پزشکی زنانپزشکی سلامت

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

با ویژگی‌های نوار بهداشتی مناسب آشنا شوید

ساختار واژن، شبکه‌ای متراکم از رگ‌های خونی است که می‌تواند طیف وسیعی از مواد محیطی را به خود جذب کند. این قاعده علمی در زمینه تجویز و کاربری انواع داروها، انتقال آلودگی‌های محیطی و میکرو ارگانیسم‌ها مطرح است. به همین خاطر است که خانم‌ها از نظر ابتلا به عفونت‌های تناسلی بسیار حساس‌تر از آقایان هستند.


فهرست مطالب


نکات مهم برای خرید نوار بهداشتی

با توجه به پژوهش‌های انجام گرفته، محصولات بهداشتی بانوان مانند نوار بهداشتی، در صورتی که کیفیت مناسبی نداشته باشند، می‌توانند باعث ایجاد عفونت‌های واژینال شوند. چرا که به صورت مستقیم با ناحیه واژن در ارتباط هستند. در نتیجه، انتخاب نوار بهداشتی مناسب برای حفظ بهداشت بانوان در دوران قاعدگی امری بسیار مهم و ضروری است.

نوع نوار بهداشتی

نوار بهداشتی، یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین محصولات بهداشتی بانوان است. همچنین، بین رقبای اصلی خود یعنی تامپون و کاپ‌ قاعدگی، لقب پرفروش‌ترین محصول دوران قاعدگی را به خود اختصاص می‌دهد. نوار بهداشتی، در سطح خارجی واژن قرار می‌گیرد و هیچ محدودیتی برای استفاده ندارد. علاوه بر این، کاربری بسیار راحتی برای مصرف کنندگان در تمام گروه‌های سنی فراهم می‌نماید.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

نوار بهداشتی، امروزه در انواع مختلفی تولید می‌شود که عبارتند از:

نوار بهداشتی یکبار مصرف

نوار بهداشتی‌هایی که به طور معمول در دسترس هستند، اغلب به صورت یکبار مصرف تولید می‌شوند. این مدل نوار بهداشتی را باید هر 4 ساعت یکبار تعویض کنید تا از بروز هرگونه عفونت و مشکلات واژینال جلوگیری نمایید. این محصول، تنوع بسیار بالایی دارد و در انواع مختلفی عرضه می‌شود:

 • نوار بهداشتی ساده یا کلاسیک: در قسمت زیرین خود لایه‌ای چسب دارد که روی لباس زیر فیکس می‌شود.
 • نوار بهداشتی بالدار: انواع بالدار نوار بهداشتی علاوه بر چسب قسمت زیرین محصول، دو لایه چسب کناری نیز دارند. چسب‌های کناری یا جانبی، نوار بهداشتی را کاملا فیکس می‌کنند و از جابجا شدن آن تحت هر شرایطی جلوگیری می‌نمایند.
 • پد‌های روزانه: اندازه و ضخامت بسیار کمتری نسبت به نوار بهداشتی‌های معمولی دارند. آنها برای جمع آوری ترشحات روزانه یا خونریزی لکه‌ای به کار می‌روند.

این نوار بهداشتی‌ها، از نظر زمان کاربری در انواع روزانه و شبانه طبقه‌بندی می‌شوند. نوار بهداشتی‌های روزانه، اندازه کوتاه‌تر و قدرت جذب متوسطی دارند. اما نوار بهداشتی‌های شبانه، از نظر طول بلندتر هستند و قدرت جذب بسیار بیشتری دارند. این ویژگی، نگرانی‌های شما را درباره ترشحات شبانه خون در دوران قاعدگی رفع می‌کند و خواب راحتی برایتان فراهم می‌نماید.

نوار بهداشتی‌های چندبار مصرف 

این نوار بهداشتی، اغلب از جنس پارچه و الیاف قابل شستشو تولید می‌شود. این محصول، قابلیت استفاده مجدد دارد و می‌توانید هر کدام از آنها را برای چند دوره قاعدگی خود استفاده نمایید. ترجیح مصرف این محصول، تولید زباله‌های تجزیه ناپذیر را کاهش می‌دهد. به همین خاطر است که در این سالها، مورد توجه حامیان محیط زیست قرار گرفته است. همچنین، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه‌تر است.

جنس نوار بهداشتی

اصلی‌ترین نکته هنگام خرید نوار بهداشتی، توجه به جنس محصول است. نوار بهداشتی، از نظر جنس در انواع پنبه‌ای و مشبک تقسیم بندی می‌شود. این دو محصول از نظر ویژگی و عملکرد، تفاوت‌های اساسی باهم دارند و انتخاب هریک از آنها به نیاز و حساسیت‌های شما بستگی دارد.

ویژگی‌های نوار بهداشتی پنبه‌ای

 • نوار بهداشتی پنبه‌ای، با به کارگیری الیاف طبیعی  و پایدار مانند پنبه خالص تولید می‌شوند.
 • لمس نرم و لطیفی دارند و باعث تحریک ناحیه حساس واژن نمی‌شوند.
 • احتمال تحریک پوست، خارش، سوزش، التهاب و حساسیت واژن را به حداقل می‌رسانند.
 • قابلیت تنفس بالایی برای پوست ناحیه تناسلی فراهم می‌کنند و از محبوس شدن گردش هوا در این ناحیه جلوگیری
 • می‌نمایند.

ویژگی‌های نوار بهداشتی مشبک

 • نوار بهداشتی‌های مشبک، انواع مختلفی دارند و از تکنولوژی‌های متفاوتی برای ساخت آنها استفاده می‌شود. همچنین، جنس و عملکرد آنها با توجه به برند مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد. اما از نظر جنس و ماهیت، درصد بالایی از این محصول را الیاف مصنوعی تشکیل می‌دهد و درصد بسیار کمی پنبه دارند.
 • این نوار بهداشتی، با آستری از الیاف مشبک به نام فیلم پلی اتیلن پوشیده شده است که قدرت جذب آن را افزایش می‌دهد.
 • نوار بهداشتی‌های مشبک نسبت به انواع پنبه‌ای، قدرت جذب بسیار بالاتری دارند.
 • احتمال تحریک ناحیه تناسلی، ایجاد آلرژی و حساسیت‌های پوستی را افزایش می‌دهند.
بیشتر بخوانید  روانی درمانی چیست؟ تفاوت رواندرمانگر و روانشناس

جذب خوب

شاخصه بسیار مهمی که در زمینه انتخاب نوار بهداشتی باید به آن توجه کرد، قدرت جذب محصول است. نوار بهداشتی‌های باکیفیت، هسته‌ای مرکزی برای جذب لخته‌های خون دارند. به این معنی که خون پس عبور از آستر سطحی محصول، به هسته جاذب منتقل می‌شود و در آنجا حبس خواهد شد. این هسته مرکزی، خون را در لایه زیرین نوار بهداشتی نگه می‌دارد و مانع از خروج دوباره و رسیدن آن به سطح می‌شود.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

اگر نوار بهداشتی کیفیت لازم را در زمینه تکنولوژی جذب نداشته باشد، خون انباشته شده در ناحیه مرکزی در اثر فشار به بالا باز می‌گردد. این امر، امکان ابتلا به انواع عفونت‌ها را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، سطح تنفس پوستی ناحیه تناسلی را نیز با اختلال مواجه می‌نماید.

اندازه نوار بهداشتی
نوار بهداشتی نیز مانند لباس، کفش، مانتو … سایز بندی به خصوصی دارد. شما می‌توانید با توجه به حجم خونریزی و سایز بدن خود، نوار بهداشتی مناسب را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که انتخاب سایز نوار بهداشتی، نقش مهمی در عملکرد این محصول به عهده دارد. اگر نوار بهداشتی انتخابی، خیلی بزرگتر از نیاز شما باشد مدام جابجا می‌شود و ممکن است لکه‌های خون به لباس زیرتان راه پیدا کنند. همچنین، اگر نوار بهداشتی سایز کوچکی داشته باشد، نمی‌تواند شدت خونریزی شما را به خوبی کنترل کند و با نشتی خون مواجه می‌شوید.

جلوگیری از بوی بد
خون و لخته‌های خارج شده از رحم، به طور طبیعی ممکن است بوی بد و ناخوشایندی داشته باشند. به همین خاطر است که اغلب ما، در دوران قاعدگی با بوی عجیبی و آزار دهنده‌ای روبرو می‌شویم. اما خوشبختانه یا متاسفانه، نوار بهداشتی می‌تواند این بو را کنترل یا تشدید نماید.اگر نوار شما با تکنولوژی آنتی باکتریال یا معطر تولید شده باشد، بوی پریود را کاهش می‌دهد. ولی در صورتی که نوار بهداشتی کیفیت و قدرت جذب قابل قبولی نداشته باشد، می‌تواند این بوی بد را تشدید نماید.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

حالا که با ویژگی‌های شاخص و مهم نوار بهداشتی مرغوب آشنا شده‌اید، بهتر است برندهای مختلف این محصول را نیز بشناسید تا بتوانید محصول مناسب خودتان را تهیه نمایید. انواع مارک‌های نوار بهداشتی موجود در بازار عبارتند از:

نوار بهداشتی پنبه ریز
پنبه ریز، برندی ایرانی است که فعالیت خود را از سال 1362 با تولید و عرضه محصولات بهداشتی سلولزی مانند دستمال کاغذی، گوش پاک کن و … آغاز کرده است. نوار بهداشتی‌های برند پنبه ریز، یکی از پرطرفدارترین محصولات بازار هستند و در دو نوع ضخیم و نازک تولید می‌شوند.

نوار بهداشتی ضخیم پنبه ریز

لاین تولید نوار بهداشتی‌های ضخیم، شامل محصولات مشبک و لطیف است که از تکنولوژی فلاف برای تولید آنها استفاده شده است و شامل موارد زیر هستند:

 • نوار بهداشتی ضخیم لطیف، با تکنولوژی پنبه‌های حلاجی شده و پودر جاذب تولید شده است که فلاف نیز نامیده می‌شود. آستر رویی این محصول، از جنس کتان است و سطح بسیار نرم و راحتی را فراهم می‌نماید.
 • نوار بهداشتی‌های ضخیم مشبک نیز، با تکنولوژی فلاف تولید شده‌اند. با این تفاوت که آستر رویی این محصول را، لایه‌ای جاذب و مشبک تشکیل داده است که قدرت جذب نوار بهداشتی را افزایش می‌دهد.

نوار بهداشتی نازک پنبه ریز

این دسته از محصولات، شامل نوار بهداشتی‌های نازک مشبک و لطیف است که در کاربری(روزانه و شبانه) و سایز‌های مختلف تولید می‌شوند.

 • نوارهای نازک لطیف، فاقد فلاف هستند و قطر بسیار کمتری نسبت به انواع ضخیم این محصول دارند. این محصول از قرارگیری لایه‌های پنبه، کتان و پودر جاذب تولید شده است و جذب متوسطی دارد.
 • نوار بهداشتی نازک مشبک، در دو نوع روزانه و شبانه عرضه می‌شود که از نظر سایز و قدرت جذب با یکدیگر متفاوتند. این محصول نیز مانند انواع لطیف، فاقد لایه فلاف است و از آستر مشبک، الیاف و پودر جاذب تولید می‌شود.
بیشتر بخوانید  چند راهکار برای درمان قطعی سردرد میگرنی
انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

نوار بهداشتی مای لیدی

برند ایرانی مای لیدی، فعالیت خود را از سال 1380 آغاز کرده است. این برند، با به کارگیری به روزترین تکنولوژی‌های دنیا، نوار بهداشتی‌های باکیفیت و متنوعی را تولید می‌نماید. تنوع محصولات مای لیدی، به حدی گسترده است که می‌تواند هر سلیقه و نیازی را پوشش دهد. نوار بهداشتی مای لیدی در لاین‌های اولترا، مکسی، کلاسیک و نیوکلاسیک تولید می‌شود.این برند پیشتاز، در سایت خود امکان مشاوره تلفنی و پرسش و پاسخ را برای مصرف کنندگان فراهم نموده است. شما می‌توانید برای انتخاب سایز و جنس مناسب نوار بهداشتی خود، از این مزیت استفاده نمایید. علاوه بر این، امکاناتی از قبیل روز شمار پریود، تعیین بازه تخمک گذاری و … را نیز به وجود آورده است.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

نوار بهداشتی آلویز

برند شناخته شده آلویز، یکی از زیر مجموعه‌های کمپانی بزرگ پراکتر اند گمبل است که در سال 1984 به صورت رسمی در آمریکا معرفی شد. برند آمریکایی آلویز، بیش از 40 سال است که در زمینه تولید محصولات مخصوص بانوان فعالیت دارد و به عنوان یکی از پیشتازان این عرصه شناخته می‌شود. این برند، تولید کننده یکی از پرطرفدارترین انواع نوار بهداشتی در سراسر دنیا است. برند آلویز، نیاز بانوان را در هر گروه سنی و با هر ویژگی برآورده می‌کند.

نوار بهداشتی آلویز، سطحی نرم و لطیف دارد و قاعدگی راحتی برای بانوان فراهم می‌کند. همچنین، قدرت جذب بسیار بالای این محصول، از هرگونه نشتی خون جلوگیری می‌نماید.نوار بهداشتی‌های برند آلویز، تنوع بسیار گسترده‌ای دارند و در انواع مختلف روزانه، شبانه، بالدار و … تولید می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود از آنها استفاده نمایید. برند آلویز سیستمی به نام Always my fit دارد که می‌توانید با وارد کردن مشخصات خود(سایز لباس زیر و شدت خونریزی) سایز مناسب نوار بهداشتی را به راحتی پیدا کنید.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

نوار بهداشتی کوتکس

کوتکس، برندی آمریکایی است که نخستین نوار بهداشتی‌های یکبار مصرف را به بازار عرضه نمود. نوار بهداشتی یکبار مصرف، اختراعی فوق‌العاده پیشرفته است که به کمک تکنولوژی و الهام از محصولات نظامی تولید شده است.کوتکس با عرضه اولین نمونه‌های این محصول، موفق شد نحوه برخورد زنان با عادت ماهانه را به کلی تغییر دهد. علاوه بر ویژگی‌ای منحصر به فرد محصولات کوتکس، تبلیغات صریح و خلاقانه این برند نیز نقش بسیار مهمی در ارتقا بهداشت بانوان به عهده داشت. این تبلیغات، به ایجاد درک و برداشت مدرن از پروسه پریود کمک کردند و باعث تسهیل مدیریت دوران پریود شدند.
مالک این کمپانی غول آسا، کیمبرلی کلارک است  که در تمام این سال‌ها، توانست عرضه محصولات خود را به 80 کشور دنیا گسترش دهد.محصولات مرتبط با قاعدگی کمپانی کوتکس، امروزه تنوع بسیار بالایی دارد و نیاز خانم‌ها و دختر خانم‌ها را در تمام گروه‌های سنی برطرف می‌نماید. از جمله تولیدات کوتکس در این زمینه، می‌توان به ماکسی کوتکس، پدهای نازک و پدهای فوق‌العاده نازک اشاره کرد.

این محصولات از نظر جنس و ساختار، از پنبه و الیاف طبیعی ساخته شده‌اند و از ایجاد هرگونه حساسیت، سوزش یا خارش ناحیه تناسلی جلوگیری می‌نمایند. نوار بهداشتی‌های کوتکس، قدرت جذب بسیار بالایی دارند و مانع از نشتی خون و لک شدن لباس زیر می‌شوند.

نوار بهداشتی سپتونا

سپتونا کمپانی یونانی است که در سال 1975 تاسیس شده است و در حال حاضر، به عنوان یکی از پیشتازان تولید محصولات بهداشت شخصی در دنیا شناخته می‌شود. این شرکت، با سرمایه گذاری مستمر در فناوری‌های جدید و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های ترکیبی، محصولات بهداشتی با کیفیت فوق‌العاده بالایی را تولید و عرضه می‌نماید. محصولات سپتونا با درنظر گرفتن کیفیت، احترام به محیط زیست و حفظ بهداشت و سلامت مصرف کنندگان تولید می‌شوند.

نوار بهداشتی‌های سپتونا، یکی از محبوب‌ترین محصولات بهداشتی بانوان در سراسر دنیا است که در دو لاین feel free و sensitive تولید و عرضه می‌شود. هرکدام از این لاین‌های تولید، شامل سه زیر مجموعه نوار بهداشتی در مدل‌های نرمال، نایت و سوپر هستند که از نظر اندازه و قدرت جذب باهم تفاوت‌هایی دارند. تولیدات این برند، امروزه به 70 کشور دنیا صادر می‌شود.این محصول در سه مدل نایت، نرمال و سوپر عرضه می‌شود و شما می‌توانید با توجه به شدت خونریزی و شرایط فردی خود، از آنها استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید  پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان

از ویژگی‌های برجسته این مدل نوار بهداشتی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت جذب فوق‌العاده بالایی دارند و مانع از بازگشت خون از هسته مرکزی به سطح نوار بهداشتی می‌‌شوند.
 • به صورت بالدار تعبیه شده است و چسب بسیار محکمی دارد. این نوار بهداشتی بعد از فیکس شدن روی لباس زیر، به هیچ عنوان جابجا نمی‌شود.
 • این مدل از محصولات سپتونا، فاقد عطر و اسانس است و ناحیه تناسلی را تحریک نمی‌کند.
 • سطح بسیار نرم و لطیفی دارد و با ناحیه تناسلی به خوبی سازگار است.

استفاده از نوار بهداشتی سپتونا برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، نوار بهداشتی نازک سپتونا در سه مدل خاص تولید می‌شود که افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، هریک از آنها را انتخاب نمایند:

 • مدل نایت، قدرت جذب بسیار بالایی دارد و مناسب افرادی است که در طول قاعدگی، خونریزی شدیدی را تجربه می‌نمایند.
 • اگر خونریزی متوسطی دارید، بهتر است به سراغ انواع نرمال این نوار بهداشتی بروید.
 • نوار بهداشتی سوپر سپتونا، با بهره‌گیری از به روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است. مهم‌ترین ویژگی این محصول، خاصیت ضد حساسیت آن است. اگر پوست حساسی دارید، بهتر است به سراغ نوار بهداشتی‌های سوپر سپتونا بروید.

انواع نوار بهداشتی

نوار بهداشتی‌های موجود در بازار انواع مختلفی دارند که هر کدام برای یک مورد خاص طراحی شده است. هر فردی می‌تواند با توجه به ميزان و شدت خون ريزی نوار بهداشتی مناسب خود را انتخاب و خريداری کند. در ادامه انواع مختلف و متنوع نوار بهداشتی را برای شما آورده‌ایم:

 • نوار بهداشتی و پدهای بال دار
 • نوار بهداشتی ساده و پدهای ساده
 • نوار بهداشتی‌های شبانه (ویژه شب)
 • نوار بهداشتی چند بار مصرف
 • نوار بهداشتی و پد معطر
 • نوار بهداشتی مسافرتی
 • نوار بهداشتی مشبک
 • پد روزانه
 • تامپون

نوار بهداشتی و پدهای بال دار

امروزه نوار بهداشتی‌های بالدار طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و می‌توان گفت که بیش از 90 درصد خانم‌ها طرفدار این نوع هستند. استفاده از نوار بهداشتی‌های بال‌دار خیلی راحت بوده و احتمال کثیف شدن لباس زیر هنگام استفاده از این نوع، کم است. بال‌های موجود در اطراف نوار موجب می‌شوند پد جا به‌ جا نشود و خون از کناره‌ها به داخل هدایت شود، همین مسئله کمک می‌کند لباس زیر در طول روز تمیز بماند.از مزایای استفاده از نوار بهداشتی‌های بال‌دار این است که می‌توانید با خیال آسوده و مطمئن‌ راه بروید و نگران چیزی نباشید.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

نوار بهداشتی ویژه شب

نوار بهداشتی شبانه مخصوص شب است که با استفاده از آن می‌توانید خواب راحتی داشته باشید. این نوع از نوار بهداشتی‌ها طول و عرض بزرگتری دارند و همچنین ضخامتشان هم بیشتری است. در نتیجه از قدرت جذب بالایی برخوردارند تا در طول شب نگران نشت از نوار بهداشتی نباشید.یکی دیگر از ویژگی‌های خوب نوار بهداشتی مخصوص شب این است که رویه‌ آن مشبک بوده و برگشت مایع به صفر می‌رسد. همین امر کمک می‌کند احساس رطوبت نکنید.

نواربهداشتی مسافرتی

این نوع نوارها مناسب مسافرت بوده و بسیار کم حجم و سبک هستند. بسته بندی خاص این نوارها کمک می‌کند که حمل و دور انداختن آن برای مصرف کننده راحت‌تر باشد. ساخت این نوع نوارها به گونه‌ای است که معمولا هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند و ضمن این که ضخامت کمی دارند از قابلیت جذب فوق العاده بالایی برخوردارند.

نوار بهداشتی با رویه مشبک

جنس رویی نوار بهداشتی معمولا یا پنبه‌ای است یا مشبک. نوار با جنس پنبه راحت‌تر بوده و بدون حساسیت زایی است. اما نوار بهداشتی‌های مشبک با اینکه از قدرت جذب بسیار بالایی برخوردارند، اما ممکن است در برخی خانم‌ها ایجاد حساسیت کنند. البته لازم است این نکته را ذکر کنیم که پوست افراد با هم متفاوت است و همه لزوما به پدهای مشبک واکنش یکسانی نشان نمی‌دهند.

نکات مهم برای استفاده از نوار بهداشتی

نوار بهداشتی در دوران پریودی به صورت غیرمستقیم بر روی سلامت جنسی فرد تاثیر دارد. به همین دلیل لازم است با رعایت چند نکته که در خصوص نحوه استفاده از آن وجود دارد، این رویداد طبیعی (پریود) در بدن را به بهترین شکل ممکن سپری کرد. اما این نکات شامل چه مواردی هستند؟ با ما همراه باشید تا نکات مهم استفاده از انواع نوار بهداشتی را بدانید.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی زیبایی یا ترمیمی ؟

1- محصول با کیفیت تهیه کنید

همانطور که پیش از این هم گفتیم نوار و پدهای بهداشتی به طور مستقیم با سلامت فرد در ارتباط هستند، پس خیلی مهم است که از برندهای معتبر آن‌ها را تهیه کنید. بسیاری از برندهای ناشناخته هستند که نوارهای بهداشتی غیراستاندارد با قیمت بسیار پایین را به بازار عرضه می‌کنند و ممکن است برای مصرف کننده حساسیت و التهاب ایجاد کنند.

این تولیدکنندگان از مواد شیمیایی نامناسب و نامرغوبی در تهیه نوار بهداشتی استفاده می‌کنند تا قدرت جذب نوار را بالا ببرند. همین مواد شیمیایی بی کیفیت در برخی افراد منجر به حساسیت پوستی خواهد شد. پس هنگام خرید دقت کنید برند نوار بهداشتی معتبر و شناخته شده باشد.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

2- نوار را درست سر جایش قرار دهید

برای استفاده از نوار بهداشتی این نکته خیلی مهم است که نوار را به درستی در جای خودش قرار دهید. برای اینکه نوار درست سر جایش قرار بگیرد لازم است که حتما سایز مناسب خودتان را تهیه کرده و سپس با استفاده از چسب نوار و چسبی که بر روی بال‌های آن قرار دارد، نوار بهداشتی را به خوبی به لباس زیر خود محکم کنید. حواستان باشد که نوار بهداشتی باید دقیقا در وسط لباس قرار بگیرد. اگر این نکات را به خوبی رعایت کنید دیگر لباستان لکه و کثیف نخواهد شد.

3- نوار بهداشتی را به موقع تعویض کنید

اگر فکر می‌کنید نوار بهداشتی خریداری شده که قدرت جذب بالایی دارد، برای مدت طولانی نیاز به تعویض ندارد، سخت در اشتباه هستید!

قدرت جذب بالای نوار بهداشتی نباید باعث فریب شما شود. انواع نوار بهداشتی هر چند ساعت احتیاج به تعویض دارند حتی اگر حجم ترشحات یا خون کم باشد. این کار از افزایش رطوبت و فعالیت باکتری‌ها در ناحیه تناسلی جلوگیری خواهد کرد و به حفظ سلامت بدن شما کمک بسیاری خواهد کرد.

4- لباس زیر مناسب بپوشید

در دوره قاعدگی یا پریود، جنس لباس زیر شما از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که باید از لباس‌های زیر نخی استفاده کنید تا باعث ایجاد رطوبت یا بوی بد نشوند. علاوه بر این لباس نخی به شما کمک می‌کند تا دچار عرق سوز شدن هم نشوید.

انواع مارک‌های نوار بهداشتی ایرانی و خارجی

نکته دیگری که در مورد لباس زیر جالب است بدانید این است که اگر لباس زیر کمی تنگ‌تر باشد، از حرکت نوار بهداشتی جلوگیری می‌کند، و دیگر نگران نشت خون و ترشحات دیگر به بیرون نخواهید بود.مورد بعدی که در مورد انتخاب لباس زیر مهم است ضخامت آن است. اگر لباس‌ زیر شما ضخامت بیشتری داشته باشد، کمک می‌کند هر گاه به هر دلیل ترشحات از نوار بهداشتی عبور کرد، تا مدتی جلوی نشت خون به لباس رویی شما را بگیرد.

نوار بهداشتی مردانه چیست ؟

پد بهداشتی مردانه با کمک نوار بهداشتی مردانه می‌توانید مانع از بروز ترشحات مردانه روی لباس‌زیر خود شوید. نوع طراحی این محصول بر اساس ساختار آناتومی بدن آقایان در نظر گرفته‌شده است تا در حین استفاده احساس بدی برای شما حادث نشود.

به‌کارگیری مواد جذب‌کننده در فرمولاسیون ساخت این پدها بهداشتی حتی قطرات ادرار را جذب و مانع از نشت آن به لباس‌زیر می‌شود. مردان جوان، میان‌سال و کهن‌سال در هر موقعیت شغلی و سنی می‌توانند از این محصول برای راحتی بیشتر استفاده کنند.نوارهای کناری این پد بهداشتی مانع از افتادن آن از لباس‌ زیر شما می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از لباس‌های معمولی که همیشه به تن دارید از این نوار بهداشتی استفاده کنید. این محصول بسیار سبک است و قابلیت استفاده و حمل‌ونقل آن به‌راحتی برای شما فراهم است.

نوار بهداشتی مردانه چسب‌دار

پدهای متناسب با آناتومی بدن آقایان
جذب قطرات ادرار متوسط تا شدید..

نحوه استفاده از پد بهداشتی مردانه

استفاده از نوار بهداشتی مردانه بسیار ساده است اما باز آموزش آن را به شما خواهیم داد.

 1. نوار بهداشتی با یک پوشش چسبی در نظر گرفته شده است که شما در ابتدا این لایه را از نوار جدا می کند. سپس قسمتی که چسبندگی آن با دست کامل احساس می‌شود را روی لباس زیر خود قرار دهید.
 2. پس از قرار دادن با دست خود به خوبی نوار را روی لباس فشار دهید تا از سفت شدن آن مطمئن شوید.
 3. پس از چهار ساعت نوار بهداشتی را برداشته و داخل یک روزنامه یا دستمال کاغذی بزرگ قرار دهید.
 4. در یک نایلون و سپس داخل سطل زباله بیندازید.
 5. استفاده از نوار بهداشتی بالدار نیز به همین شکل است کافی است لایه چسبی دو طرف نوار که شبیه پروانه است را جدا و سپس روی لباس زیر خود فیکس کنید.
بیشتر بخوانید  سیر تا پیاز گوارش غذا در بدن

نوار بهداشتی بالدار قدرت نگه دارندگی بیشتری نسبت به نوار بهداشتی ساده دارد؛ زیرا از سه چسب برای سمت راست سمت چب و لایه مرتبط با رویه لباس زیر شما بهره گرفته است. این امر در حالی است که نوار بهداشتی ساده تنها از یک لایه برای اتصال به لباس زیر استفاده کرده است.

سوالات متداول

تفاوت نوار بهداشتی شب و روز در چیست؟

نوار بهداشتی‌های روز قدرت جذب پایین‌تری داشته و سایز نازک و کوچکتری دارند، در مقابل نوار بهداشتی شب دارای سایز بزرگ‌تری بوده و قدرت جذب بالایی دارد.

نوار بهداشتی چیست؟

نوار بهداشتی یک دستمال است که از نظر شکل و ظاهر شبیه پوشک نوزادان بوده اما از آن مقداری کوچکتر می‌باشد. خانم‌ها در زمان قاعدگی (پریود) برای جلوگيری از نفوذ خون به لباس، آن را داخل لباس زیر خود قرار می‌دهند.
یک طرف نوار بهداشتی چسب دارد و به داخل لباس می‌چسبد تا از جا به جایی نوار هنگام راه رفتن جلوگیری کند. نوار بهداشتی‌هایی که امروزه در بازار وجود دارند، معمولا استریل بوده و از پوشش الیاف مصنوعی، مقداری پنبه و ماده‌های جاذب مایعات ساخته شده‌اند.

چگونه از نوار بهداشتی استفاده کنیم؟

در واقع نوار بهداشتی بین واژن و لباس زیر قرار می‌گیرد. اکثر نوارهای بهداشتی با دستورالعمل‌های استفاده آسان ارائه می‌شوند. در بیشتر موارد پدها چسب‌هایی دارند که به قسمت میانی لباس زیر می‌چسبند، در حالی که برخی دیگر دارای بال‌هایی هستند که زیر لباس می پیچند تا پد در جای خود بماند. نوار بهداشتی معمولاً بعد از هر ۴ تا ۸ ساعت باید تعویض شود تا بیش از حد خیس نشود.

چه زمانی باید نوار بهداشتی را تعویض کرد؟

در ابتدا چک های معمولی را انجام دهید، به خصوص اگر خونریزی سنگینی دارید. زمانی که برای کنترل اوضاع خود می‌گذارید، می‌تواند به راحتی از ایجاد یک وضعیت ناخوشایند جلوگیری کند. بدون دلیل از پد استفاده نکنید.

چرا بانوان پد بهداشتی را انتخاب می‌کنند؟

از آن جایی که پدهای بهداشتی داخل بدن قرار نمی‌گیرد، یکی از محصولات بهداشتی قاعدگی ایمن هستند که در صورتی که به تازگی فرد پریود شده‌ است می‌تواند از آن استفاده کند. نوار بهداشتی دارای مواد جاذب‌تر و غیر سمی‌تر هستند و استفاده از آن‌ها راحت‌تر است. همچنین نوارهای بهداشتی نسبت به تامون و کاپ قاعدگی به پرده هایمن آسیبی وارد نمی‌کند و برای دختران جوانی که نگران باکرگی خود هستند نوار بهداشتی گزینه مناسب‌تری است.

نوار بهداشتی چقدر خون جمع می‌کند؟

نوارهای بهداشتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که جاذب باشند و مقدار مناسبی مایع را در خود جای دهند اما این سوالی است که تقریباً تمامی مصرف کنندگان نوار بهداشتی از خود می‌پرسند: نوار بهداشتی واقعاً چقدر خون را در خود جای می‌دهد؟ یک نوار بهداشتی بسته به نوع آن قادر است حدود ۵ تا ۳۰ میلی‌لیتر خون را در خود جای می‌دهد.

سخن پایانی

پد بهداشتی که به نوار بهداشتی یا نوار قاعدگی نیز معروف است، پد نازکی است که از مواد جاذب ساخته شده است که مایع قاعدگی را در دوران قاعدگی جذب می‌کند. برخی از نوارهای بهداشتی یکبار مصرف هستند و فقط برای یک بار استفاده در نظر گرفته شده‌اند. اکثر نوارهای بهداشتی موجود در بازار از نوع یکبار مصرف هستند. نوارهای بهداشتی قابل استفاده مجدد عمدتاً پدهای پارچه‌ای هستند که می‌توانند چندین بار شسته، خشک شوند و دوباره استفاده شوند. نوار بهداشتی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، با ظرفیت‌های مختلف جهت جذب برای روزهای خونریزی شدید و سبک قاعدگی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا