲ طرفداران زیادی پیدا کرده است. این رنگ‌ها آرامش‌بحش‌اند و به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند. لاک سفید کلاسیک همیشه روی بورس بوده است و به هر رنگ پوستی هم می‌آید. از این‌ها که بگذریم، سفید را در انواع فرنچ  و آمبره نیز می‌توانید استفاده کنید.

رنگ لاک بنفش آبی

اگر بخواهیم معروف‌ترین رنگ لاک ترند جدید ۲۰۲۲ را نام ببریم، چیزی نیست جز ترکیب ملایم دو رنگ آبی و بنفش. این لاک ژل پاستیلی یکی از پرفروش‌ترین‌های امسال ما بود و طرفداران بسیار زیادی برای تابستان داشت. این رنگ را می‌توان با رنگ‌های روشنی چون سفید ست کرد: نتیجه فوق‌العاده می‌شود.

رنگ لاک نود

هر طور که بخواهیم در نظر بگیریم و حتی از موضوع ترند شدن هم بگذریم، رنگ‌های نود هیچ وقت قدیمی نمی‌شوند و همیشه جذاب بوده‌اند. رنگ های نود از آن جهت که خنثی هستد با همه چیز ست می‌شوند و در عین ساده بودن توجه زیادی را به خود جذب می‌کنند.

به گفته روانشناس‌ها، آقایان چیزهایی را که ساده تر بتوانند درک و در مغز خود تحلیل کنند بیشتر می پسندند. لاک‌های نود در فصل پاییز طرفداران بسیار زیادی دارد.

لاک ژل قرمز 

این موضوع را نمیتوان نادیده گرفت که رنگ قرمز جذابیتی دارد که هیچ رنگ دیگری نخواهد داشت. یکی از رنگ هایی که امسال ترند شده و بسیار پرطرافدار بوده است قرمز است ،اما نه هر قرمزی: قرمز گوجه‌ای. این رنگ شاد و سرزنده در همه فصل‌ها طرفداران خود را دارد.

۱۰ لاک ناخن به عنوان محبوب ترین رنگ های سال ۲۰۲۳

تقریبا یک چهارم از سال ۲۰۲۳ را گذارنده و با توجه به لیست فروشی که تا به امروز در فروشگاه اینترنتی بانه گالری از ابتدای سال ۲۰۲۳ داشته ایم و همچنین با توجه به اطلاعاتی که از وبسایت های دیگر در اختیار مان قرار گرفته و با توجه به سرچ هایی که در گوگل انجام شده است، می خواهیم ۱۰ مورد از محبوب ترین رنگ های لاک ناخن را در سال ۲۰۲۳ برای شما عزیزان به ترتیب لیست نماییم می خواهیم.

رنگ هایی که هیچ گاه قدیمی نخواهند شد

قبل از اینکه بخواهیم رنگ هایی را معرفی نماییم که شاید در سال های قبل تر کمتر از آنها استفاده می شده و یا اصلا وجود نداشتند و خانم ها به آنها علاقه ای نشان نمی دادند، ابتدا می خواهیم رنگ هایی را که شاید از همان ابتدایی که لاک ناخن به وجود آمده، مورد استفاده قرار گرفته و هم محبوب دل خانم ها بوده و هم توانسته چشم هر بیننده ای را به ویژه آقایان جلب کند، معرفی نماییم.

لاک ناخن مشکی

به جرات می توان گفت که یکی از مورد استفاده ترین لاک های ناخن که اتفاقا در سال های ۲۰۲۰ تا به ۲۰۲۳ یعنی امروز استفاده از آن بیشتر و بیشتر نیز شده، لاک ناخن مشکی، حال در نمونه های مختلف، چه اکلیلی، چه مات، چه براق و چه کروم، می باشد، این رنگ به دلیل، جذابیت منحصر به فردی که با انگشتان دست داده و همچنین به دلیل توانایی خلق استایل های دارک، لش، امروزی و حتی کلاسیک، از زمان های بسیار دور همواره محبوب بوده و می توان آن را یکی از محبوب ترین لاک ها در سال ۲۰۲۳ نیز دانست.

لاک ناخن قرمز

قرمز نیز یکی از رنگ هاییست که در بین برخی از اقوام زن را معمولا با این رنگ میشناسند، به عنوان مثال در بین ما کرد ها خانم هایی که لباس هایی به رنگ قرمز در مراسمات به تن داشته اند، همواره بیشتر مرکز توجه بوده اند، که همین امر سبب شده تا استفاده از طیف های مختلف لاک ناخن رنگ قرمز، همچون لاک ناخن سرخابی، جگری، عنابی، شرابی و … همواره بسیار زیاد باشد، به صورتی که این رنگ نیز یکی از محبوب ترین ها در سال ۲۰۲۳ نیز بوده است.

سایر رنگ های ترند و محبوب لاک ناخن در سال ۲۰۲۳

دو رنگ بالا شاید در بین رنگ هایی که در ادامه معرفی می شوند در سال ۲۰۲۳ اولین و دومین نباشند، اما رنگ هایی هستند که هر خانمی باید حداقل نمونه ای از آن ها را بر روی میز آرایشی خود داشته باشد، زیرا در طول سالیان مختلف محبوب بوده و مطمئنا همواره محبوب نیز باقی خواهند ماند. اما با ما باشید با بررسی سایر رنگ های لاک ناخن:

لاک ناخن سفید

اگر اطرافیانتان قلب ضعیفی دارند از رنگ سفید بر روی ناخن هایتان استفاده نکنید، زیرا رنگی به شدت دلربا است و ممکن است ضربان قلب اطافیانتان را بالا ببرد، با کلیک بر روی لینک بالا یعنی تیتر ” لاک ناخن سفید ” شما به صفحه یکی از بهترین و زیبا ترین و محبوب ترین سفید های موجود در فروشگاه بانه گالری که از جمله پر فروش ترین لاک ناخن های ما در سال ۲۰۲۳ بوده انتقال داده می شوید که در صورت ست کردن آن با لباس و اکسسوری مناسب، می تواند بهترین و زیباترین استایل ها را خلق نماید.

بیشتر بخوانید  راهنمای انتخاب رنگ رژ لب بر اساس رنگ پوست و مو

رنگ لاک ناخن ملایم

اگر به رنگ های خنثی و آرایش مات و به صورت کلی استایل هایی که رنگ های آنها بسیار مشابه رنگ پوست است علاقه دارید، تبریک می گویم، ما به شما یکی از زیباترین لاک های ناخن رنگ نود را معرفی می کنیم، که به زیبایی هرچه تمام ناخن ها و دستان شما را از آن چه که هست بهتر و زیبا تر جلوه می دهند.

رنگ نود پاسخیست برای افرادی که به دنبال خاص بودن می گردند.

رنگ آبی فولادی

به صورت کلی آرایش هایی که کمی دارک تر و بی روح تر هستند در سال های اخیر نسبت به گذشته طرفداران بیشتری داشته اند، به همین دلیل یکی از محبوب ترین رنگ های لاک ناخن در سال ۲۰۲۳ نیز لاک ناخن آبی فولادی است. این رنگ برای تمامی سنین مناسب بوده وبه دلیل اینکه زیاد به زوق نمی زند قابل ست کردن با استایل های مختلف از امروزی و مدرن گرفته تا کلاسیک می باشد.

رنگ صورتی کثیف

اگر این مقاله را آقایان بخوانند مطمئنا با اسم این رنگ ها مغزشان سوت می کشد، اما مطمئنا شما خانم عزیزی که به مد و استایل اهمیت داده و همیشه در تلاشید که بهترین ها را بر روی خودتون اجرا کنید، از ترند بودن لاک ناخن رنگ صورتی کثیف یا چرک خبر دارید، محصولی که ما قصد معرفی آن به شما را داریم یک لاک ناخن صورت چرک تیره است که برخی به آن لاک ناخن پیازی نیز می گویند. رنگ این لاک بسیار زیبا و البته محبوب می باشد.

لاک ناخن سرخابی

البته سرخابی را می توان زیر مجموعه قرمز دانست، اما به جرات می توان گفت بیشترین رشد را رنگ سرخابی در سال های اخیر داشته تا همواره به یکی از محبوب ترین رنگ های لاک ناخن در سال ۲۰۲۳ تبدیل شود. این رنگ شما را جوان تر و سن و سالتان را کمتر نشان داده و برای آرایش های دخترانه و ملایم بسیار زیبا است.

سبز آبی

به صورت کلی برخی از رنگ ها بسیار خاص بوده و حتی برای خانم ها نیز ست کردن آنها با لباس های مجلسی و یا آرایش و اکسسوریشان مشکل است، اما با این حال به قدری زیبا هستند که هیچ خانمی نمی تواند منکر محبوبیتشان باشد، لاک ناخن سبز آبی یکی از این رنگ ها است، که هر خانمی که قادر به پوشیدن لباسی مناسب با آن و یا انجام آرایشی مناسب آن را داشته باشد، مطمئنا از آن غافل نخواهد شد.

لاک ناخن بنفش

می دانید که بنفش رنگ سال ۲۰۲۳ است؟ و این را نیز می دانید که لاک ناخن بنفش همواره در طول سالیان مختلف محبوب بوده است؟ اما یکی دیگر از محبوب ترین رنگ های لاک ناخن در سال ۲۰۲۳ نیز می باشد، زیرا همواره به دلیل ترند بودن این رنگ در سال ۲۰۲۳ و همچنین زیبایی خاص و منحصر به فردش توانسته این جایگاه را حفظ و ارتقا بخشد.

لاک ناخن زرد

به عنوان آخرین مورد از لیست لاک ناخن های محبوب در سال ۲۰۲۳ باید، رنگ زرد را نیز اضافه نماییم، هرچند که به دلیل ترند شدن رنگ هایی همچون رنگ های نود و صورتی، محبوبیت این رنگ نسبت به سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ کاهش داشته اما کماکان به دلیل خاص بودن و منحصر به فردی ویژه ای که دارد، رنگ محبوبی بوده و فروش بسیار بالایی دارد.

معرفی چند رنگ لاک ترند بهاری

رنگ‌های بهاری مانند خود این فصل، روشن و سرزنده‌اند. رنگ شکوفه‌های بهاری و رنگ‌هایی که حال و هوای بهاری را تداعی کنند، بسیار پرطرفدار می‌شود. فرنچ رنگی با لاک‌های بهاری نیز حسابی خواهان پیدا می‌کند.

رنگ لاک هلویی

رنگ هلویی را می‌‌توان با دیگر رنگ‌های بهاری ترکیب کنید و در عین حال از ظاهر طبیعی ناخن‌هایتان لذت ببرید.

لاک ژل زرد 

زرد از آن‌ رنگ‌های کلاسیکی است که در دیزاین‌ها و مانیکورهای بهار و تابستان حسابی پرطرفدار می‌شود.  زرد پاستلی و لیمویی از دیگر طیف‌های رنگی پرطرفدار زرد هستند.

سبز نعنایی

حس‌وحال سبزی و نو شدن طبیعت را در رنگ‌های سبز می‌توان یافت. اما ترند لاک ۲۰۲۲ بیشتر به سمت رنگ‌های ملایم رفته و به همین خاطر سبز نعنایی بسیار پرطرفدار شده است.

مدل ناخن کوتاه مربعی

مدل ناخن کوتاه جدید

طراحی ناخن اسپرت شیک

بهترین طرح ناخن بهاری ۱۴۰۲

 با آمدن هر فصل شما باید متناسب با آن، رنگ لاک خود را انتخاب کنید.  در حال حاضر با فرم ناخن آشنا شدید و می دانید چه مدل را انتخاب کنید. پس با این بخش با ما همراه باشید تا ۷ مدل از طرح های ناخن برای بهار ۱۴۰۲ که ترند نیز هستند، را به شما معرفی کنیم.

رنگ کروم، طرح ناخن جدید ۱۴۰۲

ترند کروم که از پارسال آغاز شد. به شیوه ای ظریف تر در بهار ۱۴۰۲ می درخشد. اگر به براق کردن کامل ناخن های خود علاقه ندارید، می توانید به جای یک روکش کامل، تکه ای از فویل  را بر روی ناخن های خود قرار دهید. که این طرح ناخن را می توانید در خانه نیز انجام دهید.

بیشتر بخوانید  فرق اسلیو و بای پس معده چیست؟ + جراحی بای پس معده و اسلیو معده به درمان چه بیماری هایی کمک می کنند؟

رنگ پاستیل، پرطرفدارترین طرح و رنگ ناخن بهاری

پاستیل‌ها یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در فصل بهار هستند.  و پالت شاد نباید خسته‌کننده باشد. برای ایجاد تنوع در رنگ ساده برای ناخن هایتان می توانید طرح کروم را نیز چاشنی کار کنید. یک با دو لایه رنگ پاستیلی را به عنوان پایه بزنید و سپس پودر کروم را بر روی ناخن هایتان قرار دهید.

طرح ناخن امبره

طرح ناخن امبره، طرح جدید و ترندی نیست و شما می توانید همیشه از آن استفاده کنید. اما طرح ناخن جدید ۱۴۰۲ مدل امبره کمی متفاوت و جذاب تر از قبل است. امسال مدل امبره واضح تر از قبل است و رنگ های بیشتری در نوک ناخن ها متمرکز هستند. و رنگ زیرین لاک پایه و یا نود است.

این مدل را با اسفنج نرم نیز می توانید در خانه انجام دهید. مشکی، یکی از جذاب ترین رنگ لاک ناخن است. اما اگر مشکی حال و هوای بهاری شما را توصیف نمی کند؛ می توانید ظاهر را با ترکیب رنگ های مختلف استفاده کنید.

ترند مانیکور میکرو فرنچ، طراحی شیک مینیمال

فرنچ یکی از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین مدل‌های طراحی ناخن است که بسیار جلوه شیک و کلاسیکی نیز دارد. ساده‌ترین حالت فرنچ اسکوالی  است، که دارای پایه‌های صورتی هلویی و نوک‌سفیدتر هستند. اما گمان نکنید که دایره انتخاب شما برای فرنچ محدود است. شما از هر رنگ و  یا طرحی برای فرنچ ناخن هایتان  انتخاب کنید.

فرنچ کلاسیک در بهار ۱۴۰۲ کاملا مینیمالیستی شده است. فرنچ میکرو یکی از  پرطرفدارترین، طراحی ناخن بهاری در این مدت کوتاه بوده است. و به نظر می رسد که در چند ماه آینده رقیب سر سخت طرح پاستیلی شود.

رنگ خنثی و نود

رنگ های خنثی چه در لباس و چه در طرح ناخن، هرگز از مد نمی‌افتند. و بهار امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست. رنگ ناخن نود را می توان به راحتی با هر استایلی ست کرد.

نکات مهم در استفاده صحیح از لاک ناخن

  • اگر می‌‌خواهید به مدت طولانی لاک را بر روی ناخن خود نگه دارید، بهتر است که حتما بعد از زدن لاک روی ناخن، روی آن یک لایه برق ناخن بزنید. با این عمل نه تنها بر زیبایی انگشتانتان می‌افزایید، بلکه یک لایه پوششی هم روی لاک قرار خواهد گرفت که در برابر خدشه‌ها و صدمات از لاک محافظت می‌کند.
  • از استفاده مکرر و پی در پی لاک ناخن پرهیز کنید. زیرا اساس اینگونه محصولات بر پایه مواد شیمیایی است و اینگونه مواد در دراز مدت بر ناخن ها اثر نامطلوب خواهند گذاشت. بهتر است پس از هربار استفاده، وقفه‌ای صورت گیرد تا ناخن بتواند سطح خود را که تحت تاثیر ترکیبات لاک قرار گرفته، به خوبی ترمیم کند.
  • بهتر است که از لاک‌های موقت استفاده کنید. اینگونه لاک ها دوام کوتاهی دارند و از طرفی پاک کردن آن‌ها کار چندانی سختی نخواهد بود. استفاده از لاک‌های دائم یا با دوام زیاد، باعث خواهد شد که برای پاک کردن آن مجبور شوید از استون استفاده کنید و استون هم در دراز مدت موجب خشکی ناخن‌های شما می‌شود.
  • تا جای ممکن اجازه ندهید لاک با پوستتان در تماس باشد، زیرا ترکیبات شیمیایی لاک موجب التهاب پوست و در نهایت بیماری‌های پوستی می‌شود. ناخن جزو لایه مرده بدن محسوب می‌شود، از این رو مواد شیمیایی، اثرگذاری سریع و جدی بر آنها ندارند، اما پوست لایه زنده و پویای بدن محسوب شده و مواد شیمیایی به سرعت بر آن اثر منفی می‌گذارند.
  • در مجموع با انتخاب صحیح و اصولی انواع لاک ناخن می‌توانید ظاهری جذاب از خود به نمایش بگذارید. امروزه ست کردن رنگ ناخن‌ ها با رژ لب یا رژ گونه موجب شده تا اهمیت این محصول بیش از پیش برای خانم‌ها، مشخص شود.
  • نیاز نیست برای داشتن ست مناسب لاک با رژ یا لباستان، از لاک‌های با قیمت نجومی استفاده کنید، کافیست روش‌های صحیح خرید لاک را بلد باشید و در نهایت با در نظر گرفتن تمام جوانب یک انتخاب صحیح و منطقی انجام دهید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با رنگ لاک برای ناخن کوتاه آشنا شدید. همچنین از جذاب ترین مدل های ۲۰۲۳ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب دادع شود.

سوالات متداول

چگونه دوام لاک را زیاد کنیم؟

برای اینکه لاک ناخن مدت بیشتری بدون تغییر باقی بماند، علاوه بر استفاده از محصولات با کیفیت، مواردی از قبیل استفاده از دستکش برای ظرف شستن و نظافت، پرهیز از مانیکور خیس، زدن چند لایه نازک از لاک و استفاده از برق ناخن در پایان کار نیز بسیار موثر هستند.

کدام انواع لاک برای کاشت ناخن مناسب هستند؟

معمولاً برای ناخن کاشت از لاک ژل استفاده می‌شود؛ این کار باعث می‌شد تا زمان ترمیم مجدد ناخن‌ها رنگ لاک بدون تغییر باقی بماند و نیازی به لاک زدن مجدد نداشته باشید. اما از لاک معمولی هم می‌توان برای این ناخن‌ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا