اخبار

همه چی درباره سال 2023

سال نو میلادی یا همان سال 2023 یکی از مراسم های مهم کشورهای مختلف می باشد. درواقع به عنوان جشن ملی شناخته می شود‌. آنها مثل ما ایرانیان با رسوم خودشان سال جدید را جشن می گیرند. اما تاریخ آغاز سال جدید به روزشمار هر کشور برمیگردد. درواقع سال 2023 یا همان سال نو میلادی بستگی به روز شمار میلادی دارد و بر اساس آن مشخص می شود. این مقاله اطلاعات مهمی را درباره این سال جدید در اختیار شما قرار می دهد.

برای خرید سررسید 1402 و سالنامه 1402 همین حالا اقدام نمایید.

سال نو میلادی یا سال 2023

همانطور که اکثر ما هم می دانیم جشن سال نو میلادی در زمان سال جدید رخ می دهد. البته ممکن است شروع این سال برای بعضی کشورها متفاوت باشد، زیرا باتوجه به گاه شمار خود این تاریخ را مشخص می کنند. به همین خاطر با توجه به این گاه شمار می خواهد از سنت باستانی خود پیروی کنند. به طور نمونه در کشورهای اروپایی و آمریکا، سال نو در اوایل ماه ژانویه برگزار می شود. اما دیگر کشورها این جشن در تاریخ دیگر به صورت رسم و رسوم سنتی و قدیمی خود برپا می شود.

خرید سررسید لاکچری از سالنامه برگ اما بسیاری از کشورهای آسیایی همچون: چین، کره، اتیوپی و غیره به دلیل رسم و رسوم متفاوت، سال نو متفاوتی دارند و به صورت سنتی و زمان باستان خود این روز را جشن می گیرند. اما به طور کلی سال نو میلادی در اکثر کشورها با تعطیلات کریسمس برگزار می شود. یعنی سال نو برابر با هفتمین روز کریسمس است. به علاوه تقویم میلادی یکی از تقویم های جهانی به حساب می آید که مهم ترین رویدادهای سال جدید و سال 2023 را نشان می دهد. اما قبل از شکل گیری تقویم میلادی، گاه شمارهایی همچون: گاه شمار یونانی، رومی و ژولینی وجود داشتند که باعث ایجاد تقویم میلادی شده اند. تقویم میلادی را هم به عنوان تقویم گرگوری می‌شناسند و در سال 1582 به وجود آمد.

اما با این حال بعضی کشورها این تقویم به رسمیت نمی شناسند. به طور نمونه کشور چین از ترکیب تقویم های شمسی و قمری استفاده می کند که سال نو آنها از 21 ژانویه تا 21 فوریه ادامه دارد. حتی جشن سال نو در این کشور با توجه به سنت و آیین مربوط به کشور خود برگزار می شود. پس با توجه به اطلاعات گفته شده، سال نو در بعضی از کشورها بر اساس سنت، مذهب، آیین و غیره محاسبه و برگزار می شود. خانواده در این روز شروع به جشن گرفتن، پایکوبی می کنند. در این روزها آتیش بازی هم شروع می شود و مراسم های مختلفی در سرتاسر کشور برپا می شود. در سال نو میلادی، نماد هایی وجود دارد که این سال را جذاب تر و پرهیجان تر می کند. یکی از اصلی ترین نمادهایی که اکثر ما می شناسیم، بابانوئل است که از همان کودکی به هدیه دادن در سال نو معروف است. در ادامه به دیگر نمادها پرداخته ایم.

  • بابانوئل نماد یک قهرمان مردمی و فردی بخشنده و مهربان است.
  • درخت کریسمس به عنوان درخت سبز هم شناخته می شود که محافظ در مقابل بدی، ارواح و زشتی ها می باشد.
  • آبنبات چوبی، نماد چوپان در زمان آیین باستان است که در زمان عیسی مسیح به ملاقات او می رفتند.
  • فرشته، نماد پاکی و پیام رسان به حضرت عیسی مسیح می باشد.
  • کبوتر سفید در زمان حضرت عیسی مسیح نماد صلح بوده است.
  • ستاره هایی که به درخت کریسمس آویزان می کنند، نماد رخ دادن معجزه و اتفاقات خوب می باشد.
بیشتر بخوانید  معرفی بهترین کلینیک برای آنژیوگرافی قلب در شرق تهران

سال 2023 چه روزی است؟

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، سال نو میلادی از یکم ماه ژانویه شروع می شود که مصادف با هفتمین روز کریسمس است. در این روز تحویل سال از ساعت ۱۲ شب در نظر گرفته می شود که مردم شروع به پای کوبی، خواندن آواز، آتیش بازی می کنند. تاریخ سال 2023 در تقویم میلادی برابر با روز یکشنبه 1 ژانویه است و در تقویم شمسی برابر با روز یکشنبه 11 دی می باشد. طبق اطلاعات به دست آمده و مرجع جهانی پنتون که یکی از معروف ترین شرکت ها در حوزه رنگ است. این مرکز رنگ، رنگ سال 2023 را رنگ Viva Magenta معرفی کرده است که رنگ قرمز رزی که مایل به زرشکی می باشد. این رنگ در صنعت های مختلف اعم از: صنعت مد، دکوراسیون، لوازم جانبی بسیار مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

همچنین حیوان سال 2023 به عنوان خرگوش نام گرفته است که می توان به عنوان سال سرعت، ذکاوت، امید و اتفاقات خوب این سال را نام برد. درواقع در کشور چین هر 12 سال یکبار سال خرگوش تکرار می شود. زیرا خرگوش به عنوان نماد بسیار خوب می شناسند. خصوصیت افرادی که در این سال به دنیا می آیند، شامل: افراد ساکت، مهربون، قوی، ملایم هستند که توانایی بالایی در انجام کارها و مدریت آنها دارند.

نتیجه گیری

در جمع بندی این مقاله می توان گفت که سال 2023 در 1 ژانویه شروع می شود که دقیقا مصادف با یازدهمین ماه دی  است. رنگ سال 2023 رنگ قرمز که تمایل به رنگ زرشکی دارد، می باشد. به علاوه حیوان این سال هم خرگوش است که می توان به سال خوبی اشاره کرد. سال نو میلادی یکی از جشن های میلادی می باشد که در سرتاسر جهان با توجه به رسم و رسوم و آیین های خود این جشن برگزار می کنند. شما چه نظری درباره این سال دارید؟ با ما در قسمت نظرات سایت برگ به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید  ایمپلنت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا