زیبایی - آرایشیمشاوره پزشکی

آیا بلفاروپلاستی برای من مناسب است؟!

با افزایش سن عوامل مختلفی سبب بروز چین و چروک و افتادگی در پلک، برای آقایان و بانوان شده که این موضوع به مرور زمان به یک دغدغه مهم میان این افراد تبدیل می‌شود. از راه‌های اصلی و اولیه‌‌ای که تمامی افرادِ دچارِ این مشکل به آن فکر‌ می‌کنند، عمل‌های زیبایی چشم است که تحت عنوان عمل بلفاروپلاستی شناخته‌ می‌شود. از این عمل در شرایطی نظیر افتادگی پلک، پف پلک و جدا کردن پوست اضافه استفاده شده و یک عمل بسیار رایج است. عمل بلفاروپلاستی را برای پلک بالا و پایین‌ می‌توان انجام داد اما پیش از آن، صحبت در خصوص هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1402 از سوالات اصلی افراد داوطلب برای این عمل محسوب‌ می‌شود.

چندین عامل مختلف را‌ می‌توان در هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402 دخیل دانست که در این مطلب به آن‌ می‌پردازیم و از طرفی، با شرایط این عمل زیبایی چشم بیشتر آشنا خواهید شد.

آشنایی با عمل بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد به دلیل عواملی مثل پف چشم، افتادگی پلک، زبری پلک، پوست اضافی و تاری دید به دنبال بهبود شرایط برای خود هستند. خصوصاً زمانی که سنشان به مرور زمان افزایش پیدا می‌کند، این مسائل بیشتر برایشان آزاردهنده است؛ به همین دلیل به دنبال عمل بلفاروپلاستی‌ می‌روند. در این عمل پزشک به شیوه ساده و سریع و بدون درد زیاد، پوست و چربی اضافی و حتی بخش‌های عضلانی اضافی ناحیه چشم را برش داده و به میزان دلخواه تنظیم کرده و سپس بخیه‌ می‌زند تا به نتیجه دلخواه دست یابید و زیبایی و جوانی به صورت شما هدیه داده شود.

بیشتر بخوانید  معرفی دکتر های گوش و حلق و بینی در کرمان و قم

همان‌طور که گفتیم، این عمل برای پلک بالا و پایین انجام‌ می‌شود اما با توجه به حساس بودن ناحیه دور چشم، شرایط انجام آن کمی متفاوت بوده و حتماً باید با مشاوره و مراجعه به یک پزشک متخصص و با تجربه، جوانب مختلف آن را به خوبی سنجید و سپس برای انجام عمل اقدام کرد.

به طور کلی افرادی که‌ می‌توانند برای این عمل اقدام کنند، به شرح زیر است:

 • کسانی که از پف زیر چشم به دلیل وجود کیسه چربی اضافی رنج‌ می‌برند.
 • افرادی که پوستی اضافه در زیر چشم دارند.
 • آن دسته از افراد که به دلیل وجود چین چروک زیاد در پلک بالا دچار مشکل بینایی شده‌اند.
 • کسانی که افتادگی پلک بالا آنان را آزار‌ می‌دهد.

انواع مختلفی از عمل بلفاروپلاستی توسط پزشکان انجام‌ می‌شود که به صورت زیر دسته‌بندی خواهد شد:

 • عمل در پلک بالا که برش‌هایی در امتداد چین طبیعی پلک بالایی داده شده تا عملکرد چشم و بینایی و همچنین افتادگی آن، بهبود پیدا کند.
 • عمل در پلک پایین برای رفع چین و چروک و پف زیر چشم که برش برای دسترسی به چربی و پوست اضافه در خط مژه پایینی و داخل پلک ایجاد‌ می‌شود.
 • ترکیب عمل پلک بالا و پایین به منظور جوان شدن ناحیه چشم انجام‌ می‌گیرد و نواقص ناحیه را به خوبی از بین‌ می‌برد.
 • کانتوپلاستی از دیگر عمل‌های مربوط به بلفاروپلاستی است که موقعیت گوشه خارجی چشم را تغییر داده و چشمی باز و جوان را ایجاد‌ می‌کند.
 • بلفاروپلاستی پلک شرقی که بیشتر در افراد آسیایی که با مشکل پلک دوم درگیر هستند انجام شده و این معیار زیبایی را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا ظاهری طبیعی را برای آن‌ها ایجاد سازد.
 • ترمیم عمل بلفاروپلاستی که در صورت مطلوب نبودن نتیجه این عمل زیبایی چشم انجام‌ می‌گیرد تا مشکل تقارن، جای زخم یا سایر نواقص را برطرف کند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی برای قبل و بعد عمل مربوط به چه مواردی خواهد شد؟

 • مشورت با پزشک برای تعیین این که آیا عمل بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا نه، از مهم‌ترین اقداماتی است که پیش از هر چیز باید به آن بپردازید؛ چرا که در بسیاری از شرایط همچون رفع سیاهی دور چشم، از بین بردن کامل چین و چروک و لیفت ابرو انجام عمل بلفاروپلاستی موثر نیست و ممکن است سبب بدتر شدن آن شود.
 • بررسی شرایط بدنی و انجام آزمایشات، گامی دیگر در هزینه عمل بلفاروپلاستی است که پیش از هر چیز باید از آن اطمینان حاصل کرد. این آزمایشات مربوط به سلامت چشم‌ها، قلب و عروق، عملکرد تیروئید و سایر عواملی که باید بررسی شود، مثل بینایی و میزان تولید اشک‌ خواهد شد.
 • انجام عکس‌برداری از چشم و ابرو از زوایای مختلف، قدمی دیگر است که به دکتر برای انجام برنامه‌ریزی و بررسی دقیق‌تر شرایط و تأثیرات عمل کمک خواهد کرد.
 • سابقه پزشکی هر فرد نیز باید توسط پزشک مشاور متخصص چشم یا جراح پلاستیک در نظر گرفته شود که شامل مواردی همچون عمل‌های قبلی بیمار، سلامت جسمانی، خشکی چشم، گلوکوما، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئیدی و دیابت‌ است.
 • پس از موارد بالا به هزینه عمل بلفاروپلاستی‌ می‌رسیم که بسته به شرایط مختلفی تغییر‌ می‌کند و حتماً نیاز به بررسی توسط پزشک دارد.
بیشتر بخوانید  ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی

مراقبت‌های بعد عمل نیز به اندازه خود عمل و هزینه قبل آن مهم است که شامل مواردی زیر‌ می‌شود:

 • داروهایی که توسط دکتر تجویز‌ می‌شود، برای جلوگیری از درد، تورم و عفونت هستند و تهیه و مصرف به موقع آنان ضروری است.
 • بروز خارش و خشکی یک اتفاق رایج پس از عمل است که با کمک انواع پمادها و مواد ضدعفونی‌کننده پیشنهاد شده توسط دکتر، مثل قطره چشمی‌ می‌توان شرایط را بهبود داد و تهیه آنان به بهتر شدن جای عمل کمک می‌کند.
 • پانسمان کردن و تعویض به موقع آن‌ها برای 3 تا 6 روز پس عمل، بسیار مورد اهمیت بوده؛ به همین دلیل هزینه‌‌ای را باید برای گاز استریل و باند در نظر بگیرید.

تغییرات در هزینه عمل بلفاروپلاستی به چه عواملی مرتبط است؟

 • در نظر گرفتن مهارت و سابقه پزشک: از آنجایی که عمل زیبایی بلفاروپلاستی در ناحیه حساس دور چشم انجام‌ می‌شود، انتخاب پزشک معالجی با تجربه اهمیت ویژه‌‌ای پیدا‌ می‌کند تا از عوارض خطرناک احتمالی به دور باشید. در این خصوص هر چه پزشکِ ماهرتری را انتخاب کنید، بر افزایش هزینه عمل تأثیر خواهد داشت.
 • کلینیک جراحی: مجهز بودن و امکانات کلینیک برای انجام عمل را نیز باید در نظر گرفت که عامل موثر دیگری در هزینه عمل بلفاروپلاستی است.
 • شرایط، پیچیدگی و حساس بودن عمل: شرایط برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت بوده و با توجه به زحمت و شرایطی که برای هر عمل پیش روی پزشک است، زمان عمل نیز تغییراتی می‌کند؛ به همین دلیل هر چه شرایط پیچیده‌تری برای عمل داشته باشید، هزینه عمل نیز بالاتر‌ می‌رود.

کلینیک زیبایی دلوان: انتخابی مطمئن برای انجام عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی برای باز گرداندن زیبایی، طراوت و جوانی به چشم‌های شما، به عنوان یک راهکار موثر شناخته‌ می‌شود که البته در کنار جنبه زیبایی برای جنبه درمانی مثل بهبود دید در افراد نیز به کار‌ می‌آید. انتخاب کلینیک معتبر با پزشکانی مجرب و حرفه‌ای، از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید تا هر گونه خطر احتمالی در آینده را به حداقل‌ترین میزان برسانید.

بیشتر بخوانید  معرفی بهترین مایع دستشویی برای انواع پوست خشک و چرب

کلینیک زیبایی دلوان با آدرس اینترنتی https://dellvanclinic.com/ برای کمک‌رسانی به این افراد، با کمک برترین پزشکان، عمل زیبایی بلفاروپلاستی را انجام‌ می‌دهد و با ارائه مشاوره‌هایی تخصصی برای تشخیص مناسب بودن عمل، مراقبت‌های قبل و بعد و غیره را در نظر گرفته است. برای آن که به نتیجه دلخواه از این عمل زیبایی چشم برسید، ضمن انتخاب یک پزشک ماهر بایستی هزینه عمل بلفاروپلاستی را با توجه به عواملی مثل مهارت و تجربه پزشکان، محیط کلینیک و زمان و پیچیدگی عمل تعیین کنید؛ به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌شود برای فراهم شدن زیبایی و سلامت دلخواه از چشم، جهت کسب مشاوره‌های تخصصی اولیه و ضروری به کلینیک معتبر زیبایی دلوان مراجعه کنید.

منبع: فوت و فن

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا