اخبار

7 استراتژی مؤثر مدیریت زمان برای پزشکان

هر ثانیه به اثربخشی مراقبت از بیمار کمک می‌کند. پزشکان باید بتوانند به‌طور مؤثر زمان خود را مدیریت کنند، وظایف روزانه را اولویت‌بندی کنند و استراتژی‌ها و ابزارهای مدیریت زمان را برای بهینه‌سازی برنامه خود و انجام کارها به موقع اتخاذ کنند. در این مقاله، بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توانید از تکنیک‌های مدیریت زمان برای پزشکان برای دستیابی به اهداف حرفه‌ای خود، اجتناب از استرس و فرسودگی شغلی و ارائه مراقبت‌های استثنایی از بیمار استفاده کنید.

اهمیت مدیریت زمان برای پزشکان

پزشکان اغلب ساعت‌های طولانی کار می‌کنند و باید کارهای زیادی را انجام دهند که برای هر کدام زمان محدودی در دسترس است. مدیریت ضعیف زمان می‌تواند بر سلامت و رفاه بیماران و مدیریت کلینیک تأثیر منفی بگذارد. آموزش با کیفیت برای پزشکان مراقبت‌های بهداشتی باید شامل مهارت‌های عملی مدیریت زمان و اولویت‌بندی وظایف، مانند آموزش، دوره‌ها و کارگاه‌ها باشد. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که محدود کردن ساعات بالینی و کنترل بهتر سبک زندگی با افزایش رضایت شغلی در بین پزشکان مرتبط است.

تکنیک‌های مدیریت زمان برای پزشکان برای راه‌اندازی کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی شما و ارائه مراقبت‌های باکیفیت از بیمار، از جمله به حداقل رساندن زمان انتظار و برخورد با شرایط اضطراری بدون از دست دادن چشم سایر بیماران، حیاتی هستند. مدیریت مؤثر برنامه به شما این امکان را می‌دهد که به سطح مطلوبی از کنترل بر زمان خود برسید، استرس و خطاهای پزشکی را کاهش دهید و کارهایی را که در لیست کارهایتان قرار دارد با حداکثر بهره‌وری انجام دهید.

دکتر امیررضا نعمتی

7 استراتژی مدیریت زمان برای پزشکان

با فهرست کارهای بی‌پایان، کاغذبازی و بارهای اداری، مدیریت زمان برای به دست آوردن مجدد کنترل زمان شما ضروری است. استراتژی‌های مدیریت زمان زیادی وجود دارد، اما کدام یک برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مناسب‌تر است؟

بیشتر بخوانید  طول عمر لمینت سرامیکی دندان چقدر است؟

شماره 1 کارهایی را که سایر کارکنان می‌توانند انجام دهند محول کنید

فکر کردن به اینکه پزشکان باید همه کارها را به تنهایی در مورد مراقبت از بیمار انجام دهند و باید همه پاسخ‌ها را داشته باشند، یک رویکرد قدیمی است. همان‌طور که ما به سمت مراقبت‌های بهداشتی بیمار محور حرکت می‌کنیم، تیمی از متخصصان پزشکی متنوع و واجد شرایط با مهارت‌های منحصر به فرد می‌توانند جنبه‌های مختلف مراقبت از بیمار را بر عهده بگیرند و نیازهای هر بیمار را برآورده کنند. واگذاری برخی مسئولیت‌ها به کادر پزشکی شایسته، بار کاری شما را کاهش می‌دهد، بهره‌وری شما را بهبود می‌بخشد، جامعیت مراقبت از بیمار را افزایش می‌دهد و در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند.

در زیر چند کار وجود دارد که به راحتی قابل واگذاری هستند:

 • اگر وظایفی مانند جمع‌آوری اطلاعات بیمار، تماس با بیماران برای اطلاع رسانی در مورد نتایج آزمایشگاهی، گرفتن نمونه خون و اندازه‌گیری علائم حیاتی را به آن‌ها محول کنید، یک پرستار حرفه‌ای می‌تواند به‌طور قابل توجهی به شما در مراقبت از بیمار کمک کند.
 • یک دستیار پزشکی می‌تواند کارهای جزئی مانند تکمیل مدارک یا مدیریت تماس‌های تلفنی را انجام دهد.
 • کارکنان میز پذیرش می‌توانند به مسائل مالی با بیماران رسیدگی کنند، به مسائل سازمانی رسیدگی کنند یا بیماران را به ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی مورد نیاز هدایت کنند.
دکتر امیررضا نعمتی

شماره 2 برای روز خود برنامه‌ریزی کنید

برنامه‌ریزی هفتگی یا ماهانه شما را متمرکز و برای رویدادهای پیش بینی نشده آماده می‌کند. با برنامه‌ریزی برنامه خود، می‌دانید

 • کدام بیماران را خواهید دید
 • آنچه ممکن است برای آماده شدن برای قرار ملاقات‌های برنامه‌ریزی شده نیاز داشته باشید (مانند تجهیزات، لوازم و سوابق پزشکی)
بیشتر بخوانید  چه ایکس باکسی بخریم؟

زمانی را در روز یکشنبه اختصاص دهید، به عنوان مثال، هفته پیش رو را برنامه‌ریزی کنید، اهداف خود را به وظایف روزانه تقسیم کنید و اولویت این کارها را ارزیابی کنید. فوراً خواهید دید که چه وظایفی می‌توانند محول شوند.

همچنین سطح انرژی خود را در طول روز در نظر بگیرید. اگر اوج انرژی خود را در صبح دارید، پس از آن ضروری‌ترین و سخت‌ترین کارها را تعیین کنید و کارهای کمتر فوری را که اولویت بالایی ندارند در قسمت دوم روز برنامه‌ریزی کنید.

شماره 3 استفاده از پرونده الکترونیک سلامت

به لطف فناوری، پذیرش پرونده الکترونیک سلامت نه تنها کارایی درمان بیمار را بهبود می‌بخشد، بلکه سازمان‌دهی جریان کار بالینی شما را نیز بهبود می‌بخشد. تاریخچه پزشکی بیمار در پرونده الکترونیک سلامت می‌تواند به‌طور خودکار در زمان واقعی به‌روز شود و برای همه پزشکان درگیر در مراقبت از بیمار قابل دسترسی باشد. این باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود که بیمار برای ادامه مراقبت نیاز به تعویض پزشک دارد و به شما امکان می‌دهد مدیریت بیمار را ساده کنید.

با سوابق پزشکی الکترونیکی، می‌توانید به لطف موارد زیر شروع به مدیریت معنادار عمل و زمان مراقبت‌های بهداشتی خود کنید:

 • دسترسی به سوابق بهداشتی بیمار برای تمام کارکنان پزشکی مجاز
 • قالب‌های داخلی برای فرم‌های پزشکی که به‌طور مکرر استفاده می‌شود
 • ذخیره سازی اطلاعات پرکاربرد (بنابراین نیازی به وارد کردن مکرر همان داده‌ها نیست)
 • توانایی بازیابی ایمن داده‌ها در صورت نقض داده‌ها
 • پشتیبان گیری مکرر از داده‌ها
 • اشتباهات کمتر به دلیل وارد کردن دستی داده‌ها

شماره 4 وظایف را با فناوری خودکار کنید

فناوری می‌تواند بسیاری از فرآیندهای بالینی را ساده کند، از جمله:

 • برنامه‌ریزی قرار ملاقات
 • مدیریت صورتحساب
 • مدیریت تیم
 • اتوماسیون سوابق سلامت
 • مراقبت مجازی
 • و خیلی بیشتر
بیشتر بخوانید  ویزای 476 استرالیا؛ اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص

با استفاده از فناوری، پزشکان می‌توانند حجم کاغذبازی و وظایف اداری را به حداقل برسانند و زمان مفیدتری را به مراقبت از بیمار اختصاص دهند.

شماره 5 زمان را برای انجام وظایف منظم کلینیک مسدود کنید

مدیریت زمان مؤثر به شما این امکان را می‌دهد که در صورت بروز یک تکلیف برنامه‌ریزی نشده یا فوری از به تعویق انداختن سایر وظایف خودداری کنید. سعی کنید تقویم کاری خود را به گونه‌ای سازمان‌دهی کنید که حول فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده منظم شما، مانند جلسات با همکاران در یک کلینیک، کارگاه‌های آموزشی، یا وظایف منظم کلینیک کار کند.

شماره 6 کاهش اتلاف وقت با مدیریت زمان برای پزشکان

اختلالات، وقفه‌های فیزیکی یا فنی و تأخیرها به‌طور مداوم وقت ارزشمند شما را تلف می‌کنند و مدیریت زمان برای پزشکان راهکار این مشکل است.

شماره 7 وظایف مرتبط را ادغام کنید

جابه‌جایی بین کارهای غیر مرتبط به منابع و انرژی نیاز دارد. وقتی فعالیت‌های مشابه را گروه‌بندی می‌کنیم، انرژی کمتر و منابع شناختی کمتری برای انجام آن‌ها از ما می‌گیرد. در عمل پزشکی، این گروه‌های فعالیت ممکن است:

 • پاسخ دادن به ایمیل‌ها
 • بررسی قرارهای برنامه‌ریزی شده
 • آماده‌سازی تست‌های آزمایشگاهی
 • ارجاع بیماران به سایر پزشکان

سخن پایانی

مدیریت زمان برای پزشکان با کیفیت کلید بهبود عملکرد پزشک، رضایت بیشتر بیمار و مراقبت با کیفیت بهتر است. با این حال، برای آشنایی با نکات بیشتر مدیریت کلینیک خود، همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با آژانس تبلیغات پزشکی طب مارکتینگ در ارتباط باشید:

02122644773

02126643064

02126601795

وبسایت:

www.tebmarketing.com

اینستاگرام:

tebmarketing

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا