زیبایی - آرایشی

گالوانیکی صورت چیست؟ + معرفی 10 مزیت شگفت انگیز زیبایی صورت گالوانیک

فیشال‌های گالوانیك واژه‌ای جدید در دنیای مراقبت از پوست و ساده‌ترین راه برای تحریک عضلات صورت و روش مؤثر در زییایی است. با این حال، مزایای صورت گالوانیکی فراتر از این است. جریان‌های سطح پایین تولید کلاژن را تحریک می‌کند، گردش خون را تقویت می‌کند و چین و چروک را به حداقل می‌رساند. دکتر آنا چاکون، MD، FAAD، متخصص پوست دارای گواهی دو تخته، می‌گوید: «فیشال‌های گالوانیکی با استفاده از جریان الکتریکی مستقیم به بهبود جذب پوست کمک می‌کنند.» صورت گالوانیکی ماهیچه‌ها و بافت‌های صورت را تحریک می‌کند. مانند لیفت صورت بدون جراحی عمل می‌کند تا پوست شما را سالم و جوان نگه دارد. برای درک مزایای صورت گالوانیکی و نحوه انجام آن در خانه، ادامه مطلب را بخوانید.


فهرست مطالب


گالوانیکی صورت چیست؟

متخصصان پوست این روش را “لیفت صورت غیرجراحی” می‌نامند که بدون نیاز به انجام هیچ گونه عمل جراحی یا فرو کردن سوزن در آن، پوستی جوان به شما می‌دهد. این شامل استفاده از جریان کم برای تزریق دارو به پوست شما است. به عبارت دیگر، فشیال گالوانیکی از جریان مستقیم با آمپر متوسط برای تحریک سلول‌های پوست، نرم کردن پوست و هدایت داروها یا کرم‌ها به عمق لایه‌های پوست استفاده می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله کپسول دفع سنگ کیسه صفرا را بخوانید.

گالوانیکی صورت

این کار برای بهبود سطح هیدراتاسیون و گردش خون در صورت شما انجام می‌شود و در نتیجه آن را درخشان‌تر می‌کند. و نگران نباشید! کاملاً بدون درد است شما حتی چیزی را احساس نخواهید کرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانی مقاله علت هوس شیرینی کمبود کدام ویتامین را بخوانید.

معمولاً، درمانگران پوست دو نوع گالوانیکی صورت را ارائه می‌دهند:

 • یونتوفورزیس: در طی این روش، یک ژل با بار مثبت روی پوست شما اعمال می‌شود. سپس یک الکترود منفی در نزدیکی شانه شما قرار می‌گیرد یا از شما خواسته می‌شود آن را نگه دارید. اکنون، یک جریان با بار مثبت از پوست شما عبور می‌کند، که کمک می‌کند تا مواد فعال اعمال شده روی پوست شما به عمق لایه‌های اپیدرمی فشار داده شود. این به طور چشمگیری کارایی تمام محصولات پوستی را که بعد از انجام این روش استفاده می کنید افزایش می‌دهد.
 • پوسته‌ زدایی: در این فرآیند، جریان گالوانیکی برای نرم کردن و امولسیون کردن کراتین و سبوم موجود در فولیکول‌های مو استفاده می شود. این راهی برای آماده سازی پوست شما برای حذف بی‌خطر و بدون درد کومدونزی است. استخراج دستی از این روش پیروی می‌کند. این برای پاکسازی عمیق پوست شما و در عین حال نرم کردن آن است.
 • فشیال گالوانیک برای انواع پوست (از جمله پوست‌های حساس) مناسب است. این درمان تخصصی پوست فواید زیادی دارد.
بیشتر بخوانید  نحوه کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

مزایای گالوانیکی صورت چیست؟

1. تیرگی را کاهش می‌دهد و پوست را درخشان می‌کند

افزایش درخشندگی و کاهش تیرگی پوست مزایای استفاده از فیشال‌های گالوانیکی کسلی یکی از نشانه‌های اصلی پیری است. صورت گالوانیکی تمام ناخالصی‌ها را از پوست شما پاک می‌کند و غلظت اکسیژن را در آن بهبود می‌بخشد. این تکنیک پاکسازی عمیق پوستی درخشان خواهید داشت. 

2. خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل می‌رساند

افزایش سن و قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب و گرد و غبار می‌تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. شما حتی متوجه خطوط ریز و چین و چروک‌های شروع به خزش روی صورت خود نخواهید شد. درمان گالوانیکی صورت هر چند وقت یکبار باعث جوانسازی پوست، بازیابی تعادل، کاهش خطوط و چین و چروک و سفت شدن پوست می‌شود. همچنین برای جلوگیری از علائم زودرس پیری مفید است. درباره گلبول سفید چیست را بخوانید.

3. خاصیت ارتجاعی پوست شما را بهبود می‌بخشد

وقتی استرس دارید، در چهره شما مشخص است. نه، در مورد اخم کردن صحبت نمی‌کنم. مسئله تأثیر استرس بر روی پوست شما است. همراه با عدم مراقبت مناسب و سایر عوامل خارجی، پوست شما تمایل به از دست دادن قابلیت ارتجاعی و افتادگی دارد.

گالوانیکی صورت

جریان گالوانیکی که در طول درمان از پوست شما عبور می‌کند به سفت شدن آن کمک می‌کند. این کار پوست پیر شما را احیا می‌کند و دوباره آن را سفت می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله معرفی انواع رژیم غذایی را بخوانید.

4. پوست شما را سم زدایی می‌کند

شما نمی‌توانید این واقعیت را انکار کنید که پوست شما بعد از هر جلسه صورت احساس عالی و آرامش می‌کند. اما، جدای از آرامش، یک فشیال گالوانیکی چیز بیشتری نسبت به صورت معمولی برای ارائه دارد. جریان‌های الکتریکی باعث تخلیه لنف و تحریک پوست شما می‌شود. این توانایی طبیعی پوست شما را برای پاکسازی خود از سموم مضر بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، صورت سموم را از اعماق پوست شما خارج می‌کند و باعث می‌شود صورت شما درخشان‌تر و سالم‌تر به نظر برسد.

بیشتر بخوانید  دلایل خشکی لب چیست؟ + خشکی لب از کمبود کدام ویتامین ها به وجود می آید؟

5. گردش خون و سطح اکسیژن را در پوست افزایش می‌دهد

فشیال گالوانیک تولید سلول‌های تازه پوست و کلاژن را افزایش می‌دهد. در نتیجه سلول‌های جدید خیلی سریع‌تر جایگزین سلول‌های قدیمی‌تر می‌شوند. همچنین جریان خون را به سطح پوست شما تحریک می‌کند که به نوبه خود باعث افزایش اکسیژن رسانی به صورت شما می‌شود. اکسیژن باعث می‌شود پوست شما شاداب تر و سفت‌تر شود و از حفظ رطوبت حمایت می‌کند.

6. به جلوگیری از آکنه کمک می‌کند

فشیال گالوانیکی، به ویژه فرآیند جداسازی پوست، فولیکول‌های مو و منافذ مسدود شده را هدف قرار می‌دهد. تمام ناخالصی‌های گیر کرده در منافذ پوست شما را استخراج می‌کند و آن‌ها را تمیز می‌کند. این به کاهش و پیشگیری از آکنه کمک می‌کند.

7. رنگ صورت را بهبود می‌بخشد

نمی‌گوییم که این درمان شما را منصف می‌کند. این تصور را نکنید هنگامی که پوست شما به طور کامل تمیز می‌شود، شفاف و روشن به نظر می‌رسد. به این دلیل که سموم مضر از پوست شما دفع می‌شوند. یون‌های منفی موجود در جریان، تمام ناخالصی‌ها، سموم و کثیفی‌ها را به دام می‌اندازند. این به نوبه خود، چهره‌ای شفاف‌تر و روشن‌تر به شما می‌دهد.

8. پوست شما را کاملاً مرطوب می‌کند

فشیال گالوانیکی حفظ رطوبت پوست را افزایش می‌دهد. آیا نگران این هستید که کرم مرطوب‌کننده صورت شما به درستی کار نمی‌کند؟ واقعیت این است که این محصول به لایه‌های پوست شما نفوذ نمی‌کند. علاوه بر این، پوست شما ممکن است نتواند رطوبت را حفظ کند. 

فشیال گالوانیکی با از بین بردن سلول‌های مرده پوست و ترویج بازسازی سلولی به حل این مشکل کمک می‌کند. این کار پوست شما را احیا می‌کند، آن را انعطاف‌پذیرتر می‌کند و حفظ رطوبت آن را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید  از بین بردن جوش سر سیاه با 12 راهکار ساده و موثر

9. نفوذ بهتر محصول

جریان گالوانیک حاوی یون‌های منفی است و ژل درمانی (حاوی مواد ضدپیری و سایر مواد) که روی پوست شما اعمال می‌شود حاوی یون‌های مثبت است. جریان، محصولات را به عمق پوست شما هل می‌دهد. این محصولات به شدت در خنثی کردن سموم و رادیکال‌های آزاد مضر موجود در پوست شما کار می‌کنند. بافت‌ها و سلول‌های عمیق در لایه‌ی پوست شما جایی هستند که محصولات بهترین عملکرد را دارند.

10. پوست شما را آرام و آرام می‌کند

افزایش سن نه تنها پوست شما را به بوم خطوط ریز، لکه‌های پیری و چین و چروک تبدیل می‌کند، بلکه آن را در لمس خشن نیز می‌کند. فشیال گالوانیک بافت‌ها و ماهیچه‌های صورت را که با افزایش سن سفت می‌شوند، راحت می‌کند. زمانی که ماهیچه‌ها و بافت‌ها شل می‌شوند، خون و اکسیژن بیشتری به سلول‌های پوست منتقل می‌شود. تعادل pH پوست نیز بازیابی شده و آن را نرم و صاف می‌کند.

چه کسانی برای این درمان مناسب نیستند؟

 • ضربان‌ساز داشته باشید
 • با بیماری قلبی تشخیص داده می‌شوند
 • از صرع یا فشار خون بالا رنج می‌برند
 • بریدگی، زخم و خراش روی پوست خود داشته باشید
 • حامله هستند
 • دیابتی هستند
 • ایمپلنت‌های فلزی در بدن خود داشته باشید
 • رگ‌های عنکبوتی داشته باشید
 • داروهای نازک‌کننده پوست مصرف می‌کنند
 • اخیراً لایه‌برداری شیمیایی انجام داده است

عوارض جانبی صورت گالوانیکی چیست؟

تاکنون مطالعه‌ای برای ارزیابی عوارض جانبی فشیال گالوانیکی انجام نشده است. با این حال، جریان گالوانیکی به طور گسترده‌ای برای درمان فلج صورت و فلج بل استفاده شده است، بنابراین به عنوان یک درمان بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. با این وجود، یک مطالعه که تأثیر تحریک الکتریکی را بر روی پوست انسان ارزیابی می‌کند، اشاره می‌کند که تعدادی از شرکت کنندگان “احساس ناخوشایندی” را تجربه کردند. برخی از آن‌ها نیز درد خفیفی را احساس کردند.
باز هم سطح حساسیت به محرک‌ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی ممکن است تحمل درد بالایی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است حتی به محرک‌های خفیف بسیار حساس باشند. بنابراین، این به شما و وضعیت بدن شما بستگی دارد.

گالوانیکی صورت

اگر پرکننده دندان فلزی، روکش و بریس فلزی دارید، مراقب باشید. افرادی که این وسایل دندانپزشکی دارند ممکن است در حین عمل طعم فلزی را در دهان خود تجربه کنند. وجود فلز در داخل دهان حتی ممکن است به شما یک شوک گالوانیکی وارد کند که ممکن است باعث سردرد خفیف یا احساس سوزن سوزن شدن شود. اما، با رعایت برخی اقدامات احتیاطی، می‌توانید این روش را انجام دهید.
گرفتن فشیال گالوانیکی در اسپا ممکن است هزینه بمب داشته باشد، اما شما می‌توانید این تجمل را در خانه بدون نیاز به شکستن بانک تجربه کنید.

بیشتر بخوانید  معرفی 6 متخصص برتر جراحی سینه در تهران به انتخاب مجله پزشکی سلامت

چگونه یک صورت گالوانیکی در خانه انجام دهیم؟

تجهیزات صورت گالوانیکی دستی همراه با ژل‌های مخصوص صورت به راحتی در بازار موجود است. آن‌ها را دریافت کنید و سپس این مراحل را دنبال کنید:

 • صورت و گردن خود را با پاک کننده‌ای که در خانه دارید کاملاً تمیز کنید. خشک کنید و روی تونر مورد علاقه خود بپاشید.
 • ژل درمان را (طبق دستورالعمل روی کیت) روی نیمی از صورت و گردن خود بمالید. تایمر را تنظیم کنید (در صورتی که دستگاه صورت تایمر نداشته باشد).
 • دستان خود را خیس کنید و سپس دستگاه را نگه دارید. هنگامی که دکمه شروع را فشار دادید، انتهای دستگاه را روی پوست خود که ژل را در آن قرار داده‌اید، لمس کنید و آن را به اطراف حرکت دهید.
 • وقتی تایمر خاموش شد متوقف شود. همین مراحل را در طرف دیگر صورت و گردن خود تکرار کنید.
 • پس از اتمام کار، ژل باقی مانده را با یک پارچه یا حوله مرطوب از روی صورت خود بردارید. پس از اتمام کار از یک سرم یا مرطوب‌کننده صورت استفاده کنید.

توجه: اگر ژل در طول درمان خشک شد، کمی آب بمالید و ادامه دهید. همچنین مطمئن شوید که جریان جریان ثابت است.
همیشه بهتر است برای یک صورت گالوانیکی مناسب به یک متخصص زیبایی حرفه‌ای مراجعه کنید. برخی از اسپاها این خدمات را ارائه می‌دهند. مزایای این سرویس بی‌شمار است اگر فقط کلمات احتیاط را در نظر داشته باشید. پس با پوست‌های کدر و بی‌روح خداحافظی کنید و با فشیال گالوانیک به شما جدید خوش آمد بگویید.

معرفی 5 مزیت برتر صورت گالوانیکی 

فشیال گالوانیکی با افزایش گردش خون و سطح آبرسانی به بهبود پوست شما کمک می‌کند. اگرچه این صورت فواید متعددی برای پوست دارد و یک اثر پاکسازی عمیق را ارائه می‌دهد، ما لیستی از مزایای کلیدی که باید به آن‌ها توجه کنید را گردآوری کرده‌ایم. مزایای فشیال گالوانیکی در صنعت زیبایی مورد توجه قرار گرفته است.

این صورت از جریان کم برای تزریق دارو به پوست استفاده می کند. فشیال گالوانیک تیرگی را کاهش می‌دهد و درخشندگی طبیعی به پوست می‌بخشد. همچنین خطوط و چین و چروک‌های ظریف را به حداقل می‌رساند، پوست را سم‌زدایی می‌کند، آکنه را درمان می‌کند و پوست را مرطوب می‌کند. خوشبختانه این فیش صورت را می‌توان در راحتی خانه شما نیز انجام داد. با این حال، زنان باردار و افرادی که دارای مشکلات قلبی، ضربان ساز یا دیابت هستند، نباید برای این فیشور مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید  میکروبلیدینگ خط مو چیست؟ + نحوه عملکرد میکروبیلدینگ خط مو چیست؟

سخن پایانی

شما در این مقاله با گالوانیکی صورت آشنا شدید. همچنین از مزیت شگفت انگیز زیبایی صورت گالوانیک آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

گالوانیك برای چه نوع پوستی مناسب است؟

اگرچه آن‌ها برای انواع پوست مفید هستند، اما فیشال‌های گالوانیکی مخصوصاً برای پوست‌های خشک/دهیدراته کار می‌کنند.

ماندگاری صورت گالوانیکی چقدر است؟

نتایج فیشال‌های گالوانیکی پس از اتمام یک سری درمان‌های صورت طبق توصیه و با نگهداری مناسب به مدت 1 تا 2 سال باقی می‌ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا