پزشکی سلامتمشاوره پزشکی

جراحی‌های زیبایی سینه، انواع روش‌های جراحی زیبایی سینه

آیا تا بحال به این فکر کرده‌اید که در جامعه کنونی چقدر جراحی‌های زیبایی سینه افزایش پیدا کرده است؟ آیا تمام افراد کاندید مناسبی برای انجام جراحی‌های سینه به منظور زیبایی هستند؟ عوارض و خطرات احتمالی این عمل‌ها چیست؟

تمامی این سؤالات و صد‌ها سؤال دیگر در خصوص جراحی‌های زیبایی مطرح شده که شناخت اطلاعات کافی در مورد آن‌ها می‌تواند پاسخ قطعی سؤالاتی باشد که برای متقاضیان جراحی زیبایی سینه پیش می‌آید.

همانطور که می‌دانید یکی از مؤلفه‌های اصلی اعتماد به نفس در افراد، تصویر ذهنی است که افراد از بدن خود دارند. طبیعتا هر چقدر اندام بی‌نقص و زیبایی داشته باشید به همان میزان هم اعتماد به نفس خواهید داشت.

خوش فرم بودن و تناسب اندام یکی از عمده‌ترین دلایلی است که باعث روی آوردن بیشتر افراد به جراحی‌های زیبایی شده است. در مقاله زیر قصد داریم تا روش‌های نوین جراحی را بررسی کنیم و با مزایای و معایب این روش‌ها بیشتر آشنا شویم.

مختصری درباره جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه تنها با هدف زیبایی و فرم دهی به سینه انجام نمی‌شود. گا‌هاً این جراحی‌ها به منظور ترمیم و بازسازی بافت سینه انجام می‌شوند و جنبه درمانی دارند. بیشتر بانوان تناسب اندام و زیبایی را در داشتن سینه‌های خوش فرم می‌دانند از این رو روش‌های متنوعی را برای خوش فرم کردن سینه‌ها انجام می‌دهند. جراحی‌های سینه از قبیل پروتز سینه، لیفت سینه، ماموپلاستی و… همگی به منظور بهبود سایز، خوش فرمی و برجستگی سینه انجام می‌شوند.

برخی از خانم‌ها سایز سینه کوچکی دارند و می‌خواهند با جراحی پروتز سینه به فرم و سایز‌ایده‌آل برسند در مقابل خانم‌هایی هستند که سایز بزرگ سینه‌ها مشکلات زیادی را برای آن‌ها به وجود آورده است. از این رو با جراحی ماموپلاستی خواهان کوچک کردن سینه هستند.

بیشتر بخوانید  بیماری آندومتریوز در زنان چیست؟ + ویژگی ها و علائم بیماری اندومتریوز چیست؟

هر کدام از جراحی‌های سینه مثل پروتز سینه با برش‌های متنوعی انجام می‌شود. امروزه جراحی‌ها با تکنیک‌های پیشرفته و توسط بهترین جراح پروتز سینه انجام می‌شود در نتیجه عوارض و خطرات آن‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

انواع روش‌های جراحی زیبایی سینه

به طور کلی جراحی زیبایی سینه در سه نوع پروتز سینه، لیفت سینه و ماموپلاستی انجام می‌شود. این جراحی‌ها به منظور بزرگ کردن سینه، رفع افتادگی سینه و کوچک کردن سینه انجام می‌شوند. در این جراحی‌ها برش‌های زیر سینه، هاله نوک سینه و یا زیر بغل‌زده می‌شود که بسته به نوع جراحی برش مناسب توسط جراح انتخاب می‌شود. تمامی این جراحی‌ها در نهایت به خوش فرم شدن سینه‌ها کمک می‌کنند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً باید جراحی توسط بهترین جراح پروتز سینه انجام شود تا نتیجه مورد انتظار حاصل شود.

جراحی پروتز سینه

در جراحی زیبایی سینه برای بزرگ کردن سینه‌ها و فرم دادن به آن‌ها از روش جراحی پروتز سینه استفاده می‌شود. در این جراحی از پروتز‌های سیلیکونی یا سالین استفاده می‌شود. این پروتز‌ها در اشکال گرد و اشکی طراحی می‌شوند.

پروتز سینه

بهترین جراح پروتز سینه، پروتز مناسب را با یک برش ۵ سانتی زیر سینه قرار می‌دهد. این جراحی باید زمانی انجام شود که فرد قصد بارداری یا شیردهی مجدد نداشته باشد. چون این عوامل بعد از پروتز سینه باعث تغییر فرم سینه‌ها می‌شوند.

جراحی زیبایی لیفت سینه (ماستوپکسی)

لیفت سینه یک جراحی زیبایی سینه است که توسط بهترین جراح ماموپلاستی در تهران انجام می‌شود.

گا‌هاً با بالا رفتن سن، زایمان و شیردهی فرم طبیعی و زیبای سینه‌ها به هم میریزد. در برخی از زنان پوست انعطاف‌پذیر و قوی نیست و این افتادگی بیش از حد معمول است. در این وضعیت سینه‌ها دچار افتادگی شدید یا پتوز می‌شوند. در جراحی لیفت سینه پوست اضافی و شل سینه برداشته می‌شود و سینه‌ها جمع و جورتر می‌شوند. در جراحی ماستوپکسی از چند تکنیک جراحی از قبیل الگوی وایز پترن (Wise pattern)، تکنیک لژور و تکنیک دونات یا پری آرئولار استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید  بی اشتهایی چیست؟ بررسی راه های درمان و مقابله با آن

جراحی زیبایی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه‌ها

جراحی زیبایی سینه که با هدف کاهش حجم سینه‌ها انجام می‌شود ماموپلاستی نام دارد. این جراحی برای افرادی مناسب است که حجم سینه‌های آن‌ها بسیار بزرگ است و افتادگی سینه‌ها فشار زیادی به‌شانه و گردن وارد کرده است. در واقع در کنار زیبایی این جراحی جنبه درمانی دارد. ژیگانتوماستی یا سینه‌های بزرگ در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات متعددی می‌شود.

درماتیت و عرق سوز شدن، حساسیت و تیرگی پوست، دیسک گردن و… همگی مشکلات داشتن سینه‌های بزرگ هستند. جراحی کوچک کردن سینه توسط بهترین جراح ماموپلاستی در تهران انجام می‌شود. 

در این جراحی یک برش دور هاله سینه و یک برش عمودی زیر سینه‌زده می‌شود در سینه‌هایی که حجم بسیار بزرگ دارند یک برش افقی هم زیر سینه‌زده می‌شود تا حجم اضافی سینه برداشته شود. این عمل باعث لیفت سینه هم می‌شود.

هدف از انجام جراحی زیبایی سینه

به طور کلی هر کدام از روش‌های جراحی زیبایی سینه با هدف خاصی انجام می‌شوند. سالانه افراد زیادی در ایران و جهان انواع جراحی‌های پزشکی را روی سینه‌های خود انجام می‌دهند که هر کدام اهداف متفاوتی دارند. البته باید توجه داشته باشید که هر کسی کاندید مناسبی برای این جراحی‌ها نیست و بیشتر افراد با هدف درمانی ممکن است دست به انجام چنین جراحی‌هایی بزنند.

به طور کلی جراحی زیبایی سینه با هدف زیباسازی، قرینه کردن، خوش فرم کردن، لیفت سینه، بزرگ کردن سینه و گرد کردن سینه‌ها انجام می‌شود. بهترین جراح ماموپلاستی در تهران با توجه به نیاز فرد روش مناسب را برای او انتخاب می‌کند. گا‌هاً شرایط جمسی و پزشکی فرد به نحوی است که نمی‌توان هیچ کدام از جراحی‌ها را برای او انجام داد.

بیشتر بخوانید  کاهش فشار خون با رژیم دش

عوارض احتمالی جراحی‌های زیبایی سینه

هر جراحی قاعدتاً یک سری عوارض و خطرات احتمالی دارد که جراحی زیبایی سینه هم از این قاعده مستثنی نیست. ممکن است در برخی از افراد تنها چند عارضه موقتی اتفاق بیفتد یا اصلاً فرد هیچ گونه عوارض جدی نداشته باشد. در برخی از افراد هم شدت عوارض و خطرات ممکن است بسیار جدی باشد. به طور کلی عوارض احتمالی این جراحی‌ها عبارتند از:

 • مشکلات و حساسیت مربوط به بیهوشی عمومی
 • امکان لخته شدن خون
 • احتمال بروز خونریزی حین جراحی و بعد از آن
 • عفونت
 • ایجاد اسکار و ترمیم نشدن زخم
 • تجمع مایع در محل جراحی
 • ورم و درد
 • ضعف و خستگی شدید
 • نکروز
 • بی‌حسی در نوک سینه

بهترین پزشکان جراحی زیبایی سینه

برای پیدا کردن بهترین جراح زیبایی سینه می‌توانید به بهترین سایت معرفی پزشکان ایران مراجعه کنید. جراحی‌هایی که به منظور زیبایی یا درمانی سینه انجام می‌شوند بسیار حساس هستند و باید حتماً توسط پزشک متخصص انجام شوند.

بهترین پزشکان جراحی زیبایی سینه باید با تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا آشنایی داشته باشند. هر چه تخصص دکتر در جراحی بالا باشد ریسک این جراحی کمتر و عوارض آن کاهش پیدا می‌کند. پزشکان متخصص با بررسی شرایط جسمی بیمار بهترین روش جراحی را انتخاب می‌کنند.

محدودیت‌های جراحی زیبایی سینه

همانطور که گفته شده جراحی زیبایی بینه برای هر کسی که خواهان انجام این جراحی است مناسب نیست. یک سری محدودیت‌ها برای انجام این جراحی‌ها اعمال شده است که پزشک متخصص با بررسی همه‌ی آن‌ها اقدام به انتخاب روش مناسب جراحی می‌کند.

 • در افراد سیگاری انجام جراحی توصیه نمی‌شود و بهتر است فرد حداقل دو هفته قبل از جراحی سیگار نکشیده باشد.
 • افرادی مبتلا به دیابت باید ابتدا معاینات و روش‌های درمانی مناسب را استفاده کنند تا دیابت آن‌ها کنترل شود و بعد تصمیم به جراحی بگیرند.
 • افرادی که دچار بدخیمی سینه هستند و تحت درمان شیمی درمانی یا پرتو درمانی هستند کاندید مناسبی برای این جراحی‌ها نیستند. در نتیجه بهتر است ابتدا این بدخیمی‌ها کنترل و درمان شود و بعد از طی کردن فرآیند درمانی با نظر پزشک جراحی مناسب انجام شود.
 • مشکلات پیش زمینه‌ای مانند بیماری‌های قلبی و عروقی هم کمی نگران‌کننده هستند که باید پزشک متخصص قلب و عروق هنگام جراحی حضور داشته باشد.
 • داشتن چاقی بیمار گزینه‌ایده الی برای جراحی نیست. این افراد می‌توانند قبل از جراحی با رژیم غذایی و دارویی اصلاح وزن را انجام دهند و بعد برای تناسب اندام جراحی‌های زیبایی را انجام دهند.
بیشتر بخوانید  کلاژن چیست و چه فوایدی برای بدن دارد؟

آیا می‌توان دو جراحی زیبایی سینه را به صورت همزمان انجام داد؟

معمولاً محدودیتی برای انجام دو جراحی زیبایی سینه وجود ندارد. در برخی موارد زنان با سینه‌های کوچک، پس از زایمان و شیردهی دچار افتادگی شدید سینه می‌شوند. این اتفاق به دلیل کاهش شدید وزن اتفاق می‌افتد. در این زمان زنان می‌توانند با جراحی لیفت سینه افتادگی سینه را اصلاح کنند. در این بین می‌توانند برای حجم دادن و فرم دهی به سینه‌ها هم از روش پروتز سینه استفاده کنند.

مراقبت‌های بعد از جراحی‌های زیبایی سینه کدامند؟

بعد از هر جراحی زیبایی سینه فرد باید یک سری مراقبت‌ها را تا بهبودی کامل انجام دهد. بعد از هر جراحی زیبایی فرد به مدت ۱ الی ۲ هفته علائمی از قبیل خستگی، ضعف، درد و حساس شدن سینه را دارد. البته پزشک برای کنترل درد و جلوگیری از عفونت یک سری داروی خاص تجویز می‌کند اما روند بهبودی کاملاً به مراقبت‌های فردی بستگی دارد.

جمع‌بندی

جراحی زیبایی سینه با هدف فرم دهی به سینه، کوچک کردن سینه یا حجم دهی به سینه انجام می‌شود. این جراحی صرفاً جنبه زیبایی ندارد و گا‌هاً با هدف درمان و رفع نواقص سینه انجام می‌شود.

در جراحی سینه تخصص و مهارت پزشک نقش مؤثری در نتیجه بخشی درمان دارد. در بهترین سایت معرفی پزشکان ایران شما می‌توانید بهترین جراح پروتز سینه و بهترین جراح ماموپلاستی در تهران را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا