نماد سایت مجله پزشکی سلامت

دستگاه پاکسازی صورت خانگی

پوست ما جدا از اینکه اولین و وسیع ترین لایه دفاعی بدن ماست، به عنوان اولین لباس ما شناخته می‌شود. به همین خاطر نگهداری و رسیدگی مناسب به آن حائظ اهمیت است . بهتر است قبل از هرچیز ببینیم ساختمان پوست چگونه است .پوست از سه لایه تشکیل شده است : اپیدرم، درم،هیپودرم .

جالب است بدانید اولین لایه پوست یعنی اپیدرم که سطح پوست را تشکیل می‌دهد، از سلولهای مرده پوست تشکیل شده است . سلولهای زنده پوست بطور مداوم در قسمت زیرین اپیدرم تولید می‌شود و جای سلولهای مرده را می‌گیرد .جز اصلی سطح پوست، کراتین نام دارد که در مو و ناخن هم یافت می‌شود .سبوم یک ماده چربی است که در غدد سبابه لایه درم تولید می‌شود . نکته جذاب این است که به علت وجود این غدد، پوست ما مثل اسفنج ضد آب است و وقتی به حمام می‌رویم آب به داخل بدن ما از طریق پوست نمی‌رود .

جوشهای ریز و درشت از کجا می آیند

نمی توان انکار کرد وجود جوش و لک روی صورت چقدر آزاردهنده است و افراد معمولا به دنبال راه های گوناگونی برای راحت شدن از شر جوشهای صورت و بدن هستند . اما در ابتدای شروع هر درمانی باید علت ایجاد مشکلات پوستی را کشف کرد . از عوامل مهم سلامت پوست میشود به پاکیزگی پوست، تغذیه مناسب، خواب کافی و عدم استرس اشاره کرد . ما دراین مطلب اختصاصا به عامل پاکیزگی پوست می‌پردازیم .

پوست تمیز من

همانطور که گفته شد سطحی ترین لایه پوست، یعنی اپیدرم، از سلولهای مرده، کراتین و سبوم تشکیل می‌شود. منافذ روی پوست محل جمع شدن آلودگی ناشی از هوا یا باقی مانده آرایش است . یکی دیگر از عوامل مهم آلودگی پوست، روبالشتی شماست . این آلودگیها در منافذ پوست جمع شده و باعث مسدود شدن آن می‌شود و اگر آلودگی را برطرف نکنیم چه می‌شود ؟ راه تنفس پوست بسته خواهد شد . حال برگردیم به وجود سبوم که در کنار این آلودگی ها، باعث تجمع چربی روی پوست شده و ایجاد جوش می‌کند . نکته دیگر این است که درست است سلولهای مرده با سلولهای زنده لایه درم جابجا می‌شوند، اما اگر سلولهای مرده روی پوست جمع شود چه ؟ پاکسازی پوست بهترین راه برای رسیدگی به آلودگی پوست، رفع جوشها و سلولهای مرده است .

راه های مختلفی برای پاکسازی پوست

سلامت پوست شما به انجام روتین روزانه هم بستگی دارد . هر روز با شیرپاک کن آرایش را کاملا پاک کنید، سپس با شوینده مناسب پوستتان را بشویید . در ادامه می توانید برای تنظیم پ هاش پوست از تونر استفاده کنید و در انتها از آبرسان برای شادابی پوست بهره بگیرید . در کنار روتین روزانه این کارهارا هم انجام دهید: ماساژ به منظور بهبود خونرسانی و ریلکس، بخور، برداشت سلولهای مرده به کمک اسکراب، استفاده از لایه بردارها، استفاده از ماسکها و لوسیون ها . از آنجا که پوست ما هر ۲۱ روز یکبار بطور کامل عوض می‌شود، بهتر است در این مدت از روشهای پاکسازی پوست هم استفاده کنید . این کار را هم می‌توانید در منزل و هم در کلینیک های زیبایی انجام دهید .

پاکسازی پوست در خانه ( میکرودرم خانگی )

دستگاه پاکسازی صورت خانگی در واقع لایه برداری جزیی از سطحی ترین بخش پوست است . این کار تاثیر خوبی در از بین بردن جوشها، جای جوش و سلولهای مرده پوست دارد . این روزها با دستگاه های میکرودرم خانگی به راحتی و با هزینه کم میتوان پاکسازی پوست را انجام داد . این دستگاه انتخاب مناسبی برای شماست اگر وقت کافی برای مراجعه به کلینیکهای زیبایی ندارید، در عین حال زیبایی و سلامت پوستتان برایتان مهم است .

مهم ترین کاربردهای دستگاه میکرودرم خانگی کدام است ؟

چگونه از دستگاه میکرودرم در منزل استفاده کنیم

بهترین برند دستگاه پاکسازی پوست خانگی کدام است ؟

اینکه بهترین و مناسبترین دستگاه میکرودرم برای شما کدام است بستگی به کیفیت، سرعت، قدرت پاک کنندگی و هم چنین قیمت آن دارد . در صورتی که پاکسازی را در کلینیک انجام می‌دهید، در کنار میکرودرم می‌توانید از دستگاه هیدروفیشیال برای آبرسانی عمیق به پوستتان استفاده کنید. برخی از بهترین برندهای دستگاه میکرودرم خانگی:

پوست دوست داشتنی من

با پوست تان مهربان باشید . تغذیه مناسب، خواب کافی و روتین روزانه بهترین و کم هزینه ترین راه برای داشتن پوست سالم، لطیف و زیبا است . توصیه می کنیم تهیه لوازم بهداشتی و پاکسازی پوست را نسبت به خرید لوازم آرایشی در اولویت قرار دهید . بهتر است این لوازم را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید . فروشگاه زیبایی آنا با بهترین محصولات زیبایی در خدمت شماست .

خروج از نسخه موبایل