پزشکی سلامتمشاوره پزشکی

علائم و نشانه های پنهان بیماری های قلبی – شایع ترین علائم بیماری قلبی

مقدمه : در سالیان اخیر بیماری های قلبی و عروقی در جوامع مدرن انسانی به واسطه سبک زندگی نادرست مردم، بسیار شایع شده است. طبق آمار های منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و درمان، سهم بیماری های قلبی از علل در مرگ در کشور، به 43 درصد رسید. این آمار نشان میدهد که اوضاع قلب مردم ایران خوب نبوده و باید وضعیت فشار خون و قلبی آنها به طور مداوم بررسی شود. حال چنانچه که دچار مشکلات قلبی و عروقی شدید به کدام دکتر مراجعه کنید؟ و اینکه چه کار هایی باید انجام دهید؟

در صورتی که شما نیز از این بیماری ها رنج می‌برید و دنبال راه حلی برای درمان بیماری و خلاص شدن از شر درد هستید، با ما همراه باشید تا بهترین دکتر متخصص قلب و عروق در مشهد را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم.

علائم و نشانه های پنهان بیماری های قلبی - شایع ترین علائم بیماری قلبی
علائم و نشانه های پنهان بیماری های قلبی – شایع ترین علائم بیماری قلبی

دکتر متخصص قلب و عروق در مشهد

علائم بیماری های قلبی و عروقی

بیماری های قلبی و عروقی نیز همانند دیگر بیماری ها، دارای نشانه و علائم خاصی هستند. علائم این بیماری در هر فرد متفاوت بوده و یکسان نیست. به عنوان مثال ممکن است حمله قلبی در فردی باعث تپش قلب، درد گرفتن سمت چپ سینه و… شود و در شخص دیگری این مشکلات نمایان نشود. به همین سبب نیز هیچ دلیل و علامت دقیق و مشخصی برای بیماری های قلبی وجود ندارد

برخی از نشانه های بیماری قلبی و عروقی عبارت است از:

1.تنگی نفس؛ از شایع ترین علائم بیماری قلبی!

احتمالا مشاهده کرده اید که بسیاری از افراد میانسال پس از انجام فعالیت های بدنی، نفس نفس میزنند و نمی‌توانند به خوبی نفس بکشند. به نفس افتادن افراد میتواند یکی از علائم بیماری های قلبی و عروقی باشد. در چنین شرایطی قلب فرد قادر به پمپاژ خون کافی به اندام ها نبوده و به همین دلیل نیز به سیستم تنفسی فشار وارد می‌شود.

بیشتر بخوانید  انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

البته این نکته نیز لازم به ذکر است که تنگی نفس صرفا مختص به بیماری قلبی نبوده و بیماری های دیگری نظیر آرتروز گردن هم میتواند باعث بروز مشکلات تنفسی شود.

2.درد در قفسه سینه

بر اساس مصاحبه هایی که با بهترین دکتر متخصص قلب و عروق در مشهد انجام شده است، وجود درد در قفسه سینه نیز در بیماران قلبی بسیار رایج می‌باشد. افرادی که از مشکلات قلبی رنج میبرند، به طور معمول در سمت چپ سینه خود احساس درد میکنند و حتی در موارد شدیدتر، این درد به بازو و گردن آنها نیز سرایت مینماید. در صورتی که قلب شما مشکل داشته باشد، درد در پشت قفسه سینه احساس خواهد شد.

باز هم نمی‌توان هر گونه دردی در قفسه سینه را مربوط به مشکلات و بیماری قلبی دانست. چرا که وجود درد در قفسه سینه میتواند دلایل زیادی داشته باشد.

بهترین پزشکان قلب و عروق مشهد

3.تپش قلب

در بخش های پیشین نیز اشاره کردیم که یکی از علائم بیماری های قلبی، تپش قلب شدید است. طبق نظر افرادی که تجربه حمله قلبی داشتند، این افراد قبل از سکته میتوانستند صدای تپش قلب خود را بشنوند. افزایش تپش قلب دلایل متنوعی دارد، اما یکی از اصلی ترین دلایل آن وجود مشکل در دریچه های قلب است. این عامل باعث می‌شود تا خون به خوبی از دریچه ها خارج نشود و قلب نیز به منظور جبران این مشکل نیاز به تعداد ضربان بیشتری خواهد داشت.

عوامل دیگری نظیر مصرف کافئین به مقدار زیاد و یا استرس نیز میتوانند باعث افزایش تعداد ضربان قلب در فرد شوند. به همین دلیل نیز چنانچه این مشکل پس از چند ساعت رفع نشد، نیاز دارید تا به دکتر متخصص قلب و عروق در مشهد مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید  هر آنچه درباره بیماری‌های پره منوپوز، پری منوپوز و منوپوز + دوره پری منوپوز چیست؟

4.خستگی زیاد در طول روز

از دیگر علائمی که برای بیماری قلبی در نظر گرفته شده است، خستگی زیاد در طول روز حین انجام کار های روزمره است. دکتر متخصص قلب و عروق در مشهد میگوید که افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند، حتی با یک خواب طولانی نیز نمی‌توانند انرژی کاملی داشته باشند.

راه های تشخیص و درمان مشکل قلبی

در صورتی که یک یا چند مورد از علائم بیان شده در بخش های بالاتر را دارا هستید، نگران نباشید! چرا که امروزه به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، راه های تشخیص و درمان زیادی برای انواع بیماری های قلبی وجود دارد. تنها نکته مهم آن است که به محض اینکه هر یک از علائم بالا را تجربه کردید، هر چه سریعتر به دکتر متخصص مراجعه کنید. در این صورت علت اصلی مشکل زودتر مشخص شده و در نتیجه میتوان بهتر آن را درمان کرد. پس از آنکه به پزشک متخصص مراجعه کردید، باید آزمایش های روتین قلب و عروق مانند نوار قلب، اکو و… را انجام دهید.

به منظور درمان بیماری قلبی راه های مختلفی وجود دارد که به نوع بیماری شما بستگی دارد.

  • تغییر در سبک زندگی

یکی از اصلی ترین شیوه های درمان و کنترل بیماری قلبی تغییر در سبک زندگی است. سبک زندگی شامل تمامی فعالیت های روزانه شما نظیر مواد غذایی که مصرف میکنید، میزان تحرک و فعالیت بدنی، کاهش مصرف دخانیات و… می‌باشد. از بین بردن و ترک عادات بد میتواند تاثیر بسیار خوبی در بهبود بیماری های قلبی داشته باشد.

متخصص قلب و عروق در مشهد

  • مصرف دارو
بیشتر بخوانید  دندان شیری چیست و چه تفاوتی با دندان دائمی دارد؟ + بررسی مراقبت و نگهداری از آنها

پزشک به منظور بهبودی سریعتر بیماران، دارو هایی تجویز میکند که نوع دارو به نوع بیماری قلبی بستگی دارد.

  • عمل جراحی

چنانچه مصرف دارو و تغییر زندگی در بهبود وضعیت سلامت قلب بیمار تاثیری نداشته باشد، انواع روش های عمل جراحی به او پیشنهاد داده می‌شود.

  • بالن زدن قلب

یکی از روش های شایع درمان بیماری قلبی، بالن زدن است. در این روش با استفاده از یک بالن برای باز کردن رگ های مسدود شده استفاده می‌شود. حال این سوال به وجود می‌آید که این عمل مهم را کجا انجام دهیم؟

بهترین دکتر بالن قلب در مشهد کیست؟

طبق مصاحبه ای که با بهترین دکتر بالن قلب در مشهد یعنی دکتر امیر مصدق انجام دادیم، او اذعان کرد که “فشار خون بالا می تواند منجر به حمله قلبی، سکته مغزی و سایر مشکلات شود. فشار خون بالا “قاتل خاموش” نامیده می شود، زیرا معمولاً علائمی ایجاد نمی کند. اکثر مردم تا زمانی که به دلایل دیگری نزد پزشک نروند نمی دانند که به فشارخون مبتلا هستند.”

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما دوستان عزیز را با بهترین دکتر متخصص قلب و عروق در مشهد آشنا کنیم. بهترین شیوه درمان بیماری های قلبی ترک عادات بد و مضر برای بدن می‌باشد. ضرب المثلی قدیمی میگوید که بهترین راه درمان، پیشگیری است. به همین سبب نیز چنانچه هر یک از علائم معرفی شده را تجربه میکنید، حتما به فکر تغییر سبک زندگی و مراجعه به پزشک متخصص باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا