پزشکی سلامتزیبایی - آرایشی

بررسی فواید زاویه سازی صورت با تزریق فیلر + معرفی اقدامات لازم قبل از انجام زاویه سازی صورت با فیلر

صورت مهم ترین بخش ظاهر یک انسان است که شخص همیشه سعی می کند آن را آراسته نگه دارد و در نگهداری از آن کوشا باشد. اعضای مهمی همچون بینی و چشم در صورت وجود دارند که از همه آنها باید مراقبت کرد تا دچار آسیبی نشوند. گاهی عوامل زیادی می تواند زیبایی صورت را کمتر کند. از دست دادن وزن، پیری و لوازم آرایشی نامناسب می تواند پوست صورت را افتاده تر کند و همین باعث می شود که شخص دچار کمبود اعتماد به نفس شود. همچنین زاویه های مناسبی که در صورت وجود داشتند هم از بین خواهند رفت. به همین دلایل، جراحی ها و تزریق های زیادی برای زیبایی صورت به وجود آمده اند که یکی از آنها زاویه سازی صورت توسط فیلر است. در زاویه سازی صورت، فیلر به صورت تزریق می شوند و باعث می شوند که زاویه های اطراف صورت به خوبی به حالت قبل برگشته و چهره را بسیار زیبا تر نشان می دهند. در حقیقت زاویه سازی صورت باعث می شوند که فرم صورت به خوبی شکل بگیرد.


فهرست مطالب


فواید تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت چیست؟

پس از آنکه با فیلر آشنایی پیدا کردید، بهتر است که فواید آن را هم بدانید و متوجه شوید که چرا دیگران از این روش برای زاویه سازی صورت خود استفاده می کنند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله متخصص ترمیمی و زیبایی را بخوانید.

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

در بخش زیر با برخی از فواید فیلر آشنا خواهید شد:

  • در بسیاری از جراحی ها پزشک نیاز دارد که بخشی از صورت شما را شکاف دهد. همین باعث می شود که زخم های متعددی بر روی صورت تان ایجاد شود. در تزریق فیلر چنین چیزی وجود ندارد و شما دچار اسکار نخواهید شد.
  • برخی از جراحی ها باعث نامتعادلی در چهره می شوند. یعنی شخص با مرور زمان پیرتر می شود اما آن جراحی هنوز در همان سنین جوانی وجود دارد و عدم تقارن را در چهره ایجاد می کند. تزریق فیلر همزمان با چهره، پیر می شوند و روندی طبیعی را در خود دارند.
  • بسیاری از جراحی ها نمی توانند همان حس طبیعی را به بیمار القا کنند. در حقیقت بیمار همیشه حس می کند که یک بخش مصنوعی درون صورت خود دارد و همین وی را آزار می دهد. در تزریق فیلر از چنین چیزی خبری نیست و شخص کاملا یک حس طبیعی خواهد داشت.
  • یکی از مزایای بزرگ این تزریق، استفاده آن در دیگر جراحی ها است. از این روش زیبایی می توان در جراحی های دیگر هم استفاده کرد تا بیمار بتواند چندین فرایند زیبایی را بر روی صورت خود انجام بدهد.
بیشتر بخوانید  مراقبت از دندان‌ها، نکات مهم مراقبت از دندان

اقدامات لازم قبل از انجام زاویه سازی صورت با فیلر چیست؟

پرهیز از مصرف برخی داروها و نوشیدنی ها

هر زمانی که شما اقدام به تزریق فیلر، بوتاکس و … می کنید، کبودی یکی از عوارض جانبی طبیعی آن خواهد بود. بنابراین برای به حداقل رساندن کبودی، از مصرف محصولاتی که باعث می شوند غلظت خون شما تحت تاثیر قرار گیرد، اجتناب کنید مانند داروی آسپرین، ادویل و …

با پوست تمیز به کلینیک زیبایی مراجعه کنید

لازم است روزی که برای انجام تزریق فیلر به کلینیک مراجعه می کنید، کاملا بدون آرایش باشید. درباره باید و نبایدهای جراحی بینی بیشتر بدانید.

قبل از تزریق فیلر، غذا میل کنید

قبل از تزریق فیلر لازم است یک وعده غذایی کامل میل کنید. گاهی اوقات، ممکن است افرادی که قبل از تزریق غذا نخورده باشند، به هنگام تزریق دچار ضعف شوند. بنابراین خوردن ناهار یا صبحانه را قبل از تزریق فیلر، فراموش نکنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دلایل هوس شیرینی را بخوانید.

مراحل انجام تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت چگونه است؟

در این روش پزشک از طریق فیلر تلاش می کند که زاویه های مناسب را در صورت شما ایجاد کند. پزشک برای اینکه فیلر ها را تزریق کند، باید به خوبی بداند که کدام بخش از صورت شما نیاز به تزریق و ایجاد زاویه دارد به همین دلیل در ابتدا صورت شما را بررسی می کند. سپس آن مکان ها را توسط مواد ضد میکروبی، پاکسازی می کند تا همه چیز برای تزریق فیلر آماده شود. در این روش شما نیازی به بیهوشی نخواهید داشت و تنها توسط پزشک بی حسی را دریافت می کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله عکس سنگ صفرا دفع شده را بخوانید.

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

پزشک بعد از بی حسی به وسیله آمپول ها، فیلر را وارد بخش مورد نظر از صورت می کند و آن را به مدت چند ثانیه ماساژ می دهد. این ماساژ به دلیل جای گیری مناسب فیلر در صورت است. سپس همین کار را در تمامی بخش های لازم از صورت انجام می دهد تا در نهایت بتواند زاویه های مورد نظر را ایجاد کند. بعد از انجام تزریق پزشک کمپرس های یخ را بر روی صورت شما قرار می دهد تا التهاب های به وجود آمده سریعا از بین بروند.

بیشتر بخوانید  فرق اسلیو و بای پس معده چیست؟ + جراحی بای پس معده و اسلیو معده به درمان چه بیماری هایی کمک می کنند؟

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چگونه است؟

بعد از تزریق به طور قطع شما تورم ها و التهاب های خاصی را در صورت تان احساس خواهید کرد که همین باعث می شود در روز های اول نتوانید بیرون بروید. این التهاب ها ایراد خاصی نیستند و تنها بخشی از عوارض کوتاه مدت تزریق شناخته شده اند. برای مراقبت و بدتر نشدن این مشکل باید از کمپرس های یخ و آب سرد استفاده کنید.

سعی کنید در 24 ساعت اول، هر 2 ساعت به مدت پنج دقیقه، کمپرس سرد در ناحیه تزریق بگذارید. گاهی اوقات نتیجه نهایی تزریق در صورت، پس از گذشت یک ماه، بوجود می آید.

عوارض های تزریق فیلر چیست؟

فیلر هرکدام در کنار فواید بسیار زیاد خود، می تواند مشکلات کوتاه یا طولانی مدتی هم در صورت ایجاد کند که باید با آنها آشنا شوید. البته باید بدانید که این عوارض بسیار کم رخ می دهد اما نمی توان آنها را نادیده گرفت. اولین مشکلی که شما دچار آن خواهید شد آسیب به عروق خونی درون صورت است. این مشکل می تواند باعث شود که در تغییر رنگ در صورت شما و مکان های تزریق به وجود بیاید و دچار خونریزی های خاصی درون صورت خودتان شوید.

مشکل بعدی حساسیت هایی است که در صورت شما به وجود می آید. گاهی صورت تان نمی تواند به خوبی در برابر تزریق واکنش نشان دهد و همین باعث به وجود آمدن حساسیت های مختلف در صورت می شود. همین حساسیت های باعث می شوند که در برابر نور خورشید دچار قرمزی صورت شوید یا احساس خارش های متداولی در صورت خود داشته باشید. حتی گاهی ممکن است که احساس سوزش در اثر لمس صورت تان داشته باشید که می تواند آزار دهنده باشد.

بیشتر بخوانید  جراحی پروتز سینه

آیا می توان با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

در اغلب موارد، نتیجه زیبایی نهایی وقتی فیلرها با سایر روش های درمانی مانند تزریق ضد چین و چروک و یا درمان لیزر ترکیب شده است، بهتر بوده است.

این درمان ها باید به صورت فردی ارزیابی شده و انتخاب می شود و یک نسخه کلی وجود ندارد.

آیا این تزریق دردناک است؟

خیر. افرادی که از فیلرها استفاده می کنند، از فرایند بدون درد آن شگفت زده می شوند و در کنار آن می توان از چند روش کاهش درد برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان استفاده می کند. این  روش ها شامل کرم بی حسی موضعی، بلاک کننده های عصب و غیره است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با فواید زاویه سازی صورت با تزریق فیلر آشنا شدید. همچنین از مراحل انجام و مراقبت های لازم آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شوند.

سوالات متداول

ماندگاری زاویه سازی صورت چقدر است؟

ماندگاری زاویه سازی صورت متناسب با روش هایی که برای انجام این نوع عمل زیبایی…

هزینه تزریق فیلر برای زاویه سازی چقدر است؟

اساسأ نرخ دقیق و مشخصی برای زاویه سازی صورت با تزریق فیلر وجود ندارد چراکه این مسئله تحت تاثیر عوامل و فاکتورهایی، متغیر می باشد. درواقع ماده تزریق شونده معمولا از برندهای مختلفی قابل تهیه است که هریک هزینه های مشخصی دارند. علاوه بر آن، خدماتی که در کلینیک های مختلف ارائه می شود و همچنین تجربه پزشک متخصص نیز از جمله فاکتورهایی است که در هزینه انجام این عمل، تاثیر عمده ای دارد. مقدار مورد نیاز و حجم پر کننده نیز متناسب با نیاز بیمار متفاوت بوده که این مورد نیز در هزینه های پرداختی بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل بایستی اطلاعات لازم در خصوص نوع، میزان و برند مواد تزریق و همچنین سوابق پزشک معالج را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید  معرفی بهترین مارک رنگ مو زنانه و مردانه برای انواع مو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا