چاقیمشاوره پزشکی

مزایای جراحی چاقی چیست

 در این مقاله به این موضوع می پردازیم که مزایای جراحی چاقی چیست؟ با ما باشید.

مقدمه

آیا از مزایای جراحی چاقی اطلاع دارید؟ اگر برای پیشگیری از چاقی و بالا رفتن وزن، کوشش بسیار کرده اید ولی به وزن ایده آل و چیزی که می خواستید نرسیده اید، ناراحت و دلسرد نباشید.

 مطمئنا اگراز این که مزایای جراحی چاقی چیست، اطلاع پیدا کنید، آمادگی کافی برای انجام این عمل را در خود خواهید دید و بیشتر راغب خواهید شد که این تغییر را در خود به وجود آورید.

 امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش های نوینی ابداع شده اند که انواع چاقی و اضافه وزن را کنترل کرده و به شما کمک می کند که سریع وزن خود را کاهش داده و از راه درست و مطمئن به وزن متناسب خود برسید.

جامعه پزشکی به خصوص جراحان چاقی، برای آن دسته از افرادی که بیماری هایی از قبیل دیابت نوع 2، فشار خون بالا داشته و برای برخی از افرادی که سابقه بیماری قلبی و عروقی دارند، انجام این عمل را پیشنهاد می دهند.                              

 عناوین مقاله:

  • مزایای جراحی چاقی چیست؟
  • شایع ترین خطرات و عوارض جانبی جراحی چاقی
  • بررسی دید جامعه در ارتباط با چاقی و اضافه وزن
  • نتیجه گیری

مزایای جراحی چاقی چیست؟

درمان دیابت نوع 2

شخصی که دیابت نوع 2 را دارا می باشد و این نوع دیابت به خاطر افزایش وزن در وی ایجاد شده باشد، جراحی چاقی می تواند یکی از گزینه هایی باشد که این شخص برای درمان خود انتخاب می کند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با بهترین روش های کاشت ابرو

درمان فشار خون بالا

افرادی که سن بالایی دارند و در واقع کهنسال می باشند، فشار خون بالا اصولا در این افراد مشاهده می شود. در صورتی که این اشخاص از اضافه وزن هم برخوردار باشند، ممکن است این بیماری صدمات جبران ناپذیری برای آن ها به همراه داشته باشد که موجبات فوت آن ها را در پی داشته باشد.

اگر این قبیل اشخاص به خاطر سن زیاد و افزایش وزنی که دارند، ورزش و رژیم غذایی که متناسب با شرایطشان باشد را در برنامه زندگی خود نداشته باشند، لازم است که عارضه های ناشی از عمل جراحی چاقی را با مشورت گرفتن از پزشک متخصص خود بشناسند و سپس اقدام به جراحی کنند تا موجبات پشیمانی برایشان پیش نیاید و تداوم زندگی برایشان به سهولت و آرامش بگذرد.

بهبود مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی

بیشتر اشخاصی که وزن زیادی دارند و به اصطلاح چاق می باشند، پروسه نفس کشیدن برای برخی از این افراد می تواند مشکل ساز باشد و آنچنان که باید، نتوانند امثال اشخاص دیگر به راحتی نفس بکشند.

متاسفانه مشکلات قلبی وعروقی دامنگیر این قبیل اشخاص می شود. روش و راهی که می تواند این مشکل را از افراد چاق دور کند، جراحی چاقی می باشد.

تغییرات مثبت در روند زندگی

شخصی که اضافه وزن افراطی دارد، به احتمال زیاد در انجام کارهای روزانه سختی خواهد کشید و سرعت عمل کافی را در انجام امور نخواهد داشت.

در صورتی که چنین افرادی، جراحی چاقی را انتخاب کنند تا به وزن ایده آل و متناسب برسند، محال است که دیگر با چنین مشکلاتی روبرو شوند.

بیشتر بخوانید  نکات پس از عمل کاشت مو؛ راهنمایی برای مراقبت و نتایج بهتر

رهایی از مشکلات روحی روانی

اثراتی که مشکلات روحی روانی به دلیل چاقی در افراد می گذارد، به مراتب بیشتر از اثراتی هست که شخص را با مشکلات جسمانی درگیر می کنند و تاثیرزیادی بر روان وی می گذارند.

از مزایای جراحی چاقی این می باشد که شخص را از مشکلات روحی و روانی به دور می کند و زندگی نرمال و عادی را برای شخص به ارمغان می آورد.

کاهش وزن در سریع ترین زمان

بیشتر برنامه هایی که برای لاغری وجود دارند، به منظور عملی شدن و نتیجه بخش بودن، مستلزم مدت زمان زیادی هستند تا اثر و نتیجه مطلوب را داشته باشند.

 از مزایای جراحی چاقی این می باشد که در طی مدت زمان اندک، شخص را به وزن دلخواه خود می رساند و در کوتاهترین مدت، شاهد دیدن اثرات مثبت آن خواهد بود.

کاهش وزن در سریع ترین زمان

افزایش عمر

به جرات می توان گفت که یکی از بزرگترین و  پر اهمیت ترین مزایای جراحی چاقی، افزایش طول عمراست. در صورتی که مایلید طول عمر بیشتری داشته باشید و خود را از امراض کشنده در امان نگه دارید، جراحی چاقی می تواند گرینه مناسبی باشد.

شایع ترین خطرات و عوارض جانبی جراحی چاقی

چه زمانی باید به فکر انجام جراحی چاقی باشیم؟

افراد وقتی می توانند جراحی چاقی را روشی برای لاغری برگزینند که سایر راه هایی که منجر به لاغری می شود، برایشان نتیجه بخش نباشد. گام نخست می تواند این باشد که شخص، تغییراتی در رژیم غذایی خود و کارهای روزمره و ورزش کردن اعمال کند. داروهایی نیز وجود دارند که به کم کردن وزن اشخاص می تواند کمک رسان باشند.

بیشتر بخوانید  درمان قطعی استرس و اضطراب با نوروفیدبک

جراحی اصولا پس از این که این روش ها امتحان شد و نتیجه ای که مد نظر هست حاصل نشد، پیشنهاد می شود. جراحی چاقی علاوه بر داشتن مزیت که منجر به داشتن اندامی خوب و متناسب، بالا بردن اعتماد به نفس  وهمچنین اجرای راحت کارهای روزمره می شود،  می تواند عیب هایی نیز داشته باشد که بهتر است در رابطه با این موضوع هم اطلاعاتی داشته باشیم.

بر فرض مثال در جراحی چاقی که با حلقه گذاری معده اتفاق افتاده باشد، این احتمال وجود دارد که فرد بیمار به خاطر افراط در خوردن، دچار ورم و تورم در بخش مری شود.

 یا در رابطه با عمل بای پس معده که یکی دیگر از روش های جراحی چاقی می باشد، فرد می بایست تا پایان عمر ازمکمل ها و ویتامین هایی استفاده کند تا مواد معدنی که از بدن کاسته شده است، تا حدودی جبران شود.

 در حالت کلی، شخصی که بیمار می باشد، می بایست پس از جراحی چاقی زیر نظر دکتر معالج خود برنامه غذایی خاصی را دنبال کند تا با گذشت زمان، به حالت نرمال بازگردد. اما لازم به ذکر می باشد که فرد دیگر دنبال زیاده خواری نرود و رژیم سلامتی را انتخاب کند.

شایع ترین خطرات و عوارض جانبی جراحی چاقی

بررسی دید جامعه در ارتباط با چاقی و اضافه وزن

نگرش و دید افراد جامعه در جامعه کنونی از دلایلی می تواند باشد که افراد را به سمت لاغری و کاهش وزن سوق می دهد و می تواند یکی از دلایل این که مزایای جراحی چاقی چیست، باشد.

در زمان های گذشته، افراد بیشتر علاقه مند به چاق بودن بودند.علت این نگرش، دیدی بود که افراد در قبال چاقی و مزیت های آن داشتند.

بیشتر بخوانید  کمبود چه ویتامینی باعث خوردن شیرینی میشود؟ + راهکارهای جلوگیری از میل به خوردن شیرینی چیست؟

از نظر آن ها، اشخاص چاق دارای قدرت بیشتری برای ادای کارهای خود بودند و زنانی که در مقایسه با دیگر همجنسان خود چاق بودند، توان باروری بالا ودر نتیجه فرزندان سالمی متولد می کردند.

علم پزشکی اکنون این واقعیت را بازگو می کند که چاقی علاوه بر این که در باروری مزیتی محسوب نمی شو،د بلکه می تواند در مراحلی، عدم باروری فرد را به دنبال داشته باشد.

نتیجه گیری کلی

در صورت انجام عمل جراحی چاقی، این امکان وجود دارد که فرد بیمار با جراحی دچار عارضه های بی بازگشتی بشود. اگر از زوایای دیگر نگاه کنیم، شخص بیمار می تواند با عمل جراحی، بیماری هایی که به خاطر چاقی داشت را از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا